نصرالله پژمانفر:
انتشار اوراق سلف نفتی مغایر قانون اساسی بود

0 ۱۴۷

نصرالله پژمانفر در نشست علنی یکشنبه، ۲۶ مردادماه) مجلس شورای اسلامی، طی اخطاری با استناد به اصل ۵۲ قانون اساسی خطاب به رئیس جلسه، گفت: همه مسائل نباید در جلسه ای که با عنوان جلسه سران سه قوه تشکیل می شود، مطرح شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یک سری مطالب خاص تنها باید در جلسه شورایعالی هماهنگی سران قوا مطرح شود، انتشار اوراق سلف نفتی طبق روال باید در مجلس بررسی و طرح شود اما این موضوع در جلسه سران قوا مصوب شده که خلاف قانون بوده و موجب تضییع اصل ۵۲ قانون اساسی است.

وی تاکید کرد: ما پیش از این در مجلس دهم هم تذکر می دادیم که رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه در جلسات می توانند نظرات خود را مطرح کنند زیرا اظهارات آن ها شخصی محسوب می شود اما رئیس قوه مقننه طبیعتا در جلسات باید نظرات مجلس را نمایندگی کند و نسبت به مسائل نظرات نمایندگان مجلس را بیان کند.

پژمانفر تصریح کرد: در مجلس گذشته اینگونه تداعی می شد که رئیس مجلس خود را بالاتر از نمایندگان دیگر می داند که این تداعی خوبی نبود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه انتشار اوراق سلف نفتی با قانون اساسی مغایرت دارد، گفت: با توجه به اظهارات همتی رئیس کل بانک مرکزی درباره انتشار اوراق بدهی در حدود ۵۲ هزار میلیارد و فروش سهام دولت در قالب صندوق سرمایه گذاری دیگر دولت کمبود بودجه ندارد بنابراین این اقدامات اخیر دولت بهانه ای است برای به هم ریختگی نظام و کشور و انتظار داریم که این موضوع به مجلس برای بررسی بازگردد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه کمیسیون اصل ۹۰ با رئیس قوه قضائیه طی هفته گذشته، اظهار کرد: طی این جلسه مقرر شد کمیسیون اصل ۹۰ پل ارتباطی با قوه قضائیه داشته باشد تا تعامل و ارتباط خوبی میان مجلس و دستگاه قضایی به وجود آمده و از این ظرفیت استفاده شود.

پژمانفر درباره بحث شاخص بورس هم بیان کرد: شاخص بورس از ۲ میلیون و ۱۰۰ به یک میلیون و ۸۴۰ تنزل پیدا کرده و مردم دچار ضرر و زیان شده اند، متاسفانه دخالت های نابه جای دولت موجب این ضرر و زیان شده است، مردم امروز به دلیل دخالت های غیرکارشناسی و ورودهای نابه جا نگران مسیر بورس هستند و از هیات رئیسه خواهش می کنیم که از دولت بخواهد کنار ایستاده تا بورس کار خودش را کرده و در امور آن دخالت نکند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.