آیت الله سید ابراهیم رئیسی:
مکلف به اجرای عدالت در نظام پرداخت حقوق هستیم/ مهم ترین وظیفه دولت نظارت بر قیمت کالاهای اساسی و مهار تورم است

0 ۴۸۷

آیت الله سید ابراهیم رییسی در جلسه هیأت دولت درباره اجرای قانون نظام هماهنگ پرداخت، گفت: مبنای کار دولت سیزدهم اجرای عدالت است و یکی از جاهایی که مورد توجه خیل عظیمی از مردم برای اجرای عدالت است، نظام پرداخت حقوق بگیران و کارکنان دولت است.

رییس جمهوری با بیان اینکه پرداخت حقوق به افراد از محل خزانه نباید محرمانه تلقی شود و برابر مقررات قانونی پرداخت ها در سامانه مربوطه ثبت شود، افزود: ما مکلف به اجرای عدالت در نظام پرداخت حقوق هستیم و تحقق عدالت در این زمینه منوط به ارائه اطلاعات از سوی دستگاه های مختلف به سازمان امور اداری و استخدامی است.

رییسی تصریح کرد: تحقق عدالت در نظام پرداخت حقوق و دستمزد صرفاً مشمول حقوق بگیران دولت نیست و تمام کارگزاران حکومت اسلامی که حقوق آنان از محل خزانه پرداخت می شَود باید براساس چارچوبی مبتنی بر عدالت حقوق دریافت کنند که لحاظ تخصص و مهارت های افراد و سختی کار و امثال آن نیز از ضرورت های تحقق عدالت در نظام پرداخت حقوق است.

رییس دولت سیزدهم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه همه وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی در زمینه کنترل تورم مسئولیت دارند، خاطر نشان کرد: پس از مدیریت شیوع کرونا که به شکل مطلوبی پیگیری شده است، مهم ترین وظیفه همه ما در دولت مهار تورم و کنترل قیمت هاست. بنده مهم ترین وظیفه دولت را نظارت بر قیمت کالاهای اساسی و مهار تورم می دانم و همه همکارانم در دولت باید همین احساس را داشته باشند.

رییسی با تأکید بر ضرورت احترام به آزادی بیان و آزادی رسانه ها، گفت: همه باید حریم این آزادی را پاس بداریم و در عین حال در نظر داشته باشیم که مهم ترین اقدام در راستای حفظ آزادی بیان و آزادی رسانه ها استفاده از این حق در چارچوب قانون است.

رییس جمهوری با اشاره به گزارش وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه جلسه شورای عالی فضایی بیش از ۱۰ سال است که تشکیل نشده، اظهار داشت: بنده آمادگی دارم جلسات تمام شوراهای عالی را در اسرع وقت و به شکل منظم برگزار کنم منوط به اینکه این جلسات دستور کار کارشناسی شده داشته و برگزاری جلسه منجر به خروجی مفیدی از جلسات بشود.

وی همچنین با تشکر از اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای خرید خرما و محصول سیب صنعتی از تولیدکنندگان این محصولات در کشور، گفت: همه دستگاه ها درباره آن بخش از اقداماتشان که امیدآفرین است، به شکل شایسته و مؤثر اطلاع رسانی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.