حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی:
موافق صد درصدی شفافیت آرای نمایندگان در مجلس هستم / فاصله میان وعده و عمل، انتخاب مردم است

0 ۱۹۱

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی برنامه شنبه شب جهان آرا با بیان اینکه فرهنگی ترین آدم در حال حاضر و در کشور ما مقام معظم رهبری است، گفت: یکی از بزرگ ترین افرادی در کشور ما در مسائل فرهنگی خوب تر از همه هم فکر می کند و هم ایده می دهد مقام معظم رهبری است؛ باید ببینیم حساسیت های ایشان روی چه مسائلی است و به دنبال حل معضلات در همان راستا باشیم.

طرح مجلس برای جوانی جمعیت
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح همه جانبه مجلس برای جوانی جمعیت و تعالی خانواده گفت: آن هایی که شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر» را تبلیغ می کردند، کارشان بسیار فراگیر بود، از آموزش وپرورش و کتاب های درسی تا برنامه های مختلف فرهنگی و هنری و اجتماعی، در طرح جدید مجلس برای افزایش ازدواج و فرزند آوری همین رویه را در پیش گرفته ایم.

وی با بیان اینکه یکی از موانع ازدواج، مسئله اقتصادی است به همین دلیل بخش اقتصادی طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده، اعم از تأمین شغل، مسکن و خدمت سربازی به طور جدی مورد توجه بوده است و به طورکلی جنس این طرح اقتصادی است، افزود: برای تدوین قانون جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون فرهنگی ۱۵۰۰ نفر ساعت وقت گذاشته شده و از حدود ۲۵ دستگاه مربوطه برای تنظیم درست این قانون دعوت شد که سرانجام این قانون در قالب ۷۰ ماده آماده شد که در صحن علنی رأی آورد و به شورای نگهبان هم رسید اما به دلیل انجام اصلاحات کوچکی به کمیسیون بازگشت؛ هفته آینده که مجلس احیا شود می توانیم آن را بازهم به صحن علنی آورده و سرانجام برای نهایی سازی این قانون به شورای نگهبان آن را ارسال کنیم.

بدانید که طرح شفافیت آرای نمایندگان در این مجلس رأی می آورد
حجت الاسلام آقاتهرانی در خصوص طرح شفافیت آرای نمایندگان تأکید کرد: طرح شفافیت آراء نمایندگان در این مجلس رأی خواهد آورد، اما آنچه ابتدا مطرح شد خود طرح شفاف نبود؛ این قانون در ابتدا باید خودش کاملاً شفاف باشد و جوانب آن را خوب در نظر گرفت که متأسفانه به دلیل شفاف نبودن خود قانون سه رأی کم آورد بنابراین به کمیسیون آیین نامه ها ارجاع داده شد تا اصلاحاتی در آن صورت پذیرد.

وی ادامه داد: چند روز پیش با مسئول تنقیح قوانین مجلس برای اطلاع از آخرین وضعیت طرح شفافیت آرا تماس گرفتم که گفتند کمیسیون آیین نامه مجلس هنوز طرح را تحویل نداده که ما آن را ببینیم و اصلاح آن انجام شود.

حجت الاسلام آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بستگی به همت کمیسیون آیین نامه مجلس دارد که طرح شفافیت آرا چه زمانی به صحن علنی بیاید، اضافه کرد: بنده نیز به طرح شفافیت آرای نمایندگان رأی مثبت دادم و صد درصد با آن موافقم چراکه مردم باید از فعالیت های یک نماینده در مجلس کاملاً باخبر باشند، اما معتقدم گاهی مجلس در مورد مسائل امنیتی نیاز به جلسه غیرعلنی هم دارد.

تفاوت است بین رئیس جمهور شدن افراد، یکی فقط اهل تشریفات است و با وزرایش هم حرفش را یکی نمی کند
وی در خصوص عملکرد قوه مجریه گفت: متأسفانه قوه مجریه وعده های خوبی به مردم داد اما عملکرد خوبی نداشت، در حال حاضر همان احزابی که این دولت را انتخاب کردند از انتخاب خود پشیمان هستند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال مجری برنامه که گفت چه تضمینی وجود دارد مردم این را هم پای صندوق بیایند و همین روند تکرار نشود؟ خاطرنشان کرد: تفاوت است بین رئیس جمهور شدن اشخاص، یکی فقط اهل تشریفات است و حتی با وزرایش هم حرف نمی زند اما یکی هم می آید و برای حل مشکلت کشور دغدغه دارد.

شورای نگهبان حد و سقفی برای تائید صلاحیت ها دارد، مردم باید بهترین را انتخاب کنند
حجت الاسلام آقاتهرانی در خصوص احراز صلاحیت ها در شورای نگهبان اظهار کرد: شورای نگهبان در احراز صلاحیت ها، یک حد و یک سقف دارد و این مردم هستند که باید بهترین انتخاب را داشته باشند و در این زمینه علاوه بر اصل حضور، باید تحقیق کنند و اصلح را برگزینند.

وی با بیان اینکه حضور در انتخابات لازم است اما تحقیق و تفحص برای انتخاب فرد اصلح بسیار مهم است، تصریح کرد: انتخاب ۸ سال پیش نشان داد بعضی ها فقط وعده می دهند و نگاهشان به بیرون است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: آن هایی که بعد از پیامبر(ص) آمدند، عدالت مدنظر ایشان را تغییر دادند چراکه سابقه مسلمانی، قومیت و دیگر مسائل را ملاک قرار دادند و به این ترتیب فاصله طبقاتی ایجاد شد، پول پاشی هم جزو کارهایی بود که در آن زمان اتفاق افتاد متأسفانه این اتفاقات در حال حاضر هم بعضاً در کشور در حال رخ دادن است اما منبع برخی پول پاشی ها مشخص نیست.

در ادامه مجری جهان آرا گفت: مثل حقوق نجومی و ویژه خواری….

*حاج قاسم به وعده هایش عمل کرد، شما چه؟
آقاتهرانی با اشاره به مبحث دیپلماسی و میدان تصریح کرد: بنده از مذاکراتی که امروز در وین در حال برگزاری است می ترسم! شهید حاج قاسم به وعده هایش عمل کرد، شما چه؟ چه قولی به مردم دادید که عملیاتی و اجرایی شد؟ بر طبل کوبیدند و گفتند تحریم ها رفت، پس چرا هنوز تحریم وجود دارد؟

وی تأکید کرد: بعد از این همه فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری خودشان گفتند از خطوط قرمز گذشتیم، چرا هر حرفی را می زنیم و بحث دیپلماسی و میدان را مطرح می کنیم؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حاج قاسم گفت سه ماه دیگر داعشی وجود ندارد و نبود، شما چه قولی دادید که عملی شده؟ واقعاً از جلساتی که امروز دارند خوف دارم، مگر قرار نبود با آمریکا مستقیم گفت وگو نکنیم و همه تحریم ها یکجا برداشته شود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.