آیت‌الله محمود رجبی:
طوفان الاقصی موجب هوشیاری ملت‌ها شد

0 ۴۴

آیت الله محمود رجبی در همایش «طوفان الاقصی گذار به نظم نوین منطقه‌ای و جهانی» که در سالن همایش‌های موسسه برگزار شد گفتند: در قرآن کریم بیان شده است که کسانی که به یاری خدا بیایند را قطعا پیروز خواهد کرد.

ایشان افزودند: این حرکت مردم فلسطین، همراه با خواست خدا است و خداوند نیز وعده پیروزی قطعی آن‌ها را داده است. به‌لحاظ فرهنگی دینی، جبهه مقاومت به عنوان یک جمع مسلمان وضع خود و آینده خود را باید از قرآن کریم بگیرند.

آیت الله رجبی بیان کردند: اینکه رهبر عزیز ما فرمودند، جبهه مقاومت قطعا پیروز می‌شوند ناظر به آیات الهی است.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) اظهارکردند: حرکت طوفان الاقصی تنها راه در این زمینه بوده است امر بین مرگ تدریجی با ذلت و مرگ با عزت دایر شد رژیم صهیونیستی به شکل مدام از نیروهای مظلوم فلسطینی را به شهادت می‌رساند و به هر بهانه‌ای علیه مردم اقدام می‌کرد یک حالت همین بود که این مسیر ادامه پیدا کند و عده‌ای کشته و عده‌ای زندانی شوند و منطقه غزه به یک زندان بزرگ مبدل شود و در نهایت به نابودی برسند.

ایشان ابراز داشتتد: این حرکت باید رخ می‌داد که به شکل شبه معجزه رخ می‌داد اسرائیل در یک جنگ شش کشور عربی را شکست داد، ولی در این جنگ یک جمع محدود تا چهل کیلومتری عمق اسرائیل حرکت کردند. این حرکت را نیز خدا محقق کرد تا شکست پذیری اسرائیل را نشان دهد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه افزودند: انعکاس وسیع این رویداد در سطح جهان با قدرتی غیر از قدرت‌های محاسبه گرانه و موجود رخ داد. این طوفان، تنها راه بود و بهترین رویداد ممکن بود که موجب هوشیاری ملت‌ها شد.

آیت الله رجبی بیان کردند: دشمن برای جبران این شکست دست به جنایات فجیع زد و بالاترین جنایات را انجام داد و در سطح جنایات نیز صدمه بسیاری دید، زیرا همه جهان علیه این رژیم موضع گرفتند این مساله باعث هوشیاری امت اسلامی شد البته قبول داریم که سران امت‌های اسلامی مرعوب استکبار هستند، ولی امت‌ها خطر رژیم صهیونیستی را به شکل ملموس حس کردند که اگر این رژیم باقی بماند کل امت اسلامی را تهدید می‌کند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) اظهارکردند: امت اسلامی سال‌ها تحت حملات رسانه‌ای بود که به امورات خود کاری نداشته باشد و به آنها القا می‌کرد که باید در حوزه فردی امورات خود را مدیریت کند، ولی این حادثه نشان داد که مسلمین باید به هوش باشند و فریب این جریان سنگین رسانه‌ای را نخورند این سیل اتفاقی نبود این مساله طبق یک برنامه‌ریزی بود که امت‌های اسلامی متوجه جریان شوند خدا برای نابودی این رژیم و زمینه‌سازی برای تمدن نوین اسلامی این برنامه‌ها را طراحی می‌کند.

ایشان گفتند: این ملت در عین مظلومیت و کشته شدن هر روزه خودشان و زن و فرزندان و کودکان‌شان وقتی اسیر جنگی از اسرائیل می‌گیرند تمام حقوق انسانی و اسلامی را رعایت می‌کنند که نشان دهنده تفاوت تعالیم اسلامی و دشمنان اسلام است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزودند: باید همه تلاش خود را برای تبیین این مسائل به کار ببریم، زیرا دنیا باید اصالت اسلامی و حقیقی و قرآنی را درک کند و تفاوت‌های این جریان اصیل را با جریان استکباری به چشم ببیند و وظیفه ما است که این مسائل را به دنیا نشان دهیم.

آیت الله رجبی بیان کردند: در این پیروزی مثل پیروزهای قبلی مثل جنگ ۳۳ روزه و جنگ تحمیلی جای پای امدادهای غیبی و توسلات حضرت زهرا و اهل بیت(علیهم‌السلام) را به خوبی دیدیم.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) در پایان سخنان خود اظهارکردند: سید حسن نصرالله بیان می‌کرد که در جنگ ۳۳ روزه عمیقا اثر توسلات و کمک و امدادهای غیبی را شاهد بودیم که تمامی محاسبات را بر هم زد و کارهایی کرد که حتی خود ما هم در آن زمان غافل‌گیر شدیم زیرا این امدادها بسیار بیشتر از قدرت ما بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.