غلامحسین رضوانی:
اگر به دنبال رضایت عموم جامعه باشیم، نارضایتی خواص به ما آسیبی نخواهد زد

0 ۲۴۶

غلامحسین رضوانی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن قرائت آیاتی از قرآن مجید، عنوان کرد: خداوند ولی و نصیر است و اگر دنباله روی دیگران باشیم، با علم به این موضوع خداوند دیگر ولی و نصیر ما نیست.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جلب رضایت ۱۰۰ درصدی برای هیچ حکومتی، حق یا باطل، ضعیف یا قوی، غربی یا شرقی، انقلابی یا ضد انقلابی امکان پذیر نیست، افزود: از امام متقین باید آموخت، اگر راست می‌گوییم و پیرو امیرالمونین هستیم، رضایت اکثریت مردم باید مورد توجه ما باشد، اما اگر حکومت ما دنباله روی رضایت خواص باشد، خواص هم راضی نخواهند شد، وقتی نارضایتی عموم وجود داشته باشد. ولی در صورت رضایت عموم نارضایتی خواص آسیبی به ما نخواهد زد.

وی با یادآوری اینکه مهم ترین مشکل ما رودربایسی است و مسئولان ارشد کشور ما رودربایسی دارند، افزود: همه می‌دانند صورت مسئله چیست ولی همه از مواجهه صریح با مسئله ای که بدیهی است، طفره می‌روند.

رضوانی اضافه کرد: بعد از قریب ۵ دهه دوباره در کشور کسانی پیدا شدند که برای قطب بندی جامعه تلاش می‌کنند. گروه منافقین، مسعود رجوی و دار و دسته‌اش در سال ۱۳۵۸ و ۱۳۵۹ بذر کینه پاشیدند و در سال ۱۳۶۰ درو کردند. این مدعیان دروغینی که از نظام مشروعیت زدایی می‌کنند و همه آن ها را می‌شناسند، همان دنباله روی منافقین و مسعود رجوی هستند.

وی تصریح کرد: همچنان که به درستی مسئولان ما در سطح بین المللی با معیارهای دو گانه مخالفند، در داخل کشور نیز باید مخالفت کنند. معنی ندارد که ما در سطح بین الملل با ناقضان حقوق بشر برخورد کنیم، اما در داخل کشور با کسانی که ماشین تولید نفرت و کینه شدند، برخوردی نداشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: کسانی که در قبال کشتن همسر شهردار اسبق نه تنها سکوت می‌کنند بلکه با بدنام کردن، می‌گویند مهدورالدم بوده است، همین افراد برای مرحومه امینی که اگر خلافی شده در حال رسیدگی است، سر و صدا به پا میکنند.

رضوانی تأکید کرد: از آقای رئیس جمهور که با خانواده خانم امینی ابراز همدردی کرد، تشکر می‌کنیم ولی از رئیس جمهور می‌خواهیم با خانواده کسانی که در خیابان‌ها نیز به دست هر کسی آسیب دیدند، نیز ابراز همدردی کنند.

وی همچنین از اینکه رئیس قوه قضاییه با همسر یک مجرم ملاقات کرده انتقاد کرد و گفت: آیا این امکان برای همه زندانیان فراهم است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.