آیت الله رییسی مطرح کرد:
باید سراغ کسی رفت که درآمد هنگفت دارد و مالیات هم نمی دهد/ «تحریف» و «تحریم» دوقلو های به هم پیوسته هستند

0 ۴۶۱

آیت الله سیدابراهیم رییسی در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضاییه با تبریک دهه امامت و ولایت، عبودیت و تقرب به خداوند و امام شناسی و حجت شناسی را مهم ترین آموخته های دو عید بزرگ قربان و غدیر عنوان کرد.

تحریم و تحریف دوقلوی به هم پیوسته اند
رییس قوه قضاییه با اشاره به محور های بیانات مقام معظم رهبری در عید قربان اظهار داشت: تحلیل جریان تحریم و تحریف از مهم ترین مسائل مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری بود که باید مورد توجه سیاستمداران و اصحاب رسانه و همه آحاد مردم قرار گیرد.

توسل دشمن به تحریف برای بزرگ نمایی تحریم
آیت الله رییسی افزود: تحریم و تحریف دوقلوی به هم پیوسته و بازوی نظام سلطه برای عملیات روانی و رسانه ای و فرهنگی هستند که دشمن با توسل به تحریف، در تنور بی توجهی به داشته های داخلی می دمد و از این طریق اثربخشی تحریم ها را بزرگ نمایی می کند.

خودباوری مهم ترین پادزهر تحریف است
رییس قوه قضاییه، خودباوری را از پادزهر های مهم تحریف دانست و گفت: اتکا به توانایی های خود و خصوصاً توجه به نیروی جوان کشور که در عرصه های مختلف فعالانه نقش آفرینی می کنند و استفاده بهینه از منابع و ذخایر ملی از پادزهر های تحریف است.

آیت الله رییسی تصریح کرد: خداوند ثروت زیادی به کشور ما عطا فرموده و تدبیر و مدیریت صحیح منابع، جلوگیری از خام فروشی و توجه به ارزش افزوده کالا ها و ذخایر و معادن موجب افزایش توانایی های اقتصادی خواهد شد.

نگاه به خارج برای رفع مشکلات، خطاست
رییس قوه قضاییه با بیان این که دشمن همواره با توسل به تحریم به دنبال ایجاد یاس در مردم است، اظهار داشت: راه مقابله با چالش آفرینی دشمن و رفع چالش ها اتکا به داشته های خودمان است و امید داشتن به خارج برای برون رفت از مشکلات، خطاست.

هیچ مشکلی نیست که ملت ما نتواند حل کند
آیت الله رییسی افزود: هر مشکلی به دست توانمند ملت و در سایه توجه به رهنمود های حکیمانه رهبر معظم انقلاب برطرف می شود و هیچ چالشی نیست که خودمان توانیم رفع کنیم و هر جا در پرتو شعار کلیدی «ما می توانیم» حرکت کردیم به دستاورد ها و توفیقات بزرگی نایل شدیم.

آمریکا گرفتار خودش شده است
رییس قوه قضاییه با اشاره به تحرکات نظام سلطه در چالش آفرینی برای کشورمان اظهارداشت: آمریکایی ها که سالیان دور و درازی مرتکب بی عدالتی و نقض حقوق بشر شده اند، اکنون گرفتار خودشان شده اند، اما همچنان به رفتار های خصمانه خود علیه ملت های آزاده جهان ادامه می دهند.

غرب ملجاء و مأمن تروریست ها شده است
آیت الله رییسی با اشاره به دستگیری سرکرده گروهک تروریستی «تندر»، از سربازان گمنام امام زمان (عج) تقدیر کرد و افزود: امروز برای همه سؤال است که چگونه کشور های مدعی حقوق بشر ملجاء و مأمنی برای تروریست های عالم شده اند و آمریکا و اروپا عاملان به خاک و خون کشیدن مردم بی گناه در اقصی نقاط جهان را پرورش می دهند و حمایت می کنند؟

دلبستگی و عقب نشینی در برابر دشمن خطای راهبردی است
آیت الله رییسی با تأکید بر این که هر گونه دلبستگی و عقب نشینی در مقابل دشمن خطای راهبردی است، خواستار تبیین تئوری مقاومت، ایستادگی و خودباوری از سوی رسانه ها و افشاگری در خصوص ماهیت و عملکرد جریان تحریف شد.

دولت به مدیریت بازار و معیشت مردم توجه کند
رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سه نکته محوری در بیانات اخیر مقام معظم رهبری به تبیین این نکات پرداخت و اظهار داشت: مدیریت بازار، کنترل قیت کالا های اساسی و توجه به معیشت مردم از مسائل مورد تأکید رهبر انقلاب و نخبگان اقتصادی است که باید مورد اهتمام دولت باشد و هر جا هم لازم باشد، دستگاه قضایی نیز آماده همکاری است.

