بیانیه جبهه پایداری انقلاب اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس:
بدون شک دفاع مقدس مدرسه ای بزرگ برای تمام ملت ایران است/ اراده ملت مسلمان ایران، از ویژگی های منحصر به فرد هشت سال دفاع مقدس است

0 ۱۸۴

جبهه پایداری انقلاب اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

“یکی از فواید دفاع مقدس این بود که ما این فکر و اندیشه ی دفاع از هویّت ملّی و هویّت دینی و انقلابی را – که بارها گفته ایم و شنیده ایم و نقل کرده ایم که خدای متعال کمک می کند و انسانها را در برابر موانعی که در راه حق وجود دارد، پیروز می کند- یک بار دیگر خودمان تجربه کردیم.” (مقام معظم رهبری مدظله العالی)

بدون شک دفاع مقدس مدرسه ای بزرگ برای تمام ملت ایران است که جز با روحیه ی ایثار و ازخودگذشتگی آحاد ملت ایران به ویژه شهدای راه حق امکان دسترسی به چنین گنجینه ی گرانبهایی وجود نداشت.

در این میان توجه مجدد به ابعاد گوناگون دفاع مقدس هم برای یادآوری نسل های انقلاب و هم برای آگاهی جوانان کشورمان لازم و ضروری می باشد و نباید از تکرار و بازخوانی مجاهدت های دفاع مقدس غفلت ورزید

۱.ایمان به خدا و اطمینان به وعده های الهی، مرکز ثقل تصمیمات و سیره عملی حضرت امام(ره) در طول هشت سال دفاع مقدس است که مهمترین درس ایشان به مسلمانان و آزادی خواهان جهان به شمار می رود. عناصری همچون ایثار و از خود گذشتگی، تمسک به راه و شیوه ائمه هدی (علیهم السلام) بویژه سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، اعتقاد به حقانیت انقلاب اسلامی و راه حضرت امام(ره) تنها نمونه هایی از این آموزه هاست که ریشه اصلی پیروزی ملت ایران بر دشمنان است.

۲. ایمان صادقانه و غیر تزئینی به مردم و اراده پولادین ملت مسلمان ایران، دومین ویژگی منحصر به فرد هشت سال دفاع مقدس است. تشکیل شجره طیبه بسیج و سپردن امر مهمی مانند جنگ، که مسئله ای کاملا حیاتی و پیچیده است، به توده های مردم، نقطه عطفی در تمام جنگ های دنیا به حساب می آید. هشت سال دفاع مقدس در مقابل ابرقدرت ها، به هیچ وجه مبتنی بر جنگ یک ارتش کلاسیک با ارتش های دیگر نبود؛ در غیر این صورت، در همان روزهای ابتدای جنگ، تکلیف یکسره می شد و ارتش تا بن دندان مسلح بعثی با همراهی و حمایت بلوک شرق و غرب به اهداف خود دست می یافت. مردم نیز دفاع مقدس را وظیفه خود می دانستند زیرا دولت و نظام را از خود جدا نمی دیدند، لذا خود به میدان آمدند؛ پیر و جوان منتظر نماندند و همه با هم به صفوف جبهه ها پیوستند و در این مسیر ذره ای توقع از نظام و انقلاب نداشتند.

۳. توجه به این نکته ضروری است که سرمایه هشت سال دفاع مقدس، صرفا یک تجربه نظامی و امنیتی نیست؛ این اشتباهی راهبردی است که ما هشت سال دفاع مقدس را محدود در فضای نظامی بدانیم و تنها ابعاد نظامی آن را واکاوی و بازگو کنیم. بلکه باید آموزه های دفاع مقدس را در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و… بکار ببندیم تا از برکات و ثمرات آن بهره مند شویم و بدانیم که این سرمایه عظیم اجتماعی می تواند کشور را در همه عرصه ها متحول نماید.

۴. یکی از عرصه های بسیار مهم که متاسفانه بایستی اذعان داشت که کمتر از سایرحوزه ها خود را با فرهنگ دفاع مقدس وفق داده، عرصه سیاست است. این عرصه به عنوان یکی از ظریف ترین و حساس ترین عرصه های جامعه، بیش از سایر حوزه ها نیازمند فرهنگ غنی ایثار و شهادت و مجاهدت است و این دقیقا همان نقطه اصلی تفاوت سیاست در گفتمان انقلاب اسلامی با سایر مکاتب مادی رایج در دنیاست.

الگوهایی که موجب پیروزی ملت شهیدپرور ایران در دفاع مقدس در برابر رژیم بعث با وجود حمایت همه مستکبرین عالم شد، امروز باید در عرصه جنگ اقتصادی و فرهنگی نیز بکارگیری شود. اقتصاد کشور امروز به روحیه جهادی رزمندگان دفاع مقدس در مبارزه با فساد، ناکارآمدی و ترک فعل ها دارد. امیدواریم با وزش نسیم تغییری که فعالیت های دولت سیزدهم با سکانداری آیت الله دکتر رئیسی شروع شده، با حمایت مردم و نخبگان انقلابی تبدیل به طوفانی بزرگ شده و ایران اسلامی را به سرعت رشد داده و قوی کند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی در خاتمه ضمن گرامیداشت مجدد یاد و خاطره شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و امام شهیدان(ره)، احترام و عرض ارادت خود را به محضر خانواده های معظم شهداء و ایثارگران و آزادگان و جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس ابراز می دارد و توفیق و سربلندی همه این عزیزان را در پرتو عنایت خاص حضرت ولی عصر(عج) و رهبری های داهیانه رهبر فرزانه انقلاب از خداوند متعال مسئلت می نماید.
جبهه پایداری انقلاب اسلامی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.