فرمانده سپاه در افتتاحیه طرح ولایت:
رسالت ما این است که امت نمونه و درخشانی باشیم/ شما ریشه های شجره طیبه علم، دانش و حکمت ایران هستید

0 ۱۵۱

سردار سرلشکر حسین سلامی عصر امروز در افتتاحیه بیست و چهارمین دوره طرح ولایت دانشجویی در حرم مطهر با بیان اینکه افتخاری است در جمع دانشجویان مؤمن انقلابی هستم، گفت: جوانانی که بیرق پیشرفت علمی را بر دوش گرفته اند، برای وسعت دادن قدرت تفکر و نوآوری در تلاش هستند و یک مجاهدت علمی را برای دستیابی به استقلال حقیقی دنبال می کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: ریشه اصلی رشد و بالندگی و عظمت هر کشوری به بزرگی مساحت ذهن، وسعت اندیشه ها و عظمت دامنه ذهن ها است، شاید بر حسب شاخص های ظاهری وسعت جغرافیایی و میزان ثروت یک جامعه بخش هایی از بزرگی را به خود اختصاص دهند اما بزرگی واقعی در عظمت قلب ها و ذهن ها است.

وی افزود: انسان ها درجه شکوه یک جامعه، ملت و تمدن را تعیین می کنند، تجربه نیز نشان داده بسیاری از کشورها ثروتمند هستند، اما در دستگاه مختصات نظام بین الملل موقعیت بسیار ضعیف و غیرقابل اعتنایی دارند و بعضی کشورها نیز کم ثروت تر هستند اما به برکت وجود انسان های اندیشمند بزرگ هستند.

سردار سرلشکر سلامی با بیان اینکه شما ریشه های شجره طیبه علم، دانش و حکمت جامعه ایرانی هستید، اظهار کرد: اصل انقلاب برای نجات بشریت از جاهلیت مدرن است، تجربه و واقعیت ها نشان می دهد پیشرفت های شگفت انگیز بشر بدون تکیه بر حکمت، ضامن سعادت بشر نیست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تفاوتی بین جهل مدرن و جاهلیت اولیه وجود دارد، بیان کرد: در جهل مدرن جهان در مسیر پیشرفت شگفت انگیز با سرعت بالا است، زمان تولید علوم کوتاه هستند اما بشر به سعادت نمی رسد، چرا که حکمت فرمانده پیشرفت علمی نیست و عامل نابودی بشر می شود.

وی خاطرنشان کرد: پیشرفت های شگفت انگیزی در علوم فیزیک اتفاق می افتد اما بسیاری از آن ها در اختیار ایجاد ظرفیت برای انهدام بشر قرار می گیرد، از این پیشرفت ها بمب های میکروبی ساخته می شود و آنفولانزاهای مختلف تولید می شود به همین جهت بشر به انقلابی عظیم نیاز دارد.

سردار سرلشکر سلامی با بیان اینکه نقشه علمی جامعه انسانیت با ترکیب علم و حکمت موفق می شود، اظهار کرد: اگر این دو با هم ترکیب شود جاهلیت مدرن از بین می رود و بشر سعادتمند می شود، اگر بر علوم تجربی، علم وحیانی حاکم شود همه پیشرفت ها برای عدالت و کرامت انسان به کار گرفته می شود و انقلاب ما نیز برای این آمده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران، انقلاب اسلامی را عاملی برای بازکردن زنجیرهای انسان امروزی معرفی و عنوان کرد: نبرد بر سر این است که نظام ما آمده راه سعادت بشر را نمایان کند، جنگ حال حاضر جنگی است عقیده ای تا نظام و نظریه به مدل تبدیل شود، هرگاه یک نظریه به مدل تبدیل و اثبات شود، در سطح جهان گسترش می یابد و چون نظریه های انقلاب که برای تحقق عدالت، کرامت انسان، حاکمیت بخشی به ارزش های الهی و توام سازی آن با پیشرفت و امنیت همراه است، موفق خواهد بود.

وی رشد انقلاب اسلامی را عامل محدودیت قدرت قدرت های سیطره جو در منطقه دانست و اظهار کرد: رسالت ما این است که امت نمونه و درخشانی باشیم تا زندگی ما تجلی گاه ارزش های متعالی الهی در جامعه انسانی باشد.

سردار سرلشکر سلامی ادامه داد: ما برای تحقق رسالت بزرگ انقلاب مسیر سختی را طی کرده ایم، در ابتدای انقلاب مانند کودکی بودیم که با قدرتی درگیر شده، سلطه جویان می خواستند انقلاب در آغاز کودکی محو شود و نتواند در جغرافیای سیاسی و اعتقادی جهان تغییر ایجاد کند، چرا که انقلاب پیام آور تغییر بزرگ در زمین بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران، انقلاب اسلامی را حامل ارزش های انسانی دانست و یادآور شد: ما درگیر جنگ جهانی شده ایم و این در حالی است که فاقد قدرت بودیم، به یاد آوریم زمانی که مستضعفینی به ظاهر بر روی زمین بودیم اما خدا به ما نصرت داد ما را بر دشمنان پیروز کرد و این پدیده ای شگفت انگیز بود که یک ملت در آغاز یک تغییر سیاسی جدید از همه قدرت های مسلط جدا شود و اراده خود را بر آن ها تحمیل کند.

وی انقلاب را نویسنده تاریخ جدیدی در جهان دانست و تاکید کرد: ما در انقلاب اسلامی از ساختن تاریخ سخن می گوییم، با انقلاب اسلامی نظریه های جدیدی صورت گرفت که طبق آن غلبه قدرت به ظاهر ضعیف بر قدرت قوی امکان پذیر است، اما این را بدانید دفاع مقدس پایان جنگ تحمیلی و پایان جنگ انقلاب با سلطه جویان نبود.

سردار سرلشکر سلامی عنوان کرد: دفاع مقدس مقطعی از جنگ بود که در آن مواجهه نظامی میدان اصلی بود، پایان دفاع مقدس پایان جنگ نبود، تغییر یک وضعیت بود، چرا که انقلاب به تدریج در حال تولید قدرت است و این واقعی ترین داستان تمام تاریخ بشر است که برای جنگیدن باید تولید قدرت داشت.

فرمانده کل سپاه پاسداران ساختن قدرت را بخش اصلی جنگ ما عنوان و خاطرنشان کرد: چرا در موضوع هسته ای تهدید و محدودسازی وجود دارد؟ در سیستم های سلاح چرا پیشرفت های علوم مورد غضب واقع شد؟ دلیل آن که دشمن ما را تحریم کرد این بود که ما برای دانش تحریم شدیم نه برای سلاح، دشمن می داند که سلاح هسته ای نمی سازیم رهبر انقلاب هم بارها اعلام کرده اند در اسلام سلاح هسته ای معنا ندارد، زیرا در منطق اسلام احیای انسان مانند احیای بشر است، اما دشمن از قدرت ما می ترسد.

وی دانش را محور اقتدار یک ملت عنوان و تصریح کرد: ملت های عقب مانده در علم وابسته می شوند، قطع وابستگی بدون استقلال علمی ممکن نیست ما برای بزرگ شدن باید عالم شویم به همین جهت دشمن که دانشمندان ما را کوردلانه در خیابان ها ترور می کند، امروز به نقطه ای رسیدیم که دشمن باید هدف های خود را کاهش دهد و از اهداف خود کوتاه بیاید و ناامید شود و عامل ناامیدکننده دشمن جوانان ما هستند.

سردار سرلشکر سلامی ادامه داد: امروز آمریکا گرفتار فقدان در استراتژی است و نمی تواند تغییر ایجاد کنند، چرا که تکیه گاه های منطقه ای آمریکا متزلزل شده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.