بیانیه جبهه پایداری انقلاب اسلامی به مناسبت دومین سالگرد ارتحال اسوه اندیشه و عمل علامه آیت الله مصباح یزدی و سومین سالگرد شهادت اسوه مجاهدت و مقاومت سپهبد حاج قاسم سلیمانی (رضوان الله علیهما)

0 ۱۷۷

جبهه پایداری انقلاب اسلامی به مناسبت دومین سالگرد ارتحال اسوه اندیشه و عمل علامه آیت الله مصباح یزدی و سومین سالگرد شهادت اسوه مجاهدت و مقاومت سپهبد حاج قاسم سلیمانی (رضوان الله علیهما) بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و مابدلوا تبدیلا
در حالی دومین سالگرد ارتحال ملکوتی علامه مجاهد و عمار انقلاب، آیت الله مصباح یزدی(ره) و سومین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی(ره) را بزرگ می داریم که غبارهای فتنه ای همه جانبه فرونشسته و به یمن رهنمودهای امام خامنه ای(مد ظله العالی)، رشادت و جانبازی مدافعان امنیت و الگوگیری ملت عزیز ایران از قهرمانان عرصه های فکر و عمل، آرامش و امنیت بر کشور سایه افکنده است. گرچه آیت الله مصباح یزدی و شهید سلیمانی در میان ما نیستند اما تصویر آن ها همچنان در قلوب مردم حاضر و گرمابخش فضای ایران اسلامی بلکه دنیای اسلام و آزادگان جهان است. پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله در جنگ مؤته و به مناسبت شهادت عده ای از برگزیدگان در این جنگ ضمن دلداری مردم فرمودند اسلام مانند نخلستانی است که باغبان دلسوزی دارد که به آن از هر جهت رسیدگی می کند سال اول میوه می آورد میوه های شیرین اما این میوه ها چیده می شوند، سال بعد باز میوه می دهد میوه های شیرین تر و به همین ترتیب هر سال این باغ پربار میوه های بیشتر و شیرین تری می دهد. این ویژگی اسلام و آموزه های اسلامی است. هر گاه بزرگ و اسوه ای بار سفر می بندد و به دیار دوست رحلت می کند، اسلام دوباره مانند و یا حتی بهتر از آن ها را تکثیر و تولید می کند. همچنان که خدای متعال می فرماید ما آیه ای را نسخ نمی کنیم یا آن را به دست فراموشی نمی سپاریم مگر آن که بهتر یا مثل آن را جایگزین می کنیم. آینده اسلام و انقلاب اسلامی کاملا روشن و سرشار از امید است.
راه علامه مجاهد آیت الله مصباح را دانش آموختگان مکتب او در نسل های حاضر و پیش رو پی خواهند گرفت و در این نظام فکری اسوه های بیشتری پا به صحنه بندگی خدای متعال و مجاهدت در راه وی در همه عرصه ها خواهند گذاشت. یکی از این عرصه ها میدان سیاسی است. همان گونه که بارها از محضر ایشان شنیدیم، برای انسان مؤمن مهم تر از همه شناخت صحیح وظیفه الهی و عمل خالصانه به آن است. عرصه مجاهدت سیاسی نیز از این اصل مدد می گیرد.
یکی از ابعاد فعالیت های استاد راحل بعد سیاسی بود که نه تنها در پدیدآیی تشکلی سیاسی که اهداف انقلاب را با بهره گیری از اسلام ناب دنبال کند نقش داشتند و در این راه پیش قدم و مشوق بودند بلکه در مرحله به مرحله تکون آن عنایت داشتند و می فرمودند باید نسبت به سیاست ورزی مؤمنانه در کشور کار فرهنگی شود و خود ایشان به طور جدی پیگیری می کردند. ایشان معتقد بودند کاستی های فراوانی در این زمینه وجود دارد و با استفاده از سیره سیاسی امام رضوان الله علیه که منطبق بر اسلام ناب است، رهنمودهایی ارائه می فرمودند. ایشان معتقد بودند باید جبهه ای در کشور وجود داشته باشد که ارزش های انقلاب و در رأس آن اطاعت مطلق از ولایت فقیه را پیگیری و حراست کند.آن چه امروز از اهمیت برخوردار است ادامه راه این دو اسوه انقلاب و حرکت در مسیر آرمان های نورانی اسلام زیر پرچم پرافتخار ولایت فقیه است.
خدای متعال را شاکریم که در ایام پر برکت حیات استاد راحل، از خرمن رهنمودهای ایشان و نیز از برخی علمای ربانی دیگر در قالب شورای فقها کسب فیض کرده ایم و از خدای منان خاضعانه توفیق همگان را در مسیر نورانی انقلاب اسلامی، پاسداری از ارزش های آن و پیگیری و پافشاری در راه رسیدن به اهداف و آرمان های آن خواستاریم.
جبهه پایداری انقلاب اسلامی مجددا در دومین سالگرد ارتحال ملکوتی علامه مجاهد، استاد فکر، مفسر قرآن، فیلسوف مبرز حضرت آیت الله محمد تقی مصباح یزدی(ره) و نیز سومین سالگرد شهادت پرافتخار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و در محضر امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) و نایب برحق و شایسته او امام خامنه ای(مد ظله العالی) پیمان وفاداری و پایداری بر اصول و ارزش های انقلاب اسلامی را مورد تاکید قرار داده و از خداوند منان علو درجات این دو عزیز را در جوار رحمت الهی مسئلت دارد.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
جبهه پایداری انقلاب اسلامی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.