علی خضریان:
لیله‌القدر جهان اسلام

0 ۱۶۲

امروز بیش از هر زمان دیگری برای همگان ثابت شده است که هیچ قدرتی در دنیا وجود ندارد که بتواند انگیزه آزادی قدس و بازگشت فلسطین به صاحبان اصلی آن را در دنیا و در دل ملت‌های آزادی‌خواه، مسلمان و به‌طور ویژه در دل ملت فلسطین خاموش کند.
تجربه ۷ دهه بحران روشن کرده که راه حل مسأله فلسطین، راه حل‌های تحمیلی و دروغین نیست و تنها راه حل مسأله فلسطین این است که مردم واقعی فلسطین، نظام حاکم بر کشورشان را از طریق یک همه‌پرسی تعیین کنند. این مهمترین آزمون صداقت مدعیان دموکراسی است تا حق ملت فلسطین را مطالبه کنند.
رژیم غاصبی که امروز در سرزمین فلسطین به زور اسلحه بر سرِ کار است، حتی براساس همان منطق دموکراسی غربی نیز هیچ حقی بر این سرزمین ندارد و تنها یک رژیم جعلی، دروغین و ساخته دست قدرت‌های ظالم است. و به وضوح مشخص شده که امروز از هر زمان دیگری به پایان راه نزدیک‌تر شده است.
راه صحیح مبارزه با حکومت غاصب، همان است که امروز خود فلسطینی‌ها آن را یافته و قدم استوار خود را در مسیر مقاومت گذاشته‌اند. فلذا بر همه ملت‌ها و دولت‌های مسلمان واجب است که مسأله اسلامی فلسطین را صادقانه در زمره‌ی مسایل درجه اول خود دانسته و به قدر وسع به آن کمک کنند.
مجاورت لیالی قدر با روز قدس، یادآور این نکته است که همچون شب قدر که با دعا و تضرع به درگاه الهی، آینده مطلوب را طلب می‌کنیم، در روز قدس نیز که لیلهالقدر جهان اسلام است، باید به بیداری و هوشیاری بگذرانیم و تا مطلع الفجرِ نجات ملت شجاع و مظلوم فلسطین دست از تلاش نکشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.