سید محمود نبویان:
آیت الله مصباح یزدی در حوزه های عقلانی و معرفت شناسی متفکر بود

0 ۴۹۳

سید محمود نبویان نماینده مجلس و عضو موسسه پژوهشی و آموزشی امام خمینی(ره) در مراسم بزرگداشت حکیم مجاهد علامه مصباح یزدی گفت: علامه از علمایی بود که علمش مخصوص افراد خاص نبود. ایشان در مقام تدریس ویژگی خاصی داشتند ایشان دارای ذهن منظمی داشت و در بحث که داشتند تسلط کامل و در مباحث عقلانی متفکر بود.

وی افزود: ایشان از ابتدای مباحث عقلانی تا انتها را به طور کامل همه ابعاد را مطرح می کردند و کسی در مقابل علامه مصباح یزدی حرفی برای گفتن نداشت زیرا در حوزه مباحث معرفت شناسی متفکر بود.

نبویان تصریح کرد: علامه مصباح یزدی یک نظریه دارد که هیچ یک از فیلسوفان ندارند ایشان در تفسیر و فلسفه اخلاق نظریه ابتکاری دارد حتی در حوزه فلسفه سیاست و فلسفه حقوق در روان شناسی و اسلام شناسی فقط علامه مصباح یزدی نظریه دارند.

وی درباره ویژگی های دیگر علامه مصباح یزدی ادامه داد: ایشان داشته های معرفتی خود را پای کار دین می آورد و می گفت زمانی علم ارزش دارد که علم وارد دین شود هر علمی که وجود دارد اگر از اسلام دفاع نکند بی ارزش است.

حجت الاسلام نبویان با اشاره به اینکه باید آنچه که داریم خرج اسلام و ولایت فقیه کنیم، ادامه داد: علامه مصباح یزدی نگاهش به ولایت فقیه یک نگاه دینی بود.

نماینده مردم تهران در مجلس با یادآوری اینکه هیچ فردی را سراغ نخواهیم داشت که به اندازه مصباح یزدی چنین حملات زیادی را تحمل می کرد، اظهار داشت: بزرگترین ویژگی علامه یزدی اخلاص او بود در برخوردهای شخصی بسیار متواضع بودند اما در مقابل انحرافات و کفار واکنش نشان می دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.