سیدمحمود نبویان:
انعقاد قرارداد نفتی با دوتابعیتی ها/ دولتمردان خودتحریمی می کنند

0 ۴۴۶

حجت الاسلام سید محمود نبویان با انتقاد از گرانی های افسارگسیخته و وضعیت سخت معیشتی مردم، گفت: دولت تصمیمات بسیار ضعیفی در حوزه اقتصاد اتخاذ کرده و همین مسئله باعث شده است که مردم به سختی روزگار خود را سپری کنند

بیش از ۹۰ درصد بودجه دست دولت است

وی با اشاره به اینکه ۹۳ درصد بودجه مملکت و بیش از ۷۰ درصد مدیریت کشور دست دولت است، بیان کرد: به عبارت بهتر صنعت، کشاورزی و بخش عمده ای از تولید کشور تحت اختیار دولت است اما دولت در همه این عرصه ها عملکرد ضعیفی از خود نشان داده و باعث ایجاد مشکلات اقتصادی برای مردم شده است.

دولتی ها فقط می خواهند جیبشان را پُر کنند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر نگویم در بدنه دولت کسانی هستند که عامدانه می خواهند مردم را از وضع کشور ناامید کنند، حداقل باید بگویم بسیاری از دولتمردان نابلد و کسانی هستند که توان انجام هیچ کاری را ندارند و جای تاسف دارد که عده ای در بدنه دولت فقط می خواهند جیب شان را پُر کنند و بروند.

نبویان اظهار داشت: خوب است یک نفر از آقای زنگنه بپرسد قراردادهای نفتی در داخل کشور را با چه افرادی منعقد کرده اند؟ خودشان توان صادرات نفت را ندارند و اجازه هم نمی دهند که بخش خصوصی این کار را انجام دهد.

انعقاد قرارداد نفتی با افراد دوتابعیتی

وی تصریح کرد: جای تاسف دارد که در وزارت نفت با افرادی قرارداد منعقد شده که اتهام شان دو تابعیتی بودن است و زمانی که از مسئولان وزارت نفت سوال می کنیم چرا استعلام نگرفتید و متوجه نشدید که این افراد دوتابعیتی هستند، صریحاً می گویند که به ما چه ارتباطی دارد!

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید پاسخ دهد که مدیرعامل شرکت مهم نیکو چه کسی است، ادامه داد: رئیس جمهور می گوید ما در جنگ اقتصادی هستیم و سوال ما این است که آیا در دوران جنگ اقتصادی باید یک فرد کم تجربه را به عنوان مدیرعامل شرکت نیکو منصوب کرد؟ آیا این جوان کم تجربه می تواند مشکلات ایران در صادرات نفت را حل کند؟ چرا دولت از کسانی که نفت را در ونزوئلا فروختند و از کسی نترسیدند، برای صادرات نفت کمک نمی گیرد؟

بی اطلاعی مسئولان وزارت جهاد از میزان واردات نهاده های دامی!

نبویان با اشاره به اینکه مجلس طی جلسات متعدد موضوع واردات نهاده های دامی را مورد بررسی قرار داد و به این نتیجه رسیدیم که بدنه دولت در این زمینه بسیار ضعیف عمل کرده است، متذکر شد: بنده از معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره میزان واردات نهاده های دامی و کشاورزی سوال کردم اما در عین ناباوری به بنده گفت که نمی دانم! وی در توجیه عدم اطلاع خود از چنین مسئله مهمی می گوید که سامانه گمرک را در اختیار ما قرار نمی دهند! مگر گمرک و وزارت جهاد کشاورزی زیر نظر دولت نیست؟

وی تاکید کرد: متاسفانه مدیریت کشور دست چنین افرادی است که حتی از حوزه های تحت اختیار خود هم اطلاعی ندارند و تمام بدبختی های مردم چنین مسئولانی هستند که توان انجام هیچ کاری را ندارند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یادآور شد: دولت اصرار زیادی داشت که وزارت بازرگانی تشکیل شود که مجلس با این مسئله مخالفت و دولتی ها هم لج کردند و بخش مهمی از اختیارات وزارت جهاد کشاورزی را به وزارت صمت دادند، به گونه ای که ثبت سفارش، تخصیص ارز و تامین ارز نهاده های دامی در وزارت صمت انجام می شود در حالی که این مسائل کاملاً در حیطه اختیارات وزارت جهاد کشاورزی است.

دولت عزمی برای حل مشکلات مردم ندارد

نبویان با بیان اینکه دولت عزمی برای حل مشکلات مردم ندارد، تصریح کرد: مجلس وظیفه قانون گذاری و نظارت بر عملکرد دولت را دارد و قوه قضاییه هم باید به تخلفات رسیدگی کند اما ما در مدیریت کشور دخالتی نداریم. عجیب است که دولتمردان به جای اینکه کار کنند، زمانی که می بینند مجلس نظارت می کند می گویند که کارهای نمایندگان، نمایشی است که پاسخ من به این افراد آن است که شما هم مشکل مردم را حتی نمایشی حل کنید.

وی با اشاره به اینکه کافر همه را به کیش خود پندارد، ادامه داد: وضع مردم فوق العاده بد است و دولت به جای آنکه در این شرایط، مجلس و قوه قضاییه را مورد هجمه قرار دهد و به آنان اتهام نمایشی کار کردن بزند، بهتر است به مشکلات مردم رسیدگی کند.

پرونده گمرک روی میز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: پرونده های گوناگونی در حال بررسی در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به ویژه در زمینه های بورس، بورسیه، گمرک و نهاده های دامی است که در همه این موارد تخلفات دولت آشکار است.

نبویان گفت: مجلس تاکنون با دولت راه آمده است و حتی گفتیم که سراغ استیضاح نمی رویم تا آنان کار کنند و گره ای از مشکلات مردم بگشایند اما دولتِ غربگرا هیچ اقدامی برای برون رفت از مشکلات کشور انجام نمی دهد و اعتقادی به تکیه بر ظرفیت های کشور ندارد و هنوز تصور می کند که مشکلات ایران از طریق غربی ها حل می شود.

۲۰ تا ۳۰ درصد مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم است

وی تاکید کرد: ۲۰ تا ۳۰ درصد مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم است و مسئله مهم تر این است که ما در داخل کشور خودتحریمی داریم و دولتی ها نمی خواهند کار کنند و از سوی دیگر اجازه نمی دهند بخش خصوصی و کسانی که به دنبال حل مشکلات کشور هستند، پا به عرصه بگذارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت مسکن مهر را مزخرف می داند، به اشتغال داخلی توجه نمی کند و جلوی هر کار درستی را می گیرد، گفت: جوانان زیادی هستند که می خواهند تولیدات داخلی خود را به دولت تزریق کنند اما دولتمردان نمی پذیرند چرا که می خواهند واردات داشته باشند و این مسئله جای تاسف دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.