حجت‌الاسلام علی مصباح یزدی:
آمریکایی‌ها از ناکامی در غارت ایمان مردم عصبانی هستند

0 ۳۶

حجت‌الاسلام علی مصباح یزدی در مراسم سالگرد علامه محمدتقی مصباح یزدی که در مسجد امام‌ حسن عسگری(ع) برگزار شد، با اشاره به حوادث و اغتشاشات اخیر، اظهار داشت: بسیاری از اغتشاشگران اگر بدانند که حاصل زندگی دنیوی آنها باید تبدیل شدن به انسان کامل باشد، زیر بار یک عده گاوچران نمی‌روند و عزت، زندگی و فرهنگشان را دست عده‌ای بیگانه و از خدا‌ بی‌خبر نمی‌‌دهند.

وی اضافه کرد: آمریکا و مستکبران عالم به دنبال این هستند که دین را از دست مردم ما بگیرند تا بتوانند بر آنها مسلط شوند. خداوند به برکت وجود امام‌خمینی(ره) و علمای بزرگ در طول این ۱۴۰۰ سال به این مردم نورانیتی نداده که این حقایق را می‌فهمند و زیر بار این دشمنان قدار نمی‌روند، البته همیشه در همه جوامع کسانی بودند و هستند که فریب دشمن را می‌خورند.

مصباح یزدی ادامه داد: همیشه کسانی هستند که مشکلات آنها را به ستوه می‌آورد و حاضرند برای رسیدن به زندگی راحت‌تر دینشان را بفروشند و عزت و‌ انسانیت خود را زیر پا بگذارند که اکثر این کارها از سر نادانی و بی‌توجهی است و وظیفه دیگران است که آنها را روشن کنند و حقایق و واقعیت‌ها را برای آنها تبیین کنند.

وی با بیان اینکه توده‌های مردم عمدتاً متدین هستند، تصریح کرد: اما گاهی برخی مسائل از آنها مخفی می‌ماند و غافل می‌شوند و به همین خاطر باید آنها را راهنمایی و برای آنها جهاد تبیین کرد.

فرزند علامه مصباح یزدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در طول ۴۴ سال در تمام میدان‌های سیاسی و نظامی پوزه آمریکا را به خاک مالیده گفت: اگر امروز به جغرافیای سیاسی منطقه نگاه کنیم، می‌بینیم که آمریکا چقدر در طول این سال‌ها نقشه برای خاورمیانه جدید کشید و می‌خواست فلسطین، سوریه، عراق، افغانستان و یمن را ببلعد، اما در مقابل جبهه مقاومت ناکام شد.

مصباح یزدی افزود: صهیونیست‌ها و آمریکایی‌های می‌خواستند کشورهایی که ممکن بود از انقلاب اسلامی الگو بگیرند و یک قدرت یکپارچه را در مقابل منافع نامشروع آنها به وجود بیاورند، تکه‌پاره کنند تا در نهایت سراغ مرکز این قدرت یعنی ایران بیاید، اما در هیچ یک از این موارد آمریکا موفق شد و جمهوری اسلامی با قدرت ایمان جلوی تمام منافع دنیوی آنها ایستاده و در همه موارد موفق شده است.

وی با بیان اینکه چنین کشورهای مستکبری حق دارند که عصبانی باشند، ادامه داد: آمریکا و دوستانش هر چه که را می‌توانستند بر سر انقلاب اسلامی بیاورند، آوردند و در هیچ موردی موفق نشدند، جز اینکه مردم را به زحمت انداختند. جان و مال مردم را به یغما بردند یا دچار آسیب کردند، ولی نتوانستند ایمان مردم را بگیرند و به همین خاطر عصبانی هستند.

مصباح یزدی شهید سلیمانی و علامه مصباح را نمادهای مقاومت در راه خدا دانست و تصریح کرد: هر کدام از این بزرگواران در یک صحنه و میدان جنگیدند و بحمدالله این ۲ بزرگوار شاگردان زیادی تربیت کردند که ادامه‌ دهنده راه آنها در مسیر انقلاب و مایه امید آینده این کشور بلکه بشریت هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.