رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت:
جهاد تبیین و آگاهی‌بخشی ماموریت مهم امروز دغدغه‌مندان و دوست‌داران کشور و نظام اسلامی بوده است/ دشمن از پیشرفت‌های کشور لطمه خورده است

0 ۲۵۹
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه هیات دولت ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اعظم (ص) و امام جعفرصادق (ع) گفت: «امروز جوامع بشری بیش از همیشه به شناخت سیره و سلوک اهل بیت (ع) نیاز دارد و اگر سبک زندگی انسان معاصر نبوی و جعفری باشد، سعادت نصیب او خواهد شد».
 آیت‌الله رئیسی با دقیق و همه‌جانبه دانستن تحلیل و تبیین رهبر معظم انقلاب از رویدادهای اخیر و ریشه‌های آن به چند نکته مهم در این زمینه اشاره کرد.
رئیس جمهور ضمن اشاره به رخدادهای روزهای اخیر کشور، بصیرت و قدرت تحلیل موجود در مردم را شاخصی مهم برای شناخت حق و ایستادگی در این راه برشمرد.
رئیسی با تشریح ابعاد مختلف حوادث اخیر،به متولیان امنیت جامعه تکلیف کرد با کمک مردم و  همچنین دقت و هوشیاری، مجال اخلال در نظم جامعه و زندگی مردم را از اخلالگران سلب کرده و همه توان خود را برای حفظ امنیت و آرامش کشور و ایجاد فضای مناسب برای کار، تلاش و زندگی روزمره‌ی شهروندان، به کار گیرند.
وی اضافه کرد که جهاد تبیین و آگاهی‌بخشی ماموریت مهم امروز دغدغه‌مندان و دوست‌داران کشور و نظام اسلامی بوده و خاطرنشان کرد که دشمن به دنبال آن است تا با جنگ روانی و شایعه‌افکنی اذهان عمومی را مشوش کرده و در جامعه هراس و یاس ایجاد کند.
رئیس جمهور بر همین اساس به صاحبان تریبون و فعالان عرصه رسانه و فضای مجازی تاکید کرد همه تلاش خود را برای تبیین واقعیت‌ها و روایت‌گری دقیق درباره ابعاد و پشت پرده آشوبگری‌ها و اغتشاشات اخیر به کار گیرند تا دشمن نتواند با روایت‌های مغشوش، واقعیت را تحریف کند.
رئیسی با تاکید بر اینکه دفاع از حقوق انسان‌ها در ذات و بنیان جمهوری اسلامی قرار دارد، گفت: در هر حادثه‌ای باید پیگیری لازم انجام گیرد تا احدی مورد ظلم واقع نشود، اما نباید مسائل فرعی به جای مسائل اصلی بنشینند و اصل به حاشیه برود.
رئیس جمهور توجه به تولید محتوای دقیق و متکی بر واقعیات در عرصه رسانه و فضای مجازی را برای ارائه روایت درست و واقعی از رویدادهای کشور مهم دانست و افزود: «ضرورت دارد در حوزه دیپلماسی نیز وزارت امور خارجه، سفارتخانه‌ها، رایزنان فرهنگی و دوست‌داران انقلاب اسلامی با اطلاع‌رسانی و تبیین صحیح مسائل، فضای غبارآلودی را که دشمن ایجاد کرده است، شفاف کنند».
رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشرفت‌های اقتصادی اخیر کشورمان اظهار داشت: «دشمن از کار و تلاش مستمر در جهت تحقق پیشرفت‌های کشور لطمه خورده و می‌خواهد در این مسیر اخلال و وقفه ایجاد کند و باید با کار مضاعف و گره‌گشایی از کار مردم، دشمن را مایوس و مردم را روز به روز امیدوارتر کرد».
رئیس جمهور با تاکید بر لزوم رفع دغدغه‌های اقتصادی مردم خاطرنشان کرد: «تلاش بی‌وقفه برای تامین نیازهای اقتصادی مردم و ادامه مسیر پیشرفت‌های کشور موثرترین روش برای مقابله با توطئه‌های دشمن است».
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.