دفاع از مرجعیت امام(ره)

0 ۵۴۰

علی خضریان: حضرت آیت الله «صافی گلپایگانی از جمله مراجع بصیر و زمان شناس اند که در دوره شکل گیری و قوام نظام اسلامی نقش برجسته ای در هدایت نهاد خطیر شورای نگهبان داشته اند. وجه علمی و برجستگی فقاهتی ایشان نیز همواره زبانزد نسل های مختلف حوزه های علمیه بوده است.

نهاد علم و «مرجعیت از نقاطی است که دشمن همیشه تلاش داشته تا آن را در برابر نظام و انقلاب قرار داده و از غبار برخاسته از این فتنه به نفع خود بهره برداری کنند. آنچه در روزهای اخیر از سوی رسانه های بیگانه و «جریان تحریف شاهد بودیم نیز مصداق روشنی از همین اتفاق بود.

این روزها جریان «غربگرا تمام تلاش خود را به کار گرفت تا اقدام جریان انقلاب و رسانه انقلابی «رجانیوز برای ممانعت از مصادره به مطلوب فرمایش ایشان را نیز دست مایه «فتنه جدیدی کند که بحمدالله با موضع گیری به هنگام این رسانه، به خواسته خود نرسیدند.

در این میان اما تعجب از مواضع دادستان کل کشور و رئیس مجلس است. همین چندماه پیش یک روزنامه نگار هتاک که از قضا از حامیان پروپاقرص جناب قالیباف محسوب می شود، هر آنچه از کلام ناسزا بود نثار عالم ربانی فقید، حضرت علامه «مصباح یزدی (ره) و همچنین- با تأسف و شرم فراوان- خانواده ایشان نمود.

جالب اینکه بیانیه ها و مطالبات تشکل های حوزوی، دانشگاهی و مردمی در آن دوران مورد بی توجهی کامل حضرات آقایان «منتظری و «قالیباف قرار گرفت و حتی از کوچکترین موضع گیری خنثی در برابر آن فرد هتاک که نوشته هایش نه نقادی فکری بلکه تماما هتاکی بود، دریغ ورزیدند!

حال چه شده که نقد ناصحانه جریان انقلابی و تاکید بر مواضع حضرت «امام خمینی (ره) با تیغ پیگیری قضایی روبرو می شود و رئیس مجلس در محکومیت و توصیه به رعایت اخلاق همسو با جریانی که سوابقشان نه سنخیتی با اندیشه و سیره امام راحل دارد و نه با مرجعیت انقلابی نسبتی دارند، پیش قدم می شود؟!

استکبارستیزی فصل مهمی از آموزه های «انقلاب اسلامی است که دوگانه سازی آن با معیشت مردم از سوی جریان تحریف بارها و بارها از سوی «رهبر انقلاب محکوم شده است. تاکید بر اصول انقلاب و اسلام انقلابی اهانت به مرجعیت نیست، بلکه تلاش برای حراست از بنیان های معرفتی حرکت تاریخی امام(ره) است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.