کریمی قدوسی:
دولت بعد از ۸ سال لایحه اصلاح نظام بانکی را به مجلس ارائه نکرده است

0 ۴۲۵

جواد کریمی قدوسی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۳ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جریان شیفته و خودباخته غرب و آمریکا ببینند که این روزها در آمریکا چه خبر است، گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس درسال ۹۶ به دلیل سقوط پول ملی از مسئولان بانک مرکزی، وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه، وزارت اقتصاد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دعوت کرد تا پیگیری کند چرا پول ملی سقوط کرده و خزانه خالی شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور شخصا و کتبا به سیف رئیس وقت بانک مرکزی دستور داد که ظرف ۳ سال، ۳۶.۱ میلیارد دلار ارز خزانه به بازار وارد شد ولی این ارز به همراه ۸۰ تن طلا در اختیار ۳ باند قاچاق ارز، کالا و مواد مخدر قرار گرفت و سر از سلیمانیه عراق که تحت مدیریت آمریکا و عربستان سعودی بود، درآورد.

وی تصریح کرد: آمریکا از برجام خارج شد و سود سپرده های بانکی کاهش پیدا کرد، نقدینگی سرازیر بازار شد و طی چند ماه قیمت دلار به ۱۸ هزار تومان رسید و بعد پول ملی سقوط کرد. این ها دستاوردهای آقای نوبخت و رئیس وقت بانک مرکزی است.

کریمی قدوسی تصریح کرد: دومین اتفاق به عنوان نقطه تاریک این دولت در اقتصاد فتنه بنزینی بود، در حالی که مجلس هرساله تصویب می کرد ۱۵ تا ۲۰ درصد قیمت حامل های انرژی افزایش یابد دولت بدون اجرای این مصوبه یک شبه تصمیم گرفت قیمت بنزین را افزایش دهد و آقای روحانی صبح بعد از بیدار شدن از خواب متوجه این موضوع شد و بعد هم فاجعه به وجود آمد.

نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان، گفت: باید ازاین دولت تعهد بگیرید که امثال فتنه بنزینی و … را به وجود نیاورد. متاسفانه اقتصاد برجامی در مقابل اقتصاد مقاومتی صف آرایی کرد. مصداق اقتصاد مقاومتی همین ۵ کشتی ایرانی حامل بنزین است که در زیر گوش آمریکا به ونزوئلا رسیده و هنوز این دولت باور ندارد که چنین اتفاقی افتاده است.

وی ادامه داد: گزارش آقای نوبخت خیلی خوب بود اما ما متوجه نشدیم که این گزارش درباره ایران بود یا عراق و افغانستان زیرا اظهارات وی با مسائل کف بازار و جامعه مانند ارزاق عمومی و خرید مردم تفاوت بسیاری دارد. ۴۹۰ هزار میلیارد تومان حجم نقدینگی در سال ۹۲ و در زمان تحویل دولت توسط روحانی بود اما در پایان خرداد امسال حجم نقدینگی ۲ هزار و۸۰۰ میلیارد تومان شد. شما با چه برنامه ای نقدینگی را افزایش دادید.

کریمی قدوسی اظهار کرد: این روزها در بورس را باز کرده اید و دارایی مردم بدون آنکه در بورس برنامه ای داشته باشید به این سمت حرکت کرده، هنوز سفته بازی ارز، دلار، خودرو وجود دارد و لایحه جدید شما برای هدایت نقدینگی کجاست.

وی ادامه داد: آقای روحانی قهرمان بود اما قهرمان در برانگیختن مردم که دو مصداق آن در سال های ۹۶ و ۹۸ با وجود کشته های بسیار و سقوط پول ملی قابل لمس است، آقای روحانی سلحشور بود اما سلحشور در خواباندن مدیریت جهادی، سیاست و امنیت و نظام بانکی.

نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای نوبخت یادتان است که در ابتدای مجلس دهم به ما گفتید به نظام بانکی دست نزنید زیرا به زودی لایحه اصلاح آن را ارائه خواهیم کرد اما این لایحه کجاست؟ ۸ سال در این دولت نتوانستید اصلاح نظام بانکی را به صورت لایحه به مجلس تقدیم کنید.

کریمی قدوسی تاکید کرد: کنترل بازار یکی از وظایف حاکمیت است و ارزاق عمومی را باید کنترل کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.