علیرضا سلیمی:
آقای ظریف چرا با توپ پر و تندی با مجلس رفتار می کنید

0 ۴۲۹

علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۵ تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطاری با استناد به بند ج اصل ۲۲ و بندهای ۳، ۵ و ۱۶ اصل ۳ و بند ۸ اصل ۴۳ قانون اساسی، گفت: آقای ظریف چگونه است زمانی که با ۱+۵ مذاکره می کنید لبخند به لب دارید اما با توپ پر به مجلس می آیید. آقای ظریف ما خودی هستیم یا خیر. این چه لحن و ادبیاتی است. شما باید تمرین کنید که حرف نماینده مردم را به گوش جان بخرید.

تاریخ در مورد برجام قضاوت خواهد کرد

سلیمی خطاب به وزیر امور خارجه گفت: آقای ظریف فرمودید مذاکره کرده اید تا فشار بر معیشت مردم کمتر شود اما آیا می دانید دلار به ۲۱ تومان رسیده، این نتیجه مذاکرات شما است. آیا شما و آقای رئیس جمهور نمی دانید قیمت مسکن به کجا رسیده؟ این نتیجه عملکرد شما است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای رئیس جمهور هفته گذشته گفتند هر قدر فشار اقتصادی بیشتر شود باکی نیست، اما اگر آمریکایی ها در حوزه مسائل سیاسی اقدامی کنند آن موقع می توانید اقدام خاصی انجام دهید. شما فرمودید کلاه بر سر اوباما و آمریکا گذاشتید، اگر بر سر آنها کلاه گذاشتید چرا اکنون جرأت نکردید بعد از خروج آمریکا از برجام از آنها شکایت کنید. ترسیدید آنها از مکانیزم ماشه استفاده کنند.

وی خطاب به وزیر امور خارجه گفت: شما در رابطه با دیپلمات های زندانی چه کردید در حالی که بیش از یک سال و اندی در زندان هستند، جنابعالی فرمودید اصلاح طلب و اصولگرا را نمی شناسید اما در متینگ های حزبی احزاب اصلاح طلب سخنرانی قرایی داشتید و می دانیم چه مطالبی را گفتید.

سلیمی افزود: شما گفتید آمریکا ابرقدرت نیست اما چرا در دانشگاه تهران، دانشگاهیان و ملت را از بمب آمریکایی ترساندید. تاریخ در مورد برجام قضاوت خواهد کرد اما نه آنگونه که شما فرمودید بلکه به گونه ای متفاوت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.