علیرضا تسلیمی:
شعار سال نشان دهنده تسلط رهبری به مشکلات اقتصادی کشور است

0 ۵۴۸

با انتخاب شعار سال ۱۴۰۰ به عنوان «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» سنت نامگذاری سال ها از سوی مقام معظم رهبری ۲۲ ساله شد. ایشان برای چندمین سال متوالی شعار سال را در حوزه اقتصادی و حمایت از تولیدات داخلی قرار دادند که نشان دهنده اهمیت اقتصاد، معیشت مردم و حفظ استقلال و نبود وابستگی به کالاهای غربی است.

علی رضا تسلیمی مسؤل سیاسی و نقش آفرینی های عمومی مرکز هماهنگی بسیج دانشگاه آزاد اسلامی گفت: انتخاب شعار سال ۱۴۰۰ نشان دهنده تسلط رهبری به مشکلات حوزه اقتصادی و تولیدات و نقطه زنی جهت حل آنهاست.با اشاره به تبیین شعار سال ۱۴۰۰ یعنی «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» توسط مقام معظم رهبری بیان کرد: یکی از نقاط کلیدی و پاشنه آشیل جهش تولید در کشور پشتیبانی نکردن صحیح، ناکافی و مانع زایی دستگاه های اجرایی کشور در این زمینه است.

وی ادامه داد: مانع زدایی عبارتست از زدودن بروکراسی و قوانین ناکارآمد در حوزه تولید، که نه تنها به جهش تولید کمکی نمی کنند حتی باعث بسته شدن دست و پای تولید کنندگان داخلی می شود.

مسؤل سیاسی و نقش آفرینی های عمومی مرکز هماهنگی بسیج دانشگاه آزاد اسلامی درباره علت انتخاب شعار سال ۱۴۰۰ عنوان کرد: انتخاب چنین نامی توسط رهبر انقلاب نشان از تسلط ایشان به مشکلات حوزه اقتصادی و تولیدات و نقطه زنی جهت حل آنها می دهد.

وی ادامه داد: رهبری از سال ۱۳۸۸ به صورت دنباله دار عنوان اقتصادی برای هر سال انتخاب کرده اند که حکایت از توجه ایشان به مشکلات حوزه اقتصادی و تولیدات بومی دارد.

تسلیمی اضافه کرد: بررسی و تحلیل نامگذاری سال ها در دهه ۹۰ نشان می دهد در طول این دهه رهبر انقلاب به طور مشخص سه بار بر واژه تولید تاکید کرده اند.

مسؤل سیاسی و نقش آفرینی های عمومی مرکز هماهنگی بسیج دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر همکاری و هماهنگی تمام اقشار جامعه برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ یادآور شد: برای تحقق این شعار علاوه بر مسؤلان اجرایی کشور، جامعه دانشگاهی و تشکل های دانشجویی نیز وظیفه سنگینی بر دوش دارند.

وی با اشاره به وظایف جنبش دانشجویی اضافه کرد: بسط گفتمان برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰در سطح نخبگانی و عامه مردم جامعه یکی از اصلی ترین وظایف دانشجویان در سال پیش رو است.

به گفته تسلیمی، دانشجویان و استادان دانشگاه ها باید هم زمان و به صورت عمل مکمل، مطالبه گری تخصصی در حوزه های مرتبط با شعار سال ۱۴۰۰ را از مسؤلان ذی ربط داشته باشند.

این فعال دانشجویی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در جای جای کشور تجربه های موفق دانشجویان در مطالبه گری از مسئولان و باز کردن گره از زندگی مردم را به چشم دیده ایم. همچنین توأمان کردن گفتمان سازی و مطالبه گری به قطار پیشرفت پایدار کشور شتابی فراوان می بخشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.