صادق محصولی:
راهبرد اصلی انتخابات در یک کلمه انتخاب اصلح است / در عین تلاش برای رسیدن به یک لیست واحد نباید از اصول و ارزشها عدول کرد

0 ۲۴۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جبهه پایداری انقلاب اسلامی صادق محصولی دبیر کل جبهه پایداری در نشست سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: جبهه پایداری انقلاب اسلامی در تمام انتخابات ها یک راهبرد و اصول مشخصی دارد و آن را در دستور کار خود قرار می دهد و در گذشته به صورت مبسوط به این اصول و خطوط قرمز پرداخته شده است البته برای رسیدن به یک لیست واحد این جبهه همیشه در تلاش است که در صورت امکان با گروه ها و جریان های انقلابی به حداکثر اشتراکات ممکن برسد.

وی در ادامه با اشاره به گام های اساسی برای رسیدن به یک لیست مشترک عنوان کرد: به طور خلاصه در رسیدن به این اشتراکات در گام اول این نکته مطرح است که نیروهای انقلابی همدیگر را تخریب نکنند و در گام دوم شاخص های لازم برای پیشنهاد و اولویت نامردها به طور دقیق بررسی و مشخص شود و ملاک ها و اصول کاملا شفاف و واضح تبیین گردد. در گام سوم مبتنی بر شاخص های ذکر شده باید مشترکات لیست ها را شناسایی کرده و در گام چهارم در صورت امکان توافق، لیست نهایی بصورت یک لیست واحد و مشترک بین جریان ها و نیروهای انقلابی ارائه شود.

دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی تاکید کرد: مرحله دوم که مرحله تعیین اصول و شاخصهاست از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا در این مرحله نباید از خطوط قرمز پافراتر گذاشته شود و باید برمبنای این شاخص‌ها نامزد های اصلح شناسایی شود طبق روایات دینی اگر اصلح را انتخاب نکنیم به خدا و رسول و مردم خیانت کرده ایم. قاعده اصلی این است که ما باید به دنبال شناسایی اصلح باشیم و در صورت لزوم او را متقاعد کنیم که به صحنه عمل وارد شود و البته کمک کنیم که او را به سایرین معرفی نماییم.

وی در ادامه افزود: جبهه پایداری انقلاب اسلامی در شناسایی و انتخاب فرد اصلح اصول و موازینی دارد که طبق آن به نامزدها در شاخصهای مختلف که با ضریب های متفاوت اعمال می شود نمره داده و ارزیابی را انجام می دهد و افراد از بالاترین نمره به ترتیب وارد لیست می شوند.

وی با اشاره به لیست وحدت در انتخابات مجلس یازدهم اظهار داشت: علت اینکه در شب آخر به وحدت رسیدیم این بود که نیروهای انقلاب در تبیین مواضع خود موفق نبودند و نتوانستند مواضع را به درستی بیان کنند البته برخی کارشکنی هایی هم از سوی برخیص افراد صورت گرفت. مسئله مهم این است که متاسفانه ضعف بزرگی در بین جریان انقلاب وجود دارد که برای تحلیل و شناسایی وضع موجود وقت نمی گذراند. موضوع مهم دیگر این است که ما نباید در مسائل مهم کشور به دنبال معامله باشیم و برخی ها منظورشان از تعامل همین معامله ها و لابی های سیاسی و بده بستان ها است و به تعبیری در جریان ارائه نفرات برای حضور در لیست های انتخاباتی به دنبال سهم خواهی هستند.

محصولی با اشاره به برنامه های جبهه پایداری انقلاب اسلامی در انتخابات های پیش رو خاطرنشان کرد: برنامه ها و اصول جبهه در انتخابات پیش رو مانند سایر انتخابات مشخص و معین است به قول مرحوم آیت الله خوشوقت پایداری یعنی که برای حفظ اصول و دفاع از آرمان ها و رعایت خطوط قرمز باید تا پای دار ایستاد و این را هم عرض کنم که ما هیچگونه رجحانی و اولویتی برای اعضا پایداری جهت حضور در لیست نداریم و هر کسی که پای نظام و ارزش ها بایستد جزء جبهه پایداری به حساب می آوریم ولو اینکه وی عضو جبهه پایداری نباشد. البته ما هیچ زمان از لیست واحد فراری نیستیم و می گوییم که این گامهای چهارگانه را باید برای رسیدن به یک لیست مشترک طی نماییم.

وی گفت: راهبرد در یک کلمه انتخاب اصلح است نه اینکه صرفا به دنبال کسی برویم که رای آوری بیشتری داشته باشد اما نمره او پایین باشد و این را هم مجددا تاکید می کنم که آن کسی که اصلح است را باید متقاعد کنیم تا به صحنه بیاید. ما در عین اینکه هیچگونه منعی از ارائه یک لیست واحد نداریم اما در این روند باید ملاک ها به طور دقیق بررسی و مشخص و حاکم شود و نباید اینگونه باشد که به هر قیمتی یک لیست واحد ارائه دهیم بعبارت دیگر نمیتوان بخاطر لیست واحد از اصول و رعایت و ملاحظه شاخص ها عدول کنیم.
مهندس محصولی با ذکر آیه ۲۴ سوره توبه گفت برای تبیین مواضع و گفتمان انقلاب باید کار جهادی کرد و از وقت و آبرو و جان و مال خود برای تلاش جهادی مایه گذاشت. وی با اشاره به آیه ۳۵ سوره مائده گفت در کنار تقوای الهی و توسل به اهل بیت علیهم حتما باید کوشش پیوسته و تلاش جهادی برای همراه کردن مردم و کسب نتیجه مطلوب انجام داد.
این جلسه صمیمانه با پرسش و پاسخ دانشجویان در زمینه آسیب شناسی مجلس و دولت و نقاط قوت و ضعف بخش‌های مختلف کشور ادامه پیدا کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.