فراکسیون نمایندگان ولایی:
وزارت کشور نباید اجازه دهد دستگاه های دولتی، انتخابات را مهندسی کنند

0 ۱۷۳

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی امروز(یکشنبه) با وزیر کشور، گفت: در این جلسه، ابتدا اعضای فراکسیون نقطه نظرات خود را در خصوص عدم اتخاذ تصمیمات مناسب در خصوص مبارزه با قاچاق و ناهنجاری های اجتماعی مطرح کردند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان عضو فراکسیون معتقد بودند که در زمینه دولت الکترونیک بخشنامه های متفاوت و موازی وجود دارد، ادامه داد: همچنین نمایندگان تذکراتی را در خصوص صدور کارت های هوشمند ثبت احوال دادند و خواستار دقت نظر در انتخاب مدیران در استان ها شدند که متأسفانه بعضا به دلیل مشکلات برکنار می شوند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا با بیان اینکه اعضای فراکسیون مطرح کردند که برخی با خط و نشان قصد دخالت در انتخابات را دارند که باید مراقبت های لازم صورت بگیرد، تصریح کرد: بر اساس مباحث مطرح شده نحوه انتخابات شوراها نیازمند کار اساسی است و وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات نباید اجازه دهد برخی دستگاه های دولتی، انتخابات را مهندسی کنند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نمایندگان مطرح کردند که حجاب و عفاف یکی از مهمترین موضوعات امروز جامعه و مسئولیت اصلی آن به عهده وزارت کشور است، عنوان کرد: در این نشست در خصوص اینکه گزینش و انتصاب افراد باید بر اساس موازین اصولی و مبانی نظام باشد نه بر اساس خط و خطوط سیاسی مباحثی مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی و مدیریت جدی حوزه مدیریت بحران به ویژه آتش نشانی ها با مشکلات زیادی روبه رو هستند، ادامه داد: اعضای فراکسیون معتقد بودند که تقسیمات کشوری، توقف و کندی آن و انفصال و انتزاع های غیرکارشناسی نیازمند توجه بیش از حد است.

در ادامه این نشست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، گفت: وزارت کشور برنامه توسعه ای مشخص را تهیه کرده و بر اساس برنامه حرکت می کند، تقسیمات کشوری حدود ۵ سال متوقف شده ولی حدود ۲ سال است که تقسیمات کشوری را آغاز کرده ایم و مراتب خاص خود را دارد، همچنین سند توسعه ۳ استان از جمله استان کردستان را به طور جدی دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه در مورد قاچاق کالا، اقدامات اساسی انجام شده و شرایط فعلی، شرایط مطلوبی است، تصریح کرد: در مورد تنفیذ اختیارات به استاندارها، اعتقاد به تنفیذ داریم و این کار را نیز انجام داده ایم، در انتصابات وزارت کشوری این موضوع را نهادینه کرده ایم که انتصابات باید در داخل خانواده وزارت کشور باشد.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه اعتقاد به اصلاح ساختار بودجه داریم و دولت در همین جهت حرکت می کند، ادامه داد: تلاش می کنیم مدیران معتقد و مومن منصوب شوند؛ مسائل فرهنگی، حجاب و عفاف دارای کمیته ویژه ای است که دبیری آن کمیته بر عهده وزیر کشور قرار داده شده و در این زمینه کوتاه نمی آییم، البته تنها راه مقابله با آن برخورد انتظامی نیست و باید کار فرهنگی صورت بگیرد.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه بحث کارت ملی هم با مشکلاتی روبه رو شد که در حال حاضر این مشکلات حل شده است، عنوان کرد: برای حدود ۱۰ میلیون نفر تاکنون کارت ملی صادر نشده، مدیریت و ساماندهی افاغنه نیز نیازمند حساسیت و دقت ویژه ای است.

وزیر کشور، گفت: مهمترین مشکل شوراها دخالت آنها در امور اجرایی است، شوراها باید در جایگاه خود نقش آفرینی کنند ولی وارد مسائل اجرایی شده و برای خود مشکلات زیادی ایجاد کرده اند، در زمینه اصلاح این شرایط لایحه ای آماده کرده ایم که تقدیم مجلس می کنیم.

وی با بیان اینکه دولت الکترونیک به عهده معاونت برنامه ریزی و سازمان امور اداری و استخدامی است، ادامه داد: انتصاب استانداران به عهده دولت است، برای یکی از استان ها ۶ مورد پیشنهاد در هیات دولت ارائه کردیم تا بالاخره استاندار انتخاب شد، انتصاب فرمانداران و بخشداران هم با حساسیت ویژه انجام می شود ولی با مجمع نمایندگان و نمایندگان شهرستان ها مشورت می کنیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم، اضافه کرد: مدیران، استانداران، فرمانداران و بخشداران وزارت کشور باید در انتخابات بی طرف و مجری صادق باشند، حق ندارند در جریانی جناحی و سیاسی ورود پیدا کنند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در زمینه جمع آوری و دفن زباله، لایحه به مجلس شورای اسلامی لایحه ای ارائه کرده ایم، تصویب این لایحه مشکل زباله به ویژه در استان های شمالی را برطرف می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.