سید ابراهیم رئیسی در جمع تولیدکنندگان و کارگران:
دولت من ائتلافی خواهد بود، ائتلاف با مردم، تولید کنندگان و کارگران/ برای مبارزه با فساد اقدامات قضایی کافی نیست/ برای خشکاندن ریشه فساد وارد صحنه شده ام

0 ۱۹۱

نهم خرداد ۱۴۰۰ کارگران و تولید کنندگان شهرک صنعتی عباس آباد تهران که از مهم ترین مراکز تولیدی در استان تهران محسوب می شود، ساعاتی میزبان سید ابراهیم رئیسی بودند.

در این بازدید چند ساعته، کارآفرینان و کارگران به صورت چهره به چهره و صریح از مشکلات خود با سید ابراهیم رئیسی درد و دل کردند.

رئیسی در جریان این بازدید ضمن تاکید بر لزوم تشکیل دولت مردمی برای ایران قوی گفت: ما نیازمند یک خیزش عمومی و اجتماعی برای برپایی ایران قوی هستیم. این خیزش عمومی حتما نیاز به هم پیمانی یک دولت مردمی با نیروهای مولد کشور دارد.

وی در ادامه کارگران و تولید کنندگان را رزمندگان خط مقدم نبرد اقتصادی ملت ایران دانست و بر لزوم حمایت همه جانبه از این سرمایه های ملی و ارزشمند تاکید نمود.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: متاسفانه سالهاست این نیروها و پیشرانان حقیقی کشور توسط ساختارهای فسادزا و معیوب، روز به روز درحال ضعیف تر شدن هستند. کارخانجات کوچک و بزرگِ تعطیل و نیمه تعطیل شده، مزارع و مراتع بزرگ و ارزشمندِ رها شده و حاشیه نشینی و مهاجرت، شواهدی بر این ادعا هستند.

آقای رئیسی از فعالان عرصه تولید به عنوان پیشتازان اقتصاد و افسران و سربازان میدان پیشرفت کشور یاد کرد و گفت: هر کس برای رونق تولید تلاش کند به امنیت و اقتدار ملی کمک کرده است.

رئیسی تصریح کرد: فقط قدرت نظامی امنیت آور نیست. بلکه تولید برتر و با کیفیت و قابل رقابت با نوع خارجی نیز تولید قدرت می کند و امروز قدرت کشور در گرو اقتدار در تولید است. اگر از حوزه های دفاعی کشور، سرریز فناوری در حوزه صنعت کشور داشته باشیم، پیشرفت اتفاق خواهد افتاد.

رئیسی گفت: مردم گله مند هستند که چرا کشوری که تولید موشک می کند، نمی تواند خودروی با کیفیت در سطح توقع مردم بسازد. این دلیلش این است که سرریز فناوری از حوزه های دفاعی به صنعت کشور وجود ندارد و ما در دولت سیزدهم این کار را خواهیم کرد انشاالله.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه تصریح کرد: اصلاح نظام بانکی کشور یکی از اولویت های دولت مردمی است. از یک سو نقدینگی سرسام آور تبدیل به تهدیدی برای کشور شده و از سوی دیگر، تولیدکننده از کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش رنج می برد. از هر مجموعه ی اقتصادی که بازدید کردم، مردم از مدیریت بانکی گله مند بودند. من در قوه قضائیه جلسات پی در پی را با مسئولان بانکی داشتم و تلاشهای فراوانی برای اصلاح وضع موجود کردم اما این اقدامات کافی نیست. باید در سرمنشا، ریشه فساد را بخشکانیم و من برای انجام این ماموریت بزرگ وارد صحنه شده ام.

سید ابراهیم رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به معضل صدور مجوز ها در حوزه تولید گفت: دولت وظیفه هدایت، حمایت و نظارت دارد، اما نباید صدور مجوز ها باعث اخلال در روند تولید شود.

رئیسی افزود: دولت باید بر فعالیت های تولیدی نظارت داشته باشد، اما نباید با مجوز ها و تصمیمات خلق الساعه دست و پای تولیدگر را ببندد.

وی ادامه داد: کارآفرین و تولیدگر باید بتواند برنامه ریزی و پیش بینی داشته باشد و مجوز های دست و پا گیر و بی ثباتی در مقررات و تصمیم گیری ها مانع این کار است و الزام تولیدکننده و کارآفرین به اخذ مجوزهای متعدد، باید جای خود رابه نظارت پسینی دولت بدهد.

