بیانیه کمیته اقتصادی جبهه پایداری انقلاب اسلامی پیرامون طرح‌ها و لوایح اقتصادی در دستور کار مجلس

0 ۱۹

کمیته اقتصادی جبهه پایداری انقلاب اسلامی پیرامون طرح‌ها و لوایح اقتصادی در دستور کار مجلس بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

«از این آخرین فرصت هر چه می‌توانید باید استفاده کنید» مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان کشور، ۲ شهریور ۱۳۹۹

ضمن تبریک سال «جهش تولید با مشارکت مردم» و دعوت دولت، مجلس، قوه قضائیه و سایر مسئولان کشور به اقدام در راستای شعار سال، کمیته اقتصادی جبهه پایداری انقلاب اسلامی تصمیم گرفت در فرصت باقیمانده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، طرح‌های دارای اولویت را تعیین و تصویب آن‌ها را از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیگیری نماید.

پس از بررسی طرح‌ها و لوایح در دستور کار مجلس شورای اسلامی، موارد دارای اولویت احصا گردید و خوشبختانه طی روزهای اخیر دو مورد از همین قوانین دارای اولویت به تصویب رسید. قانون «تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها» و لایحه «تجارت» در همین روزهای اخیر توسط مجلس شورای اسلامی بررسی و مصوب گردید. کمیته اقتصادی جبهه پایداری انقلاب اسلامی ضمن تقدیر از به سرانجام رساندن این ۲ قانون در مجلس شورای اسلامی، بررسی هر چه سریعتر و تعیین تکلیف ۲ طرح فوری و مهم در فرصت باقیمانده را در یک ماه باقیمانده ضروری می‌داند.
۱- طرح مالیات بر سوداگری که در دستور کار صحن علنی مجلس نیز قرار گرفته است. لزوم تصویب هرچه سریعتر این قانون به موجب تحقق شعار سال و کمک به تولید و مبارزه با سوداگری و دلالی بیش از پیش حس می‌شود.
۲- طرح «ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها» که به منظور کنترل بازار مسکن و اجاره‌بهای مسکونی و جلوگیری از افزایش افسار گسیخته آن، در اولویت قرار می‌گیرد.

در پایان تأکید می‌گردد مسئولین مختلف حکومتی اعم از سران قوا و سایر مسئولین کشور، بحث شعار سال را جدی گرفته و آن را در اولویت کارهای خود قرار دهند. کمیته اقتصادی جبهه پایداری انقلاب اسلامی نیز در بیانیه بعدی بطور مفصل به بحث عملیاتی سازی شعار سال خواهد پرداخت.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته
کمیته اقتصادی جبهه پایداری انقلاب اسلامی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.