بیانیه جبهه پایداری انقلاب اسلامی در پی هتک حرمت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص) در فرانسه
توهین به مقدسات میلیون ها انسان خلاف ادیان ابراهیمی و توهین به انسان و خردگرایی و دفاع از جهل است

0 ۲۰۱

جبهه پایداری انقلاب اسلامی در پی هتک حرمت به ساحت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) در فرانسه بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
مُحَمَّدٌ رَسولُ اللَّهِ وَالَّذینَ مَعَهُ أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم «سوره فتح آیه ۲۹»

وجود مقدس رسول مکرم اسلام، مهمترین نقطه ایجاد وحدت در امت اسلامی است، محلی که عواطف همه مسلمانها در آن متمرکز شده است؛ عوامل کانون های صهیونیسم بین الملل من جمله رئیس جمهور فرانسه با اهانت به پیامبر اسلام یا حمایت از این اقدامات موهن، ذیل عنوان آزادی بیان، دلها و احساسات مسلمانان جهان را جریحه دار نموده است. اهانت به پیامبر خوبی ها، اهانت به همه ارزش های اصیل اسلامی و انسانی است.

دشمنان اسلام در تلاش هستند با چنین رفتارها و اهانت هایی با محوریت اسلام هراسی، چهره ای غیر واقعی از دین اسلام به جوامع خود نشان دهند؛ اما خداوند متعال در قرآن کریم به صراحت می فرماید : یُریدونَ لِیُطفِئوا نورَ اللَّهِ بِأَفواهِهِم وَاللَّهُ مُتِمُّ نورِهِ وَلَو کَرِهَ الکافِرونَ؛ می خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا گر چه کافران را ناخوش افتد نور خود را کامل خواهد گردانید.

اکنون باید از رئیس جمهور فرانسه این سوال را پرسید که آیا دادگاه های فرانسه در ذیل مسئله «آزادی بیان» اجازه می دهند که نشریات و رسانه های فرانسوی در مورد موضوع «هلوکاست» فقط سوال بپرسند؟ اگر قرار نیست رئیس جمهور در توهین به ادیان و مذاهب مطالب نشریات کشور متبوع خود را داوری و قضاوت کند، چرا روژه گارودی فرانسوی که منکر هلوکاست شد به زندان محکوم شد و زیر شدیدترین مجازات های دولت متبوع فرانسه قرار گرفت؟! پس استفاده ابزاری کشورهای غربی از آزادی بیان و به بازی گرفتن واژه آزادی بیان جفایی بزرگ بر انسانیت و حرّیت و آزادی است.

توهین به مقدسات میلیون ها انسان، خلاف ادیان ابراهیمی و توهین به انسان و خردگرایی و دفاع از جهل و میدان دادن به افراد نادان است لذا امروز عده زیادی از مسلمانان و آزاداندیشان عالم از عاملان و حامیان اهانت به پیامبر اعظم(ص) با روش های گوناگون ابراز انزجار کرده اند.

این ابراز انزجارها از اقدامات موهن نشریات فرانسوی و رئیس جمهور فرانسه در حالی صورت می گیرد که وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکنون واکنش درخور در مقابل این اقدامات موهن انجام نداده است و باید، مقابله با این اقدامات را در مجامع بین المللی و حقوق بشری پیگیری نماید و نتایج آن را به مردم ایران و مسلمانان جهان گزارش دهد تا بار دیگر شاهد اینگونه توهین های آشکار نباشیم.

جبهه پایداری ضمن ابراز انزجار مجدد از اقدامات صورت گرفته در فرانسه از همه دولت ها و ملت های مسلمان دعوت می گردد که با ایستادگی در برابر این اهانت ها و فعالیت های ضد اسلامی زمینه را برای تکرار چنین اتفاقاتی فراهم نکنند و ادامه این سکوت موجب افزایش اقدامات وقیحانه دشمنان اسلام نشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.