جبهه پایداری انقلاب اسلامی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد؛
جبهه پایداری هیچ زمانی عضو شورای ائتلاف نبوده است/ حاضریم بر اساس شاخص ها به لیست واحد با اصول گرایان برسیم

0 ۱۳۱

جبهه پایداری انقلاب اسلامی در واکنش به خبر منتشر شده در این خبرگزاری درباره خروج این جبهه از فرآیند ارائه فهرست واحد انتخاباتی با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، جوابیه ای صادر کرد.

متن جوابیه جبهه پایداری به این شرح است:

«در پی خبری مبنی بر خروج جبهه پایداری برای ارائه لیست جداگانه از شورای ائتلاف در خبرگزاری فارس، این جبهه ضمن تکذیب خبر آن خبرگزاری محترم مواردی را جهت تنویر افکار عمومی اعلام می دارد:

۱- برخلاف ادعای مطرح شده در خبر منتشره که جبهه پایداری را متهم به خروج از ائتلاف نموده است؛ این جبهه همانگونه که مورد تایید شورای ائتلاف نیز می باشد؛ هیچ زمانی عضو شورای ائتلاف نبوده است که امروز بتوان با طرح این خبر خلاف، پوششی را برای برخی اختلافات داخلی اعضای این شورا که گفته شده دنبال خروج از ائتلاف هستند، فراهم کرد.

۲- ضمن اینکه همانطور که پیش از این نیز به دفعات در مواضع و اخبار مربوط به جبهه پایداری انقلاب اسلامی به استحضار عموم مردم رسانده شده است، جبهه پایداری با تاکید بر مواضع اصولی و انقلابی همواره در پی وحدت حداکثری حول ارزش های انقلاب اسلامی بوده و هست و در این دوره مجلس یک مدل ۴ مرحله ای را تدوین نموده و به دیگر گروه ها و جریان های سیاسی جبهه انقلاب ارایه کرده است. ۴ سطح این مدل به ترتیب شامل:

۱- عدم تخریب نیروهای انقلاب توسط یکدیگر ۲- وحدت حول شاخص ها و گفتمان انقلای اسلام ۳- حداکثرسازی اشتراکات در لیست ها و ۴- ارائه لیست واحد؛ که همواره مطلوب ترین حالت رسیدن به لیست واحد هدف اصلی این مدل بوده است.

۳- در جلسات فی مابین با نمایندگان محترم شورای ائتلاف، ضمن تاکید بر رسیدن لیست واحد جبهه انقلاب در انتخابات مجلس مکرر اعلام کرده ایم که جبهه پایداری حاضر است برای دستیابی به هدف وحدت در لیست، از اشتراک موجود در دو لیست شروع شود و تا نهایت به لیست واحد برسد که این موضوع همچنان از نظر جبهه پایداری، قابل گفتگوست.

۴- در آخرین جمع بندی که لیست ۶۰ نفره جبهه پایداری و لیست۹۰ نفره شورای ائتلاف در معرض عموم قرار گرفته است، حدود ۲۴ نفر مشترک هستند و این نقطه می تواند به عنوان نقطه شروع برای جمع بندی لیست واحد قرار گیرد و تلاش گردد این ۲۴ نفر در حد امکان تا رسیدن به لیست واحد افزایش یابد.

۵- اما آنچه متاسفانه به گوش می رسد، زمزمه هایی مبنی بر رد پیشنهاد فوق و تلاش نامیمون برای ارائه ۲ لیست با کمترین میزان اشتراکات توسط کسانی است که پیش از این مدعی وحدت بودند که در این مورد جبهه پایداری انقلاب اسلامی در خصوص تبعات خسارت بار و جبران ناپذیر و خلاف مصلحت این اتفاق تذکر داده است».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.