محمد سلیمانی:
پیوستن به FATF سفره مردم را محدودتر می کند/ موافقان ابتدا بگویند برجام چه شد؟

0 ۱۹۰

محمّد سلیمانی، وزیر اسبق ارتباطات با اشاره به فشار برخی جریان ها به مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب لوایح مرتبط با FATF گفت: با توجه به اینکه اصل فعالیت FATF در مسائل مالی و پولی و نظارت بر این موارد است، قطعاً پیوستن به آن می تواند ضررهای جبران ناپذیری برای ایران داشته باشد.

وی ادامه داد: ایران در حال حاضر، تحت تحریم های سنگینی است که بر هیچ کشور دیگری اعمال نمی شود. در این شرایط، کشور ایران باید دست به یکسری مبادلات تجاری و واردات و صادرات بزند، مخصوصاً در زمینه نفت و گاز. از طرفی آمریکا و اروپا هم محکم ایستاد ه اند تا جلوی این اقدامات را بگیرند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه در چنین شرایطی، پیوستن به FATF فرصتی را برای آمریکا و اروپا فراهم می کند تا تحریم ها را جدی تر دنبال کنند، گفت: درواقع FATF مکانیسم و ابزاری در اختیار غرب است برای تکمیل حلقه های تحریم علیه ایران. در این شرایط تصویب لوایح مرتبط با FATF عملاً هم سفره مردم را محدودتر می کند، هم واردات را با مشکلات جدی روبه رو می کند و هم صادرات نفت و پتروشیمی را با مشکلات جدی روبه رو خواهد کرد.

سلیمانی ادامه داد: افراد و جریان هایی که موافق پیوستن به FATF هستند دقیقاً همان کسانی هستند که برجام را به کشور تحمیل کردند. خب نتیجه برجام چه شد؟ نتیجه این شد که تحریم ها گسترده تر شد، فشار بیشتری به ایران وارد شد و شاهد تحریم های جدید در حوزه های غذایی و دارویی بودیم.

وی با بیان اینکه FATF نیز همانند برجام عمل خواهد کرد، اظهار داشت: کسانی که موافق پیوستن به FATF هستند، باید ابتدا جواب برجام را بدهند و بگویند برجام چه شد و به کجا رسید، بعد بیایند و تقاضای یک معاهده جدید را بدهند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری تصریح کرد: به نظر می رسد افرادی که اقتصاد کشور را به معاهدات خارجی گره می زنند یا نا آگاه هستند و یا در راستای اهداف غرب حرکت می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.