رئیسی همچنین با اشاره به معضل قاچاق و واردات بی رویه تاکید کرد: برخوردهای پلیسی و قضایی با واردات بی رویه و قاچاق کالا کافی نیست، ریشه مافیای واردات و قاچاق را باید از طریق دولت خشکاند

رئیسی افزود: راه حل مقابله با قاچاق این است که ارزی که از مسیر صادرات به دست می آید وارد حوزه تولید شود و این وظیفه دولت است که بر این موضوع نظارت کند.

وی در ادامه گفت: اگر پول حاصل از صادرات به درستی رهگیری شود قاچاق به ویژه قاچاق سازمان یافته به حداقل می رسد و ما در دولت آینده این موضوع را با جدیت پیگیری می کنیم.

این کاندیدای ریاست جمهوری به معضل قطعی برق نیز اشاره کرد و آن را موجب اخلال در فعالیت های تولیدی دانست و تاکید کرد در برنامه ششم توسعه تاکید شده بود که باید به چه میزانی برق تولید می کردیم، اما به این قانون عمل نشد.

رئیسی گفت: اگر قانون برنامه اجرا می شد امروز واحد های تولیدی با قطعی چند ساعته برق مواجه نمی شدند و تولید تعطیل نمی شد و شاهد این میزان خسارت نبودیم

سید ابراهیم رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود نیروهای مولد و موثر در کشور گفت: این نیروها اگر جدی گرفته شوند، می توانند مشکلات سخت و ساختاری اقتصاد را برطرف کنند، بنده همپیمان این نیروهای مولد خواهم بود و در میدان و در جزء جزء حرکت کشور متوجه و دغدغه مند آنها هستم.

کاندیدادی سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: باید در میدان، از نیروهای مولد حمایت کرد. باید زنجیره های راهبردی صنعت را تکمیل کرد و باید از بازار ملی حفاظت و پشتیبانی کرد. اینها همه جز با ائتلاف و هم پیمانی گسست ناپذیر مابین دولت و نیروهای مولد و بدنه تولیدی کشور امکان پذیر نیست.

رئیسی با اشاره به عملکرد دو ساله خود در عدلیه ادامه داد: حرکت ما در قوه قضائیه برای مبارزه با فساد و حمایت از تولید هم به همین شیوه بوده است. گام به گام و نه شتاب زده، قاطع و مستحکم و نه لرزان و مردد و در صحنه و مورد به مورد. من دست استمداد به سمت همه نیروهای مولد و ضدفساد برای ساختن ایران قوی دراز می کنم.وی ضمن برشمردن ویژگی های دولت مدنظر خود در این خصوص گفت: دولت مردمی دولتی فعال، چابک و تولیدمحور خواهد بود که اصلاح ساختارهای درونی خود و حمایت از

نیروهای مولد را به منظور خوداتکایی و استقلال عدالت محور ایران عزیز پی خواهد گرفت.

سید ابراهیم رئیسی در پایان سخنانش، از ائتلافی بودن دولت خود سخن گفت و آن را اینگونه معرفی کرد: من امروز برای اعلام ائتلاف ناگسستنی دولت مردمی، با شما تولیدکنندگان و کارگران عزیز، به اینجا آمده ام.

وی گفت: هدف مشترک ما تشکیل ایران قوی است و من برای این کار دولت ائتلافی تشکیل خواهم داد، ائتلاف با تولید کنندگان، کارآفرینان و کارگران عزیز.

گفتنی است مهمترین دغدغه و درد دل کارگران در این بازدید چند ساعته مواردی چون تورم فزاینده، مسکن و اجاره نشینی و عدم ثبات شغلی بدلیل تضعیف و یا تعطیل تولید در بسیاری از واحد های صنعتی بود.

تولید کنندگان نیز با ابراز گلایه شدید از مسائلی همچون مشکلات بانکی، بروکراسی اداری، مجوز های بی پایان و متعدد، واردات لجام گسیخته و قاچاق کالا از آیت الله رئیسی برای نجات تولید و صنعت کشور استمداد کردند .

سید ابراهیم رئیسی پس از بازدید از خط تولید دو کارخانه لوازم خانگی و تجهیزات صنعتی و گفت و گو با کارگران، در نشست با جمعی از تولید کنندگان و مدیران شهرک صنعتی عباس آباد هم شرکت کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.