بیانیه جبهه پایداری انقلاب اسلامی در آستانه سالروز تاسیس بسیج مستضعفان

0 ۱۰۴

جبهه پایداری انقلاب اسلامی در آستانه سالروز تاسیس بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

“بسم الله الرحمن الرحیم”

“مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا” ۲۳ احزاب

“برخی از آن مؤمنان، بزرگ مردانی هستند که به عهد و پیمانی که با خدا بستند کاملا وفا کردند، برخی از آنان پیمانشان را عمل کردند (و به شهادت رسیدند) و بعضی دیگر در انتظار (شهادت) هستند، و هرگز (عقیده و پیمان خود را) تغییر ندادند”

امام خمینی(ره) می‌فرماید: بسیج لشگر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضاء نموده‌اند.

به راستی که بالاترین نعمت خداوند رحیم بر مؤمنان در عصر حاضر وجود گرانقدر امام راحل(ره) بود که نظام جمهوری اسلامی ایران بر محور ولایت فقیه برترین یادگار او و بسیج مستضعفین بازوی ستبر تحقق آرمان های مقدس این نظام الهی را برپا کرد.

زمانی که امام راحل فرمان تأسیس نهاد مقدس مردمی بسیج را صادر می‌کرد با تمام وجود باور داشت که هیچ چیز جز اراده و حرکت جمعی مستضعفین در زیر سایه یک فقیه الهی امکان تداوم راه را فراهم نمی‌سازد.

تاریخ بیش از ۴٠ ساله جمهوری اسلامی و نقش پر رنگ این نهاد مقدس گواه بصیرت آن فقیه بزرگ است. خیل عظیم بسیجیان آقا روح الله در جبهه‌های تفتیده جنوب تا ارتفاعات یخ زده‌ی بازی دراز، از شهدا و جانبازان غیور و ایثارگران دلاور تا جوانان برومند این سرزمین در جهاد سازندگی محروم‌ترین مناطق کردستان تا سیستان و غیره همچون ستارگان نورانی می‌درخشند و امروزه هم شهدای مدافع حرم به همراه شهدای امنیت، این بسیجیان مظلوم خامنه‌ای عزیز همچون روح الله عجمیان‌ها و آرمان علی‌وردی‌ها چراغ‌های تابناکی برای هدایت جوانان کشور شده‌اند و صد البته زخم‌های بی‌شمار بر پیکر بسیج مقتدر، همه و همه گواه ایستادن آن در راه آرمان‌ها و ارزش‌های مردمی است که به شعار لا اله الا الله ایمان دارند و در راه آن مجاهده می‌نمایند.

رمز موفقیت در این مسیر را باید در خود بسیج جست و این رمز چیزی جز حضور صادقانه‌ی مردم در تمامی عرصه‌ها نیست.

بسیج با امر پیر جماران از دل مردم توسط مردم و برای مردم تشکیل گردید؛ گاهی با لباس رزم در مواجهه‌ی سخت با دشمنان این مرز و بوم، گاه در لباس خدمت در مناطق محروم دور افتاده جهت خدمت‌رسانی و آبادانی، گاه با لباس علم و پیشگامی در جهاد علمی و گاه با علمداری گفتمان انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها، مشغول صف‌آرایی علیه اعوجاجات فکری و عقیدتی و ترویج اسلام ناب محمدی(ص) است.

ولایی بودن و مردمی بودن دو بال پروازی است که پای این لشکر الهی را به بالاترین نقطه عرش الهی باز کرد و در زمین خداوند نصرت، عزت و استقلال را برایمان فراهم ساخت.

بر تمام دلسوزان انقلاب واجب است تا در تحکیم این دو مؤلفه نهایت اهتمام را داشته باشند.

باید تمامی دست اندرکاران دلسوز تلاش مستمر نمایند تا با بهبود ساز و کارهای این نهاد مقدس زمینه تبلور بیشتر اراده‌ی مردم و همچنین زمینه‌ی حضور آحاد مردمی که دل در گرو پیشرفت این آب و خاک دارند، فراهم گردد.

بدیهی است توجه به ظرفیت‌های این نهاد مقدس و تلاش برای بکارگیری این ظرفیت عظیم مردمی در جهت حل مشکلات و رفع موانع، سپاسگزاری این نعمت بزرگ الهی است.

جبهه پایداری انقلاب اسلای ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته بسیج بر تمام شیرمردان و شیرزنان بسیجی ایران اسلامی و تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل، به پیمودن راه و رسم بسیجی افتخار می‌کند و به قول آن پیر فرزانه “خلاصه کلام، اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین‌انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید و الّا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند.”

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
جبهه پایداری انقلاب اسلامی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.