سید محمود نبویان:
راه شکست تحریم ها مذاکره نیست

0 ۱۷۳

سید محمود نبویان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در نشست امروز(سه شنبه ۱۳ خردادماه) صحن علنی مجلس شورای اسلامی، گفت: از ملت بزرگ ایران به سبب شرکت در انتخابات مجلس به ویژه از مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس سپاس فراوان داریم که به نوکران خویش برای خدمت بیشتر اعتماد کردند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وجود مشکلات در کشور را هیچکس نمی تواند انکار کند، اما ریشه مشکلات کشور در کجاست؟ دو تفکر در کشور بر سر مدیریت با یکدