بیانیه جبهه پایداری انقلاب اسلامی غرب تهران پیرامون بعضی از مشکلات مردم شریف محله تهرانسر تهران

0 ۱۲۷

جبهه پایداری انقلاب اسلامی غرب تهران پیرامون بعضی از مشکلات مردم شریف محله تهرانسر تهران بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

بزرگترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است. (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای مدظله العالی)
محله تهرانسر در منطقه ۲۱ شهرداری تهران واقع شده و از محله‌های غرب تهران محسوب می‌شود که تا همین چند سال پیش جمعیت چندانی نداشت. اما به دلیل افزایش سرسام‌آور هزینه‌های خرید و اجاره مسکن در شهر تهران، این محله که نسبت به دیگر محله‌های غرب تهران از محله‌های مقرون به صرفه و مناسب برای خرید و اجاره خانه محسوب می‌شود، در حالی با رشد قابل توجه جمعیت مواجه شده است که امکانات و زیرساخت‌های شهری آن به هیچ وجه تناسبی با جمعیت ساکن ندارد.
لذا علی‌رغم خدمات فراوانی که به برکت انقلاب اسلامی و خون مطهر شهیدان در عرصه‌های مختلف برای مردم عزیزمان صورت پذیرفته است لیکن تا رسیدن به سطح زندگی ایده‌آل و در شأن مردم فهیم هنوز فاصله زیادی داریم.
جبهه پایداری غرب تهران به دنبال نشست با ساکنان این محله و براساس وظیفه خود جهت پیگیری مشکلات مردم، اهم موضوعات مورد انتظار را به اطلاع می‌رساند.
۱- یکی از نیازهای ضروری مردم عزیز محله تهرانسر، اتصال خط ۴ مترو از ایستگاه بیمه یا اکباتان به عنوان بهترین و کم هزینه‌ترین گزینه در مدت زمان کوتاه به محله تهرانسر می‌باشد. تهرانسر با جمعیت متراکم که حدود ۳۰۰ هزار نفر را در خود جای داده و در آینده با تکمیل ظرفیت مسکن ویژه مهر و ساخت و سازهای کلانی که در حال اجرا است، نیاز به دسترسی آسان و سریع به خط ۴ مترو و بالطبع به مناطق داخل شهر تهران خواهد داشت. لذا ضروری است این موضوع از سوی شرکت بهره‌برداری مترو تهران مورد رسیدگی و ارزیابی دقیق قرار گیرد.
۲-یکی از مطالبات مردم شریف محله تهرانسر، راه اندازی، خط بی آر تی از خط یک میدان آزادی در مسیر بزرگراه شهید لشکری تا وردآورد می‌باشد که متاسفانه علی‌رغم وعده مسئولان اتوبوسرانی هنوز اقدامی جدی برای انجام آن صورت نپذیرفته است.
۳- تعریض بزرگراه شهید لشکری حد فاصل رودخانه و پل صنایع هواپیمایی تا بزرگراه شهید ستاری جهت کاهش ترافیک سنگین که همه روزه مردم این محله با آن مواجه هستند.
۴- لزوم تجهیز و نوسازی اتوبوس‌های منطقه ۲۱ شهرداری تهران که متاسفانه یا مسئولان شهرداری این منطقه در ارایه آمار و ارقام دقیق از شرایط واقعی به مدیریت شهری و شورای شهر تهران اقدام نکرده‌اند و یا مسئولان شهرداری تهران این محله و ساکنین آن را فراموش کردند.
۵- مدت‌هاست موضوع راه اندازی خط اتوبوسرانی تهرانسر به مقصد میدان شمشیری و بالعکس از مطالبات ساکنان محله تهرانسر می‌باشد که متاسفانه بی‌پاسخ مانده است. و انتظار این است پاسخی شفاف و روشن از سوی مدیران شهری به آن داده شود.
۶- یکی از مشکلات مردم ساکن در محله تهرانسر، نبود امکانات درمانی دولتی است که با توجه به وجود تصادفات مکرر و حادثه خیز بودن منطقه و همچنین تراکم جمعیت و ناتوانی درمانگاه‌های موجود و بعضاً با نام خیریه که مبالغ کلان از مردم می‌گیرند، ضروری است مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گیرد.
۷- متأسفانه علی‌رغم قول مسئولان شرکت آب و فاضلاب تهران، همچنان مردم محله تهرانسر در آرزوی اتصال آب این منطقه به آب شرب تهران از طریق احداث تصفیه خانه و نظارت آبفا بر کیفیت آب شرب می‌باشد که ضروری است فرمانداری شهرستان تهران در این خصوص اقدام عاجل جهت هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و گزارش به مردم نماید.
در پایان لازم است تأکید شود که جبهه پایداری مشکلات مردم اهالی محله تهرانسر را تا حصول نتیجه و دریافت گزارش از دستگاه‌های مسئول پیگیری خواهد کرد.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
جبهه پایداری انقلاب اسلامی
شورای غرب تهران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.