عضو هیأت رئیسه مجلس:
مبارزه با فساد یکی از راه های کاهش هزینه تولید است

0 ۱۲۷

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال «جهش تولید» گفت: تحقق شعار امسال نیازمند اصلاح سیستمی است و اینگونه نیست که همانند دولت های قبل با تزریق پول و ایجاد بنگاه های کوچک بتوان این امر را محقق کرد.

وی افزود: یکی از بزرگترین مشکلات بر سر راه تولیدکنندگان در کشور ما در حوزه صدور مجوز است و هر کسی که بخواهد مجوزی برای تولید بگیرد باید تأیید ۱۷ مرکز را داشته باشد که به طور میانگین اخذ پروانه و مجوز حدود ۱۱ ماه به طول می انجامد.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: بعد از گذر از این موانع که یک تولیدکننده مسائلی را با گمرک، بانک مرکزی و امثال آن دارد که به طور کلی مجموع اینها باعث می شود تا موانع زیادی بر سر راه تولیدکنندگان ما ایجاد شود.

قاضی زاده خاطرنشان کرد: علاوه بر این مشکل دیگر اینجا است که هزینه تولید در کشور ما بالا است و تولید در کشور ما اقتصادی نیست. یکی از راه های مهم کاهش هزینه تولید، مبارزه و مقابله با فساد است چرا که هرچه فساد در جامعه ای بیشتر باشد هزینه تولید هم بالاتر می رود و لذا باید در این زمینه قوه قضاییه باید محکم جلوی فساد بایستد تا ریسک فساد در کشور بالا رود.

وی افزود: یکی دیگر از موضوعات بحث مالیات ها است. در کشورهای پیشرفته نه از تولیدکنندگان بلکه از ثروتمندان مالیات اخذ می شود اما در کشور ما ثروتمندان مالیات نمی دهند و صاحبان کارخانه ها و تولیدکنندگان باید مالیات بپردازند.

عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان گفت: رویه صحیح این است که ثروتمندان بابت ثروتی که در اختیار دارند و رفاهشان مالیات بدهند نه اینکه تولید کننده مالیات سنگین بپردازد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.