اظهارات جدید رحیم پورازغدی درباره جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی
سران سه قوه ملزم به شرکت در جلسات شدند/ نمی گذاریم فرهنگ ایران زیر پای مغول های تجددزدگی و تحجرزدگی له شود/ برای آقای روحانی دعا میکنم

0 ۱۷۰

نشست گفتمان ضد فلسفه در فلسفه ی علم باحضور جمعی از دانشگاهیان و حوزویان برگزار شد. در انتهای این نشست رحیم پورازغدی عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت این شورا گفت: جلسه اخیر شورا روی هم رفته مثبت بود. آن سوالات درباره علت عدم اجرا و ابلاغ مصوبات شورا هم، سوال قریب به اتفاق دوستان شورا بود که دراین سالها بارها تکرار شد و مسکوت ماند ولی این بار اثر کرد و شنیده شد. از جمله اینکه چرا برخی مصوبات شوری برخلاف قانون، اجرا و حتی ابلاغ نمی شود و چرا متقابلا برخی دستورات تحمیلی نظیر ۲۰۳۰ و کنوانسیونهای دیگری از جهان سرمایه داری در مورد کودک و زن و خانواده و نظام آموزشی وسبک زندگی مردم ما، چراغ خاموش و خارج از روال قانونی، ابلاغ و بودجه گذاری و اجرا می شود؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: تعطیلی شورا و انسداد فضای گفتگو، آن هم در شورایی که فلسفه ای جز مشورت آزاد و مباحثه فرهنگی ندارد، قابل تداوم نیست و سوال و نقد، قدغن نمی شود.

وی ادامه داد: بحمدالله در این جلسه تصویب شد که اولا فهرست کامل و دقیقی از مصوبات اجرا نشده شورا ، تهیه و اجرای آنها آغازشود، ثانیا بررسی و چاره شود که مواردی شبیه ۲۰۳۰ و… نه اکنون و نه در آینده بویژه با دور زدن نهادهای قانونی، ابلاغ و اجرا نشود.

رحیم پور در ادامه با انتقاد از ۲۰۳۰ گفت: مدنیتی که خودش، در ورطه فروپاشی اجتماعی است نمی تواند معلم سبک زندگی برای مردم ماباشد. جامعه و خانواده غربی را با مواد نگهدارنده، سرپا نگه داشته اند. آن جوامع، زردی گرفته اند و می کوشند کل جهان را زرد کنند. ما چشم بسته به هیچ جا نمی رویم بخصوص اگر ناکجا باشد. این ملت، سابقه تمدن سازی دارد و سبک زندگی تزریقی نمی پذیرد.

وی در ادامه با اشاره به جلسه آتی شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: در مورد جلسات هم قرار شد انشالله از جلسه آینده که همین هفته برگزار می شود سران محترم سه قوه در جلسات شورای انقلاب فرهنگی شرکت کنند. همه ما به مسئولیت خود در برابر علم و فرهنگ این جامعه بایدعمل کنیم. همه ما اعضای شورا در محضر مردم به ویژه دانشگاهیان، حوزویان، فرهنگیان و نخبگان جامعه پاسخگو باشیم که در شورا چه می کنیم و چه نمی کنیم. حقیر هم تا وظیفه ای بر دوش دارم، ادای وظیفه خواهم کرد.

ازغدی گفت: خبر خوب، توافق جمعی بر پاسخگویی به ملت است که نگذاریم مغولهای تجددزدگی غرب باور و تحجر زدگی ایستا، فرهنگ ایران و ایرانی را زیر پا له کنند.

وی در ادامه یادآور شد: همه ما در این اصول، همفکر و در یک جبهه هستیم و هیچ مسئله شخصی در کارنیست. بنده به ویژه برای آقای روحانی دعا میکنم که در این شرایط سخت خیانت مکرر و مجرب آمریکا و اروپا و عاقبت تلخ برجام و مشکلات اقتصاد و سیاست خارجی بتواند باری از دوش فرهنگ کشور بردارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.