قاسم روانبخش:
کسی باید رئیس جمهور شود که نه در شعار بلکه در عمل، عدالت محور باشد

0 ۴۳۴

حجّت الاسلام قاسم روانبخش، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، گفت: ما بعد از ۴۰ سال که به واسطه حاکم شدن برخی افراد و جریانات، اقتصاد سوسیالیستی و لیبرال را تجربه کرده ایم الان وقت این است که برگردیم و اقتصاد اسلامی را تجربه کنیم و ارزش های اسلامی را در میدان پیاده کنیم.

وی با اشاره به راهبردهای جبهه پایداری برای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، گفت: ما معتقدیم در حکمرانی شهری که از طریق شوراها محقق می شود و در حکمرانی ملی که رئیس جمهور انتخاب می شود، باید بر اساس شاخص های اسلامی عمل کنیم.

عضو مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) تصریح کرد: در انتخابات ریاست جمهوری باید شخصی سر کار بیاید که عدل محور باشد، آن هم نه در شعار بلکه در عمل، و بر اساس شاخصه های اسلامی حکمرانی کند. همچنین کسی که شهردار می شود حکمرانی شهری او باید بر اساس شاخصه های اسلامی باشد. تا کی باید تجربیات دیگران را استفاده کنم، دیگر زمان آن فرا رسیده که به نسخه اسلام عمل کنیم.

روانبخش با بیان اینکه جبهه پایداری در انتخابات به دنبال این است که روی اصول و مبانی اسلامی بایستد، اظهار داشت: اگر روی اصول بایستیم در عدالت هم مثل سایر بخش ها پیشرفت خواهیم داشت.

وی، شهید سلیمانی را نماد ایستادگی بر اصول دانست و گفت: ایشان شخصیتی بود که از عمق وجود به رهبری باور داشت و در وصیت نامه اش آورده است که اگر بخواهیم مدینه و مکه هم بماند باید جمهوری اسلامی بماند.

روانبخش تحقق عدالت در حکمرانی کشور را منوط به قهر نکردن مردم با صندوق رأی دانست و گفت: ان شاءالله با مشارکت حداکثری، چه در ریاست جمهوری و چه در شوراها، افراد اصلح روی کار بیایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.