حجت الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی:
جوانان انقلابی باید عالمانه وارد عرصه جهاد تبیین شوند

0 ۴۰۸

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نشست مجازی جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان خوزستان اظهار داشت: باور به ولایت فقیه رژیم پهلوی را نابود کرد و مردم را مقابل نظام سلطه مسلح کرد.

وی در این همایش ۸۰۰ نفره که با حضور فعالان فرهنگی و سیاسی خوزستان برگزار شد، اظهار داشت: خیلی از فعالان انقلابی نیز در آن دوران باور نداشتند به زودی انقلاب به ثمر برسد ولی خواست خدا و مدیریت امام خمینی توانست تلاش ملت را به سرانجام برساند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: رحلت شهادت گونه فرزند ارشد امام همه ملت را متاثر کرد ولی امام خمینی در پیامی کوتاه این را لطف الهی دانست و این باعث شد همه در مبارزه با شاه مصمم شوند.

وی گفت: یکی از اشتباه های دیگر شاه، مسأله مقاله رشیدی مطلق علیه امام در روزنامه اطلاعات بود که سبب خروش طلبه ها و جوانان در قم و بعد تبریز و یزد شد و این تا ۲۲ بهمن ادامه پیدا کرد که در همه این عرصه ها نقش ولایت فقیه برجسته و کلیدی بود.

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی با اشاره به اینکه انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود، بیان داشت: پس از انقلاب نیز جریاناتی مثل مجاهدین با ترکیب ماتریالیسم و اسلام دنبال فریب جوانان بودند که جوانان ولایت مدار پای کار آمدند و این تفاله های وابسته را حذف کردند.

این استاد برجسته اخلاق گفت: یکی از شاهکارهای امام خمینی احیا دین و‌ بویژه دین سیاسی بود و قبل از انقلاب روحانی که وارد سیاست می شد طرد می شد ولی امام به درستی سیاست الهی را احیا کرد.

وی ادامه داد: نقش ولایت فقیه در پیشرفت علمی و نظامی و فرهنگی کشور بارز و برجسته‌ است و استقامت و پافشاری رهبری انقلاب بر پیشرفت علمی کشور سبب شده امروز ایران به یکی از کشورهای برجسته علمی دنیا تبدیل شود و این را باید همه دنیا بیان کنیم.

حجت الاسلام آقاتهرانی اظهار داشت: رمز پیشرفت کشور ولایت است و عده ای تلاش می‌کردند با برجام و دلخوش به لبخند غرب کشور به پیش ببرند که جز خسران و آسیب عایدی نداشت. این دولت باید با تکیه با اقتصاد مقاومتی به حل مشکلات بشتابد.

وی گفت: این دولت یک دولت انقلابی و مردمی است و بر حل مشکلات کشور ما نمایندگان نیز آماده همه نوع همکاری هستیم و برای حل مسایل راهی، جز اطلاعت محض از فرمایشات ولی فقیه نیست.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به مسأله فضای مجازی اشاره کرد و گفت: کلید فضای مجازی امروز دست دشمن است و این با استقلال کشور منافات دارد و الان دشمن هر طوری بخواهد می تواند کنترل و مدیریت کند که در مسأله کارت سوخت دیدیم.

وی ادامه داد: در روزهای نخستین مجلس یازدهم، کمیسیون فرهنگی را با قدرت فعال کردیم و مشکلات و نیازمندی های ملت را جمع کردیم که به ۳ اولویت جمیعت، تسهیل ازدواج و حمایت از کاربران فضای مجازی رسیدیم و برای هر ۳ با استفاده از نظرات نخبگان و مردم در فضای شفاف طرح آماده شد و به شکل ماده ۸۵ در مجلس بررسی شد که نشان از اهتمام نمایندگان به فرهنگ بود.

حجت‌الاسلام آقا تهرانی افزود: جمعیت و ازدواج یکی از دغدغه‌های مهمی بود که سالها آقای لاریجانی مانع از طرح آن در مجلس شده بود و معطل نگه داشته بود در حالی که یکی از نگرانی های مهم رهبری بودند.

وی بیان داشت: در حمایت از کاربران فضای مجازی نباید از هیاهوی دشمن ترسید و این عملیات دشمن است که بتواند مدیریت فضای مجازی کشور را دست خود نگه دارد و هر وقت اراده کند برای ملت مشکل ایجاد کند. با استفاده از نخبگان فضای مجازی و در فضای شفاف دنبال طرح حمایت از کاربران فضای مجازی هستیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در کشور آمریکا بیش از ۲۷۰قانون در بخش فضای مجازی است و در چین و ترکیه نیز قوانین زیادی در این حوزه است ولی در کشور ما متاسفانه یک قانون هم در این حوزه نداریم.

وی بیان داشت: اینگونه نباید باشد که دشمن بتواند با زندگی و کسب و کارهای مجازی ملت بازی کند که همین کارت سوخت بنزین یکی از این موارد بود.

آقا تهرانی گفت: تقویت بسترهای فضای مجازی و حمایت از کاربر داخلی نقطه کانونی طرح مجلس است و لازم است همه نخبگان این حوزه برای تقویت این طرح کمک کنند.

وی در پایان به اشاره به مسأله جهاد تبیین بیان داشت: در دفاع از انقلاب نباید تقیه کرد و هر کسی در هر جایگاهی است و به هر اندازه می‌تواند باید از این نظام دفاع کند و دستاوردهای مهم و بزرگ این انقلاب را بیان کند و اجازه ندهد دشمن واقعیت ها را وارونه کند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان به فرهنگ غنی و انقلابی خوزستان اشاره کرد و گفت: یکی از ظرفیت های مهم فرهنگی خوزستان جوانان غیور و انقلابی است که دولت نباید خود را از این جوانان محروم کند و باید میدان را به جوانان انقلابی بدهد.

وی گفت: خوزستان سرزمین شهیدان است و در انقلاب اسلامی نقش مهمی داشته و پل ارتباطی جوانان انقلابی کشور با امام در دوران تبعید در نجف بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.