زوال قطعی اسرائیل

0 ۵۲۵

علی خضریان: اینکه «رهبر انقلاب قاطعانه از آغاز حرکت نزولی و رو به زوال رژیم صهیونیستی سخن می گوید که وقفه نیز نخواهد داشت؛ جدای از «وعده صادق قرآن که می فرماید: «وَ لِیُمَحِّصَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا وَ یَمْحَقَ الْکافِرِینَ»، دارای زمینه های اجتماعی قابل فهم و ارزیابی در علوم انسانی است.

یکی از اصلی ترین معضلات اجتماعی رژیم صهیونیستی با تشکیل یک «دولت بدون ملت در سرزمین «فلسطین ، مسیأله ی «جمعیت است که همچنان با وجود مهاجرت یهودیان و کشتار فلسطینیان، طبق آمار جمعیت و ضریب رشد، جمعیت فلسطینی ها خود به خود رژیم صهیونیستی را به زوال خواهد رساند.

نگاهی به اعداد و ارقام جمعیت، این واقعیت را محسوس تر می کند. طبق گزارش مرکز آمار رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۷ جمعیت سرزمین های اشغالی (بدون کرانه ی باختری و نوار غزه) حدود ۸میلیون نفر بوده است که از این تعداد حدود ۲میلیون نفر فلسطینی و ۶میلیون نفر یهودی هستند.

ضمن اینکه قریب ۲میلیون نفر در غزه و ۳میلیون نفر در کرانه ی باختری حضور دارند. این جمعیت به اضافه ۲میلیون نفر فلسطینی های ۱۹۴۸ به ۷میلیون نفر می رسند که با ۶میلیون فلسطینی ساکن در کشورهای همسایه، حدود ۱۳میلیون نفر می باشند و در حال حاضر در مجموع از ۶میلیون نفر یهودیان بیشتر هستند.

همچنین براساس آمار مرکز آمار رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۹ تاکنون روند خروج یهودیان از فلسطین معکوس شده است. و تعداد کسانی که از فلسطین اشغالی خارج شده و بازنگشته اند از تعداد کسانی که وارد شده اند یا خارج شده و بازگشته اند بیشتر شده است.

نکته مهم تر اینکه ضریب رشد جمعیت فلسطینی نزدیک ۴درصد و رشد جمعیت یهودیان این منطقه کمتر از ۲درصد است. ناگفته پیداست که بدون هر اقدام نظامی علیه این «پادگان تروریستی ، در وضعیت طبیعی و براساس جمعیت نیز «اسرایأیل سال ۲۰۴۰ را نخواهد دید .

در کنار معضل جمعیت، یکی از مشکلات اساسی صهیونیست ها تعدد قومیت های مختلف است که موجب شده فرهنگ های مختلف با سلیقه های متناقض و متضاد در کنار هم قرار گیرند. این مسیأله مشکلات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مختلفی را بر صهیونیست ها بار کرده است.

یهودیانی که از ۱۰۰ قومیت به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده اند و فقط در یهودی بودن با هم اشتراک دارند، طبیعتا در سایر امور بین آن ها اختلاف است و تلاش می کنند هویت های خود را حفظ کنند. این تلاش برای حفظ هویت تبدیل به معضلی جدی جهت ایجاد یک هویت ملی برای استمرار زیست اجتماعی خواهد شد.

ضمن اینکه در سرزمینی که بیش از ۱۰۰ قومیت حضور دارند، درگیری های اجتماعی نیز به همان میزان افزایش می یابد. این واقعیت زمانی که با نگاه نژادپرستانه صهیونیست ها ترکیب می شود، به اختلافاتی ناپایان بدل می شود؛ تا آنجا که می توان «زوال اسرائیل توسط خود یهودیان را مشاهده کرد.

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.