علی خضریان:
کاندیدای نهایی جبهه پایداری هنوز مشخص نیست/ نامزد اصلح را به مردم معرفی می کنیم/ انقلابی ها، دوقطبی های کاذب را رد کنند

0 ۴۲۲

علی خضریان در خصوص فضای کشور در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و همچنین تحرکات انتخاباتی جبهه پایداری گفت: در دنیای حاکمیت بی قید و شرط سرمایه که به سلطه گر و سلطه پذیر تقسیم شده، «جمهوری اسلامی برای «آزادی فردی و اجتماعی مبتنی بر «عدالت تشکیل شد و به ساخت قدرت در دنیا که بی عدالتی، ظلم و فقر را ترویج کرده،اعتراض کرد و این «حرف روشن ، منشاء همه دشمنی ها علیه انقلاب اسلامی مردم ایران است.

این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با اتکای به «رفراندوم عمومی برای نظام سازی جدید مبتنی بر دین و مردم سالاری که تحت عنوان جمهوری اسلامی بروز می کند؛علاوه بر ایجاد چالش بر سازمان مشروعیت بخش سکولار، برگ برنده این اندیشه را که تحت عنوان «دموکراسی در اختیار دارد، از انحصار سکولاریسم خارج می کند.

وی تاکید کرد: تجربه بیش از ۴ دهه ثابت می کند که در جمهوری اسلامی «مردم سالاری دینی صوری نیست و در تمام این سال ها مردم با رأی به افراد و دیدگاه های مختلف و بعضا متضاد با هم، اختیار تصمیم و عمل در «دولت و «مجلس را به آنها سپرده اند و آنچه که مردم خواسته اند، محقق شده و نمود واقعی داشته است.

خضریان با بیان این که تجربه مردم سالاری دینی توانسته کلیت مبانی معرفتی، فکری و نمودهای عملی و عینی تفکر و اندیشه مدرن را به چالش بکشد، اظهار داشت: «غرب با تمام قوا می خواهد در مقابل این الگو بایستد و تلاش می کند مشارکت مردم را کاهش دهد، و تا حد ممکن تبلیغات شان را به سمتی پیش می برند که در وهله نخست القا کنند که حضور مردم در انتخابات اثری ندارد و می خواهند نقش آنان را در تعیین سرنوشت شان به حداقل برسانند.

وی تاکید کرد: یکی از مهترین وظایف همه جریان های سیاسی معتقد به انقلاب افزایش روحیه امید در مردم به دولت کارآمد، انقلابی، دلسوز، مردمی، آشنا به مشکلات و دارای برنامه راهبردی برای رفع مشکلات است تا همه مردم برای حضور در انتخابات و تغییر وضع موجود، احساس تکلیف بیشتری کنند بنابراین تلاش برای همکاری، تعامل و وحدت میان نیروهای انقلابی یکی دیگر از وظایف جریان های معتقد به انقلاب است.

خضریان با اشاره به این که جبهه پایداری برای حفظ و ارتقای وحدت میان تشکل های انقلابی مدلی را پیش بینی و ارایه کرده که دارای چهار مرحله است، ادامه داد: مرحله اول اینکه هیچ گونه تخریبی نسبت به همدیگر صورت نپذیرد و در ارتباطات و مصاحبه ها به دنبال هم افزایی و نزدیکی هر چه بیشتر گفتمانی باشیم.مراحل دوم و سوم وحدت؛ مربوط به ترویج گفتمان انقلاب و تعریف شاخص هایی مبتنی بر این گفتمان است که نیروهای انقلاب را به نامزد یا نامزدهای اصلح رهنمون می کند.

وی تاکید کرد: مطمئناً شاخص های مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی زمینه ساز وحدت بیش از پیش است و اشتراک و وحدت در شاخص ها می تواند به وحدت نهایی منجر شود.

این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری افزود: در مرحله چهارم انتخاب نامزد یا نامزد های اصلح بر مبنای شاخص های تعریف شده و وحدت بر روی نامزد یا نامزدهای اصلح برای انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

وی با بیان این که مهمترین موضوع در گفتمان انقلاب اسلامی برای حل مشکلات امروز کشور بحث و گفتمان عدالت است، اظهار داشت: این گفتمان باید در ابعاد مختلف اعم از اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی حاکم باشد؛ اعتقادم بر این است بدون عدالت هیچ پیشرفت پایدار و مطلوبی صورت نخواهد گرفت از همین رو با تاکید بر مولفه عدالت در گفتمان انقلاب اسلامی مولفه های دیگری مانند کارآمدی و فساد ستیزی را هم به همراه خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی کشور، محور اصلی تلاش ها برای حل مشکلات مردم باید بر مبنای عدالتی جامع تر از عدالت اقتصادی و اجتماعی قرار گیرد؛ عدالتی که برخورداری و بهره مندی همه اقشار مردم و تک تک هموطنان از امکانات و مواهب عمومی کشور را به منصه ظهور برساند.

خضریان بیان کرد: یکی دیگر از وظایف نیروهای معتقد به انقلاب این است که در این فاصله گفتمان انقلاب را در جامعه تعریف کرده و تمامی دوقطبی های کاذب را رد کند و طرح گفتمان عدالت مهترین بحث است که اگر جریان انقلاب بتواند این گفتمان را دقیق طرح کند، کار مهمی را انجام داده است.

وی اظهار داشت:جبهه پایداری انقلاب اسلامی افرادی که قصد شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ را دارند رصد می کند و با بررسی عقبه و موازین آنها بعضاً با برخی افراد مطرح برای کاندیداتوری جلسه هم داشته است، اما برای انتخابات ۱۴۰۰ به دلیل اینکه از حضور بعضی از افراد مطمئن نیست، نمی توان از امروز اعلام کرد که نامزد نهایی جبهه پایداری چه کسی است. لذا روی سبد تعدادی از افرادی که بررسی کردیم و در انتخابات شرکت می کنند، نسبت به سایرین کار می کنیم و افراد بهتر را شناسایی و ضمن معرفی به افکار عمومی برای آنها فعالیت خواهیم کرد.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان این که کسانی که اعلام نامزدی می کنند باید دقت کنند که این مسئولیت، دشوار است و باید پاسخگوی مطالبات به حق ۸۰ میلیون نفر باشند، گفت: افرادی که می خواهند با مطرح کردن خود به عنوان کاندیدا، سمتی مثل وزارت، شهرداری یا معاونت ریاست جمهوری بگیرند برای این کار باید از طرق دیگری اقدام کنند؛ مردم را نباید گیج کرد و کسانی که واقعاً ظرفیت لازم را در خودشان می بینند باید رقابت کنند؛ بنابراین باید صبر کنیم تا نام نویسی ها انجام شود و فضای اصلی شکل بگیرد تا بتوان از نامزد های حاضر در رقابت ها، اصلح را معرفی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.