لزوم شناسایی دست های پنهان سیاسی و امنیتی اخلالگر در بازار ارز
آیت الله رییسی دومین موضوع مورد تأکید مقام معظم رهبری را مدیریت و کنترل نوسانات بازار ارز عنوان کرد و با تأکید بر لزوم توجه دولت به این مسأله، از دستگاه های اطلاعاتی خواست با ریشه یابی علل امنیتی و سیاسی نوسانات بازار ارز، دست های پنهانی که به دنبال اخلال در نظام ارزی و پولی کشور هستند شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کنند تا با آن ها برخورد شود.

کارگروه اقتصادی سه قوه نباید تشریفاتی باشد
رییس قوه قضاییه تشکیل کارگروه ویژه اقتصادی سه قوه را از دیگر نکات مورد تأکید مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: صرف تشکیل تشریفاتی یک کارگروه کارگشا نیست و مسأله ای را حل نمی کند؛ باید کارگروهی کارآمد تشکیل شود که موانع تولید را شناسایی و رفع کند تا جهش تولید در عمل اتفاق بیافتد.

آیت الله رییسی با تقدیر از کادر درمانی کشور در مقابله با کرونا و همچنین قدردانی از همیاری نهاد های انقلابی و طلاب با افسران و سربازان در خط مقدم صیانت از جان مردم و کمک های مؤمنانه به نیازمندان در این دوره، ابراز امیدواری کرد که آئین عزاداری محرم امسال با رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی که به زودی ابلاغ می شود، برگزار شود.

توصیه رئیس دستگاه قضا برای مساعدت به کاسبان خُرد
رییس قوه قضاییه اظهار داشت: اولویت در وصول مطالبات مالیاتی باید بدهکاران کلان باشند. در موضوع مالیات باید وضعیت و شرایط کاسبان خُرد مراعات شود. ضرری که صاحبان برخی مشاغل خُرد و این کاسب ها در کرونا دیدند، بعضاً جبران ناپذیر است.

صاحبان درآمد های هنگفت نباید از پرداخت مالیات فرار کنند
آیت الله رییسی افزود: البته مردم صبور هستند و مشکلات را تحمل می کنند، ولی لازم است فلان واردکننده و بُرج ساز یا فعال اقتصادی که درآمد هنگفتی دارد و با زدوبند از پرداخت مالیات فرار می کند، مالیات درآمد هنگفت خود را به دولت و در واقع به ملت بپردازد.

منع ورود قضات و وکلای فاقد صلاحیت به جریان وکالت
رییس قوه قضاییه همچنین در واکنش به گزارش رییس سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضاییه درباره اقدامات فسادزای برخی وکلا در روند دادرسی ها، گفت: دادگاه عالی انتظامی قضات باید تمهیداتی اتخاذ کند که به هیچ وجه قاضی یا وکیلی که پیش از این توسط یکی از بخش های قوه قضاییه سلب صلاحیت شده، امکان ورود یا بازگشت به جریان وکالت را نداشته باشد. تلاش ما باید این باشد که جریان وکالت هم با نظارت های دقیق قانونی سالم بماند.

روایت رئیس مرکز توسعه شورا های حل اختلاف از متخلّفان ارزی
در این نشست همچنین حجت الاسلام والمسلمین صادقی رئیس مرکز توسعه شورا های حل اختلاف، با اشاره به گزارش سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اعلام تنها ۲۵ درصد از اسامی واردکنندگان و صادرکنندگان متخلّف ارزی از سوی دولت به دستگاه قضا، اظهار داشت: آنچه از گزارش ها برمی آید، ۷۵ درصد مابقی شرکت های متخلّفی که اقدام به اجرای تعهدات ارزی خود و بازگرداندن ارز نکرده اند، شرکت های عمده دولتی همچون شرکت های نفتی و پتروشیمی ها و امثال آن است که جا دارد سازمان بازرسی با شناسایی آنها، با مدیران متخلّف برخورد کرده و حقوق ملت را استیفا نماید.

رییس دستگاه قضا در واکنش به سخنان حجت الاسلام والمسلمین صادقی متذکر شد: گفته می شود ۲۷ میلیارد دلار تخلّف ارزی صورت گرفته، اما فقط یک چهارم متخلّفان به قوه قضاییه معرفی شوند و سه چهارم معرفی نمی شوند؛ لازم است سازمان بازرسی کل کشور موضوع بازگرداندن ارز حاصل از صادرات توسط شرکت های دولتی را با جدیت پیگیری و گزارش اقدامات خود در این زمینه را ارائه کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.