اطلاعیه دفتر نشر آثار استاد رحیم پور ازغدی؛
پیرهمسری، کودک همسری و تروریزم رسانه ای

0 ۳۹۵

در پی حواشی رسانه ای سازماندهی شده پیرامون مواضع اخیر حسن رحیم پور ازغدی، دفتر حفظ و نشر آثار طرحی برای فردا، اطلاعیه ای برای تنویر افکر عمومی صادر کرد. متن کامل این اطلاعیه به شرح ذیل است:

۱-عملیات ترور شخصیت، به ویژه از نوع «تروریزم دولتی» با بودجه بیت المال و در چند رسانه و خبرگزاری وابسته، علیه پروژه فرهنگی جناب رحیم پور وارد مرحله جدیدی شده است که بی ارتباط با توطئه دیگری که در آینده، اطلاعاتی از آن در اختیار عموم قرار خواهد گرفت و از سوی مافیای خاص ، هدایت می شود، نیست. جریان فاسد رسانه ای با سر شاخه هایی در تهران و قم و هماهنگ با رسانه های مقیم آمریکا و انگلیس، بویژه در ماه های اخیر، در جهت تخریب شخصیت و تحریف سخنان ایشان، تقسیم کار کرده اند. تکنیک رائج در ترور فرهنگی و رسانه ای، کماکان تقطیع، مونتاژ و تحریف عبارات در سخنرانی ها و سپس مقاله سازی و مصاحبه با این و آن و طرح سوالاتی غلط انداز، در جهت نسبت های جعلی است واین روش غیر علمی و ناجوانمردانه در ماه های آینده ادامه خواهدداشت. این گروه ، حقوق می گیرند تا بگردند و با گزینش و چسب وقیچی ، از میان ۲۵۰۰ ساعت گفتار و درسگفتارهای ایشان، بالاخره چند کلیپ چند دقیقه ای ساخته و یورش آورند . این شیطنت حتی با همین اطلاعیه از طریق تک تکه کردن و تحریف آن صورت خواهد گرفت .

آخرین نمونه از این دست، اتهام دعوت به “کودک همسری” و تیتر «با کودکان، ازدواج کنید»!! در روزهای اخیر در خبرگزاری هایی چون خبر آن لاین، روزنامه قانون، روزنامه دولتی ایران، جماران، انتخاب، و … نیز صفحات فضای مجازی که در مواردی نیز با پول بیت المال، تغذیه می شوند، همزمان با بی.بی.سی و تلویزیون آمریکا و رسانه های سلطنت طلب و منافق در یک هماهنگی کم سابقه، از یکی از ۸۵ جلسه تدریس «فقه خانواده» و “حقوق کودک” ایشان در سال های گذشته، چند جمله را جدا کرده و به یکدیگر دوخته و بافته اند تا بتوانند آن را هدف قرار دهند.

این جریان “سیاست زده” و “جنون ژورنالیستی” از جمله ، همان جریان پیروان سند ۲۰۳۰ و کنوانسیون های غربی در عرصه حقوق زنان و حقوق کودک نیز هستند که احکام شریعت اسلام را تحریف، و سپس مسخره می کنند.

چندین صفحه مجازی در فیس بوک، توئیتر، اینستاگرام و تلگرام به نام استاد رحیم پور فعال شده اند که هیچ ارتباطی با ایشان ندارند و جالب است که چند نمونه از این صفحات بنام ایشان توسط همین جریان فاسد، امّا در جهت تخریب ایشان، راه اندازی شده و به تقطیع و تحریف، مشغولند. بار دیگر اعلام می شود که تنها مرجع مورد تأیید در مورد دیدگاه های استاد رحیم پور، پایگاه rahimpour.ir است که ضمناً در دهه فجر امسال تاچند روز دیگر به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با بازسازی وساختار جدید ، فعال و رو نمایی خواهد شد، تنها صفحات مجازی مورد تأیید و قابل استناد در مورد دیدگاه های ایشان، از طریق همان پایگاه به اطلاع می رسد وبس.

۲_در نمونه اخیر این وقاحت رسانه ای ، سخن ایشان دالّ بر این که اسلام برای ازدواج، شرط سنّی نگذارده و راه را بر ارتباط مشروع و معقول در هر شرائطی باز گذارده است، تبدیل شد به (توصیه رحیم پور به ازدواج با کودکان)!!

چنانچه ده سال قبل نیز نقل قول از یک قاضی دادگستری در مورد یک پرونده خاص را که باعث چند طلاق شده بود، به ایشان، عبارت (مرده شور هیکل همه زنان را ببرد!!) نسبت دادند و هر از چندی، آن را تکرار می کنند . این گروه های شارلاتان ، به جای نقل صحیح و نقد دقیق، همچنان به شکل های کثیف از تقطیع و تحریف و تهمت و دروغ و سپس توهین و… مشغولند و از این راه ارتزاق می کنند.

استاد رحیم پور در ۸۵ جلسه درسگفتار در حوزه «فقه و حقوق مستحدث خانواده» و… به موضوعات گوناگون از جمله مقوله «سنّ بیداری قوای عاطفی و جنسی» و راه حل های آن پرداخته است. در عرصه فرزندآوری، از “حقّ برنامه ریزی زوجین” در خصوص زمان و تعداد فرزندآوری، دفاع کرده و چهار رویکرد در نظامات حقوقی جهان معاصر را در این موضوع، به بحث گذارده سپس با استناد به قرآن و حدیث، از دو مقوله “فرزندآوری بدون برنامه” و «فرزندنیاوری راحت طلبانه»، انتقاد و به توطئه “عقیم سازی ملت ایران”در قالب پروژه های سازمان های غربی اشاره کرده است.

۳_همچنین ایشان در خصوص سنّ ازدواج و انواع ارتباطات عاطفی و جنسی میان مذکر و مونث به ۱۸ نکته فقهی و حقوقی، «روانشناسی جنسی»، «اقتصاد خانواده» و خطر نقض حقوق متقابل دو جنس در روابط خارج از خانواده و… اشاره و همگی را به تفصیل، تحلیل کرده است.

استاد رحیم پور همچنین چند سال قبل ، در پاسخ به یکی از پرسش ها در یکی از این جلسات، به مقوله ی “پیر همسری”، “موج تجّرد” و تهدیدهای متوجه به “نهاد خانواده” در جامعه کنونی پرداخته است.

از جمله، یکی از شبهات طرح شده این بوده است که (چرا اسلام در مقولات جنسی، سخت گیری و تابوسازی می کند و از ارتباط دو جنس با یکدیگر، وحشت دارد؟! حال آن که در غرب، حتی از دوران دبستان، پسر و دختر، دوستی و حتی رابطه جنسی دارند و از آزادی اجتماعی برخوردارند؟ و گاه حتی یک پیرمرد با یک دختر جوان یا یک پیرزن با یک پسر جوان، شریک جنسی و عاطفی اند؟! امّا در فقه اسلامی، دعوت به سرکوب “میل جنسی” و حرام سازی “معاشرت دو جنس” می شود؟! و چرا هر نوع رابطه بدون خانواده ، نفی می شود ؟!)

و مضمون بخشی از پاسخ های مفصّل استاد به این سؤال از جمله ، چنین بوده است که هیچ وحشت و تابوسازی در فقه اسلام، در کار نیست. اگر مراد، رابطه درست و اخلاقی و با رعایت حقوق طرفین باشد، اسلام ، مانع روابط دوستانه و حتّی عشقی نیست و شرط سنّی هم برای ازدواج نگذارده؛ و به شرط رعایت مصلحت و حقوق طرفین ، راه را کاملا” باز گذارده است. اما اکنون مشکل اصلی جوامعی چون ما، ۱۲ میلیون ازدواج «دیر شده» و موج پسران و دختران مجّرد «پیر شده» و خطر «پیرهمسری» و یا روابط آزاد خارج از ازدواج حتی با دختران خردسال و نوجوان است.

۴_ ایشان همچنین توضیح داده اند که چرا غرب، در عرصه خانواده، الگوی بسیار بد و ناکارآمد و نامشروع را تبلیغ می کند: در آن سبک زندگی، با “ازدواج و تشکیل خانواده”، مبارزه می کنند و می کوشند ازدواج را به تأخیر انداخته یا حتی تعطیل کنند. آنان این جنایت را ابتداء با جوامع خود کردند. واینک در جوامعی چون ما تعقیب می کنند. دختر زیر ۱۸ سال را “کودک” می خوانند که حق ازدواج ندارد اما حق رابطه نامشروع تا حدّ بارداری و سقط جنین را دارد. در دبستان هایشان ، آموزش جنسی و نیز روش سقط جنین و پیشگیری از بارداری به دختران دبستانی می آموزند زیرا رابطه جنسی دختران از دبستان و سنین ده ، دوازده سالگی ، آغاز می شود. این بیماری متاسفانه تحت تاثیرسبک زندگی غربی ، به این جا هم سرایت کرده و مقوله “دوست پسر” برای دختر دبستانی (یعنی ۹ تا ۱۳ ساله که بالغ شده است.) در برخی شهرها و طبقات اجتماعی ، به وضوح دیده می شود..

در مواردی در دبستان های دخترانه، حتی گزارش “جنین های سقط شده” ، از دختران ۱۲ساله داشته ایم . پس بویژه با توجه به “مسئولیت ناشناسی” مسئولین فضای مجازی و بی در و دروازگی “فضای مجازی” و توسعه رسانه های ضدّ اخلاق و هدفگیری میلیونی دختران و پسران نوجوان ما در فضای مجازی و بمباران فرهنگی ماهواره ها و “بلوغ زودرس” در جامعه، متاسفانه حتی در سنین پائین، رابطه های نادرست و نامشروع، در حال گسترش است که حتماً باید به نحو درست و مشروع، مدیریت شوند و “لازم به سرکوب” و حتی” قابل سرکوب” نیستند. جامعه ای که در آن، زنا کاری و روابط سکسی نامشروع در سنین مختلف ، “موجّه” و مقوله ای “مدرن” و “روشنفکری”، محسوب شود و “ازدواج عاطفی و جنسی” در سنین گوناگون را امری قبیح و غیر اخلاقی بدانند ، دچار اشتباه بزرگی شده است. شرع مقدس اسلام، مانعی نمی بیند که دختر و پسر نوجوان، تحت نظر خانواده (نظارت ولیّ) با رعایت حقوق و مصالح طرفین، پیمان ازدواج (با تعیین انواع حدود و شرایط) ببندند و در تحت سرپرستی اقتصادی و تربیتی والدین خود، با یکدیگر رابطه دوستی ، عاطفی و همزیستی و حتی فراتر از آن داشته باشند. این کجا و روابط مخفی و خطرناک، نامشروع و غیر بهداشتی و غیر عادلانه رائج از نوع “دوست پسر” و “دوست دختر” کجا؟!

۵_”ممنوع نبودن” ازدواج میان دو نوجوان، به مفهوم جواز آن و صرفا” بمعنای “ممنوع نبودن” است و هرگز دعوت به ازدواج “مطلق و ناسنجیده” نوجوانان یا توصیه بی حساب و کتاب به “ازدواج های زود هنگام” که خود، تهدیدی دیگر است ، نیست. و روشن است که در هر ازدواجی، شرط «مصلحت و عدالت» به نفع طرفین باید رعایت شود که در سنین پایین، با «اذن و نظارت اولیاء» تأمین می شود وطبیعی است که برای ازدواج و تشکیل خانواده، صِرف “بلوغ جنسی”، کافی نیست، بلکه “تربیت اجتماعی” و”تامین اقتصادی” نیز لازم است.

ازدواج در نوجوانی و جوانی، تحت “نظارت و ولایت” خانواده ها ، پاسخی به روابط رائج غیر اخلاقی به دور از نظارت در میان نوجوانان و جوانان است و جنبه جایگزینی بجای ازدواج در سنینی مناسب تر ندارد.

مشکل کنونی جامعه ما البته «پیر همسری»، ازدواج های “عقب افتاده”، “کثرت طلاق” در ازدواج هایی که در سنین بالا صورت می گیرد، گسترش “روابط نادرست” از سطح دختر بالغ دبستانی و پسر دبیرستانی تا ارتباط بدون ازدواج میان “پیردختران و پیرپسران” است که در حال گسترش می باشد. نباید بگذاریم پسران به ۴۰ و ۴۵ سالگی و دختران به ۳۵ و ۴۰ سالگی برسند و دچار فساد جنسی و فحشا و یا گرفتار محرومیت و عقده های جنسی بمانند و یا مجبور به ازدواج سفید (سیاه) و روابط غیر مسئولانه که از مزایا و شفافیت حقوقی “ازدواج موقت” هم محروم است، گردند.

ایشان توضیح داده است که چرا راه حل این “فتنه جنسی”، نه بالا بردن سنّ قانونی ازدواج و نه توجیه “روابط بدون قرارداد ازدواج” و نه کپی برداری از راه حل های غربی، بلکه تسهیل ازدواج در همه سنین و در شرایط گوناگون با رعایت مصالح و حقوق طرفین و آموزش «سبک زندگی اسلامی» به نسل جوان و نوجوان است.

به آمار رسمی قربانی شدن میلیون ها دختر کودک و نوجوان باردار زیر دوازده سال در غرب و جوامع غربزده که دائما” سقط جنین می کنند، بنگرید .آنان “سکس آزاد و بدون ازدواج” دختران نابالغ را جزء “حقوق کودک و نوجوان” دانسته و ازدواج دختر بالغ زیر ۱۸ سال را «کودک همسری» می نامند و هیچ راه حلی برای بیماری رائج «پیر همسری» و یا میلیون ها دختر و پسر مجرّد جز گسترش فحشا و اباحه گری و سکس آزاد و فروپاشی اخلاق و خانواده، و بویژه قربانی کردن دختران نوجوان و یا ایجاد عقده های جنسی و سپس انحرافات جنسی در میلیون ها دختر و پسر نوجوان و جوان ندارند. آنان “جامعه جهانی” را به سوی زنا، لواط، مساحقه، استمناء و یا عقده های جنسی سوق می دهند و این خیانت به انسان و تابوسازی از «ازدواج» است. اغلب پنجاه کشوری که در صدر فهرست خشونت جنسی و تجاوز به کودکان در جهان قرار دارند، همگی ،کشورهای باصطلاح “توسعه یافته” و یا مدعی “حقوق کودک” ومخالف با اصل “حجاب و پوشش” وطرفدار “رابطه آزادند”.

این خط انحراف در رسانه ها، دانشگاه و حتی در بخشی از دولت و مجلس ما نیز آگاهانه و خائنانه، و یا ناآگاهانه و ابلهانه تعقیب و تبلیغ می شود و کاش این “شارلاتانیزم رسانه ای”، اهل گفتگو و نقد منطقی بودند نه تهمت و تحریف و توهین.

۶_رسانه های غرب از یک سو “اسلام” را متهم به “رهبانیت” و سرکوب “میل جنسی” و ندیدن تمایلات عاطفی دو جنس مخالف و سرکوب سازی “عشق و لذّت” جوانان می کنند و در عین حال از سوی دیگر ، آن را یک “دین سکسی” و “مذهب شهوترانی” می خوانند و این تناقض گویی ، همان شارلاتانیزم است که گفتیم. اما “فقه جنسی اسلام”، نه “اباحه گر” و نه “سرکوبگر” است و توصیه به “تعادل”و”عدالت” جنسیتی می کند و لذّت را نه”مطلق”ونه “سرکوب”، بلکه به مشروع و نامشروع، و به درست و نادرست ، تقسیم میکند .

رحیم پور از رابطه دختر و پسر نوجوان حتی از دوران دانش آموزی و دانشجویی که غریزه جنسی ، فعال شده و صدها هزار و خیلی بیشتر از آنان را در گیر روابط مخفی ، غیر اخلاقی و بدون نظارت دلسوزانه خانواده ها می کند، سخن گفته و توصیه میکند که دختران وپسرانی که به یکدیگر علاقه دارند ، این رابطه ها را “شرعی” کنند و “کنترل شده” به پیش ببرند و نیز دختران وپسران دانشجو و دانش آموزانی که متاسفانه در قالب “دوست دختر و پسر”، روابط عاطفی وحتی جنسی نادرستی دارند آن را در قالب ازدواج های آسان و بدون تشریفات ، حتی اگر شده ، “ازدواج های موقت” تحت نظر خانواده ها کنترل و مدیریت کنند .

جالب است که در سطح جهان، آنانکه بجای پاسخ منطقی و حقوقی به این دیدگاه اسلامی ، از موضع ریاکارانه و رهبانیت تصنّعی، به آن توهین می کنند خود غالبا”، گرفتار مشکلات اخلاقی وانحرافات جنسی بوده و هستند .

چون برخی مردان فمنیست مشهود در ایران که با زنان متعدد، رابطه داشته و حقوق آنان را پایمال کرده و حتی آنان را کتک می زنند و یا چون برخی کشیشهای کلیسا که قرن هاست اسلام را “دین جنسی” و “مذهب شهوترانی “خوانده و “ازدواج” را امری “غیر معنوی” نامیدند و اینک ده ها هزار پرونده کشیشهای همجنس باز و کودک آزار ، در سراسر جهان ، افشاء شده است و امّا مخالفان سکولاریست “نهضت ازدواج” نیز تکلیفشان روشن است که چقدر مضحکند وقتی ریاکارانه، مصلح اخلاقی و مدافع کودکان ۱۸ ساله می شود!! و دقیقا” آنگاه که از “اخلاق جنسی”، میگویند ، دماغ شان با دماغ پینوکیو ، مسابقه می گذارد. حکایت آنان، حکایت قاچاقچیان کلان است وقتی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق در جهان می شوند . آری این بود بخشی از قصه «پیرهمسری» و «کودک همسری» در سخنرانی استاد رحیم پورکه هدف تروریزم رسانه ای قرار گرفت .اما این قصه، ادامه دارد و خبرهای شگفت تری در راه است . . . . تابعد .

موسسه نشر آثار استاد حسن رحیم پور (ازغدی)

طرحی برای فردا ۱۰/۱۱/۱۳۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.