پیام تسلیت جبهه پایداری در پی درگذشت دکتر علی اصغر زارعی

0 ۱۹۲

در پی درگذشت دکتر علی اصغر زارعی، جبهه پایداری انقلاب اسلامی پیامی صادر کرد که متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

پس از ارتحال جانگداز «کلیددار گنجینه تاریخ انقلاب» حضرت حجت الاسلام والمسلمین روح الله حسینیان، جبهه پایداری غرق در اندوه فقدان یاری دیرین و اسوه ی تکرارناپذیری دیگر «جناب آقای دکتر علی اصغر زارعی» شد که هر دو از اعضای هیئت موسس جبهه پایداری انقلاب اسلامی بودند.

جناب آقای دکتر علی اصغر زارعی نماد اتم ایستادگی و پایداری پای آرمان های بلند انقلاب اسلامی بود که ابتدای دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی همیشه در صف اول پیکار با دشمنان اسلام و ملت انقلابی ایران حاضر بود و لحظه ای از مسیر راستین اسلام منحرف نشد.

خاطرات مجاهدت های کم نظیر دکتر زارعی در سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز که هنوز است ورد زبان انقلابیون آبادان قهرمان است و صفحه به صفحه دفتر خاطرات خوزستان، یادآور نقش بی بدیل ایشان در سازماندهی گروه های دانشجویی علیه رژیم سفاک پهلوی است که حتی ساواک بازوی امنیتی این رژیم منحوس هم نتوانست مقاومت این استوانه ایستادگی را در هم بشکند.

دکتر زارعی در ایام پر افتخار هشت سال دفاع مقدس نیز از نثار هیچ مجاهدت و نمایش هیچ شجاعتی دریغ نکرد و در دو مقطع زمانی متفاوت، افتخار جانبازی در راه اعتلای ایران اسلامی را از آنِ خود کرد.

در سال های پس از پیروزی انقلاب که بسیاری از مسئولان وقت، مشغول مال اندوزی در دوره ثبات، برای نمایش مانور تجمل بودند، دکتر زارعی به منش مکتب انقلاب اسلامی وفادار ماند و خدمت صادقانه ی توام با سلامت نفسانی را الگوی ثابت زندگی خویش قرار داد.

دکتر علی اصغر زارعی در ایام پر فراز و نشیب دوم خرداد که برخی جاهلان و معاندین داخلی، کمر همت بسته بودند تا با حمله به ارزش های انقلاب اسلامی، مسیر نظام را منحرف کنند، با بصیرتی مثال زدنی تصمیم به تقویت پایگاه انقلاب اسلامی در بین اساتید دانشگاه گرفت و با کمک دوستانش اقدام به راه اندازی بسیج پرافتخار اساتید کرد تا سنگرهای علمی انقلابیون در نهاد آموزش عالی را از گزند آفات برخی، مصون نگاه دارد.

ایشان در بحبوحه فتنه پس از انتخابات سال ۸۸، که بسیاری از خواص جامعه در برابر تاثیر تبلیغات سهمگین و پردامنه طراحان و بازیگران انقلاب رنگی، رنگ باختند و پشت نظام اسلامی را در برابر زیاده خواهی های انحصارطلبان خالی کردند، عمارگونه در میدان ماند و درس بصیرت به مدعیان داد.

دکتر زارعی را می توان نماد عبرت و غیرت ملی دانست؛ در روزگار نمایندگی مردم تهران در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی که غربگرایان داخلی با خام اندیشی و ساده لوحی، تسلیم وعده های دروغین آمریکا شدند و حتی برخی اصولگرایان نیز نقش جاده صاف کن مسیر «رویاهای آمریکایی» را ایفا می کردند، با اشک های خالصانه و عبرت آمیزش اثبات نمود که «دور اندیشی عاقلانه» تنها با وفاداری به مکتب انقلاب اسلامی، چنگ زدن به ریسمان گفتمان امام و رهبر انقلاب و درک صحیح از منافع ملی، امکان پذیر است.

علی اصغر زارعی به معنای واقعی کلمه «پایداری» بر مسیر بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی رحمت الله علیه را رمز پیشرفت و استقلال ملی می دانست و لحظه ای از تلاش برای فراگیری این پایداری، بازنایستاد.

بی شک فقدان این فرزند غیرتمند ایران زمین، هر ایرانی آزاده ای را اندوهگین می کند چرا که اندکند آنانی که حاضر به ذبح منافع ملی در پای تمایلات سیاسی و جناحی نیستند.

لذا جبهه پایداری ضایعه فقدان این عزیز را که در برابر فتنه و انحراف نقش ممتازی ایفا کرده بود، به خانواده محترم ایشان و عموم مردم انقلابی تسلیت عرض نموده و توفیق تداوم راه ایشان را از خدای متعال مسئلت دارد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
جبهه پایداری انقلاب اسلامی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.