حجت الاسلام احمدحسین فلاحی:
«پز» اجرای رتبه بندی معلمان در دولت روحانی و تخصیص اعتبار در دولت رئیسی/ فرار دولت از تخصیص اعتبار کامل برای اجرای رتبه بندی

0 ۲۱۷

حجت الاسلام احمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره نامه اخیر محمدباقر نوبخت به مجلس شورای اسلامی درباره کاهش بودجه رتبه بندی معلمان اظهار داشت: وقتی اعضای کمیسیون آموزش مجلس با محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درباره اعتبار در نظر گرفته شده دولت برای اجرای رتبه بندی معلمان تماس گرفتیم او به صراحت اعلام کرد که ۶۰ هزار میلیارد تومان برای این موضوع اعتبار کنار گذاشته است در صورتی که می دانیم این حرف واقعیت امر نیست.

وی افزود: ۶۰ هزار میلیارد تومانی که در تبصره بند «و» ماده ۲ آمده بود مربوط به چند دستگاه بود و دولت فقط ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: به نظر می رسد که دولت به دنبال القای این موضوع است که رتبه بندی معلمان به نام دولت حسن روحانی تمام شود ولی اجرای آن و اعتبارات تخصیصی به آن در دولت بعدی باشد.

فلاحی خاطرنشان کرد: همچنین متأسفانه عده ای به دنبال آن هستند که اینگونه به جامعه القا کنند که لایحه نظام رتبه بندی را به مجلس دادیم و اعتبارات آن مشخص است اما مجلس و دولت بعدی آن را اجرایی نکرد.

وی تأکید کرد: مجلس ۱۰ سال است که منتظر لایحه رتبه بندی معلمان است و متأسفانه دولت در طول هشت سال گذشته کاری در این مورد انجام نداده است اما به اصرار مجلس یازدهم، دولت مجبور به ارائه لایحه نظام رتبه بندی معلمان شد. ولی با این حال این لایحه ناقص است و مجلس مجبور به اصلاح آن شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: درباره بودجه رتبه بندی معلمان هم اگر دولت بنا دارد آن را به صورت کامل اجرا کند چند برابر بودجه فعلی که دولت دوازدهم برای آن در نظر گرفته است بایستی اعتبار کنار بگذارد و با رقم ۵۲۰۰ میلیارد تومانی، نظام رتبه بندی به صورت ناقص اجرا می شود.

فلاحی گفت: متأسفانه عده ای در دولت حسن روحانی بنا دارند توپ را در موضوع رتبه بندی معلمان به زمین مجلس یازدهم و دولت سیزدهم بیندازند اما بهتر است فرهنگیان بدانند که مجلس از دولت خواسته است که جزئیات لایحه نظام رتبه بندی سریع تر به پارلمان ارسال شود چرا که نمایندگان کلیات رتبه بندی معلمان را تأیید کرده اند و چون این لایحه به صورت دو شوری تصویب شده است امکان بازگشت آن لایحه به دولت وجود ندارد و حتماً دولت فعلی بایستی در این باره لایحه را آماده کند تا صحن علنی مجلس آن را تصویب کرده و به قانون تبدیل کند و ما در این راستا به شأن و کرامت معلمان توجه کرده ایم.

وی افزود: بودجه ۵۲۰۰ میلیارد تومانی دولت حسن روحانی برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان که کفاف اجرای کامل آن را نمی دهد. اما مجلس یازدهم تلاش می کند با کمک دولت بعدی به صورت کامل لایحه نظام رتبه بندی اجرا کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.