حجت الاسلام مرتضی آقا تهرانی:
سخنان نمایندگان موافق و مخالف نشان دهنده دلسوزی مجلس برای دولت است/ سفارتخانه های کاغذی غرب دنبال اختلاف افکنی است

0 ۴۹۴

مرتضی آقا تهرانی اظهار داشت: امروز انقلاب اسلامی فرصت کم نظیری در اختیار نیروهای انقلاب قرار داده است تا دولتی اسلامی و در خدمت مردم در بدو گام دوم انقلاب تشکیل دهند؛ لذا باید اختلاف سلیقه ها را کنار بزنیم و به خوبی از این فرصت استفاده کنیم. مجلس نیز وظیفه قانونی خود را در جهت تحقق این موضوع به کار می گیرد.

وی افزود: متاسفیم که دولت دوازدهم نتوانست رضایت عمومی را به همراه داشته باشد، اما امروز مجلس انقلابی وظیفه دارد در کنار دولت بسیاری از کاستی ها را جبران کند و خوشبختانه در دولت سیزدهم شاهد بودیم تمام وزرای پیشنهادی در همه کمیسیون ها حضور پیدا کرده و برنامه های آنها بر اساس حیطه تخصصی آن کمیسیون بررسی شد و شاهد وحدت خوبی بین مجلس و دولت هستیم.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: این روزها شاهد آن هستیم که برخی این شائبه را مطرح می کنند که مجلس، نمایندگان و جریانات سیاسی انقلابی به دنبال سهم خواهی از دولت جدید هستند که الحمدلله سخنرانی مدبرانه ی آقای رییسی در مجلس این دروغ بزرگ را افشا کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با بیان اینکه جریانی با بی اخلاقی رسانه ای و با انتشار دروغ های متعدد عملا فرصت انتشار تکذیب و انعکاس واقعیات را هم سلب کرده است، گفت: این جریان به محض اینکه ماهیت حرف خلاف واقعش مشخص می شود با مطلب کذب دیگری تلاش می کند روی خبر خلاف واقع قبلی اش سرپوش بگذارد. لذا وقتی ایتدا به دروغ مدعی سهم خواهی نیروهای انقلابی از دولت سیزدهم می شود و با تشریح مکانیزم انتخاب وزرای پیشنهادی از سوی رییس جمهور حرف دروغش افشا می شود، سخن دروغ دیگری مبنی بر ناراحتی نیروهای انقلاب از کابینه معرفی شده می کنند، در حالیکه لیست نمایندگان ثبت نام کننده جهت موافقت با کلیات دولت و عموم وزرای پیشنهادی خلاف آنچه ادعا می کنند را نمایان می کند.

آقاتهرانی افزود: البته از آنجایی که فراکسیون نیروهای انقلاب در مجلس به جمع بندی مشخصی پیرامون وزرای پیشنهادی نرسیده است و آن را برعهده خود نمایندگان گذاشته است، لذا طبیعی است که بر اساس ذات پارلمان هر کدام از نمایندگان مجلس بر اساس حجت شرعی و حق قانونی خود به صورت شخصی در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی اظهار نظر کرده و در موافقت یا مخالفت صحبت می کنند و این موضوع به معنای یک تصمیم و نظر جمعی نیست. ضمن اینکه این سخنان چه موافقان و چه مخالفان نشان دهنده دلسوزی مجلس برای دولت و تلاش برای کمک به موفقیت رئیس جمهور است.

وی افزود: جریان غرب در سفارتخانه های کاغذی خود به دنبال القای اختلاف افکنی در میان نیروهای انقلاب هستند اما بی شک این خواب تعبیر نخواهد شد و جریان انقلاب قدر این فرصت بزرگ را خواهد دانست و اجازه نمی دهد با خبرسازی های دروغین توسط کسانی که خیرخواه مردم و انقلاب نیستند، میان نیروهای انقلاب اختلافی ایجاد شود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: تعامل خوب رئیس جمهور با مجلس فتح باب خوبی برای همکاری قوای مقننه و مجریه در جهت پیش برد اهداف کشور و حل مشکلات است و امیدواریم تداوم داشته باشد و ما در گذشته این موضوع را کمتر شاهد بودیم.

وی در پایان تاکید کرد: همانگونه که انتخاب رئیس جمهور بر مبنای شایسته سالاری و بر اساس اراده مردم بود انتخاب وزرا هم بر اساس شایسته سالاری و شایستگی انجام می شود و از درگاه الهی توفیقات دولت انقلابی سیزهم را خواهانیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.