آیت الله علم الهدی:
مسئله گرانی روز افزون و معشیت مردم بسیار مهم است

0 ۱۸۱

آیت الله علم الهدی در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس مطرح نمود: مقام معظم رهبری فرمودند: مجلس امید و انتظار، یعنی اینکه انتظار ما از مجلس شورای اسلامی این است که مشکلات مردم را حل کند . اگر مجلس این جمله را سرلوحه کارش قرار بدهد، به سمت جلو حرکت می کند . مجلس یازدهم مجلس جوان است و خطری که در مجلس یازدهم احساس می شود این است که به جای بررسی و تصویب لایحه های مهم ،سرگرم مسائل حاشیه بشوند .

در دفاع از حق مردم بکوشید

ایشان ادامه داد: نمایندگان این مجلس باید جسور باشند و برای دفاع از حق و حقوقات مردم بکوشند و نباید بگذارند جریان قدرت و ثروت با بیان مسائل حاشیه ، قدرت حرکت را ا آنان بگیرند. مقام معظم رهبری به بنده فرمودند این انقلاب از ابتدا با مبارزه آغاز شده و تا به انتها هم همینطور است و نباید مبارزه را زمین گذاشت، مجلس شورای اسلامی برای اینکه نشان بدهد توجه اصلی اش رفع مشکلات مردم است باید مبارزه کند و درصدد دفاع از حق باشد .عزیزان این مسئله گرانی روز افزون و معیشت مردم بسیار مهم است و مردم را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است. باید در میدان مبارزه حضور پیدا کنید و مشکلات را پیگیری و حل کنید ، باید راهبردی داشته باشید . شما فراکسیون محرومیت زدایی هستید و می توانید با مبارزه ،محرمیت را از بدنه جامعه پاک کنید . متاسفانه بعضی از مسئولان می گویند آخر ریاستشان است و دیگر به فکر حل مشکلات مردم نیستند و این وظیفه شماست که پیگیر مشکلات مردم باشید و مقاومت کنید. اگر مجلس شورای اسلامی درست عمل کند مردم امید پیدا می کنند و همراه نظام و انقلاب می شوند.

با کار فرهنگی می شود امنیت را برقرار کرد

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اهمیت حاشیه شهر اظهار داشت: طبق دستور حضرت آقا ما ستاد ساماندهی فرهنگی حاشیه شهر را راه اندازی کردیم تا مسائل فرهنگی در حاشیه شهر را قوت ببخشیم و در کنار آن مساجد را نیز بهسازی کردیم تا محلی برای آموزش و عبادت باشد . الحمدالله توانستیم با وجود طلبه های جوان و انقلابی مضامین فرهنگی را در بین مردم حاشیه شهر بیان کنیم و دانش آموزان ،فعالان و بسیجیان مساجد بشوند که به همین خاطر مشکلات امنیتی حاشیه به واسطه خود جوانان آن منطقه برطرف شد . با کار فرهنگی می شود امنیت را برقرار کرد . خیلی از جوانانی که به خاطر فقر و محرومیت اوباش محله شده بودند با کار فرهنگی درست و آشنا شدن با امام حسین علیه السلام ، بسیجی محل شدند که جلوی بسیار از اغتشاشات را گرفتند . به حمدالله بعد از انجام کار فرهنگی آستان قدس رضوی هم وارد میدان عمل شد و امکانات حاشیه شهر را تامین کرد .

با جریان قدرت و ثروت مبارزه کنید

امام جمعه مشهد در پایان بیان کرد:محرومیت زدایی مسئله ی بسیار مهمی است که در مبارزه با جریان قدرت و ثروت ایجاد می شود . بعضی از شهرستان ها و روستاهای اطراف مشهد مقدس منطقه محروم است . جریان قدرت و ثروت زمین های مردم را از آنان گرفتند و آنان را روز به روز فقیرتر کردند . محرومیت زدایی امکان پذیر می باشد زیرا خدا راه آن را باز کرده است و نباید بگذاریم جریان قدرت و ثروت مانع شود . آن چیزی که در محرومیت زدایی باید صورت بگیرد مبارزه با جریان قدرت و ثروت است . یک عده سرمایه دار به این فکر افتادند که مشهد الرضا محل خوبی برای ایجاد گردشگری ناهنجار است و با این امر می خواهند هویت امام رضا علیه السلام را از مشهد بگیرند در صورتی که مشهد فضای زیادی برای کار آفرینی دارد که می تواند در صنعت کشاورزی بسیار موفق باشند . اگر شما عزیزان خواستید محرومیت زدایی کنید اول باید با جریان قدرت و ثروت مقابله کنید زیرا این جریان ریشه محرومیت هاست . شما اگر اشتغال ایجاد کردید محرومیت زدایی به سرعت صورت می گیرد. انشاالله که موفق باشید و مورد نظر حضرت رضا علیه السلام باشید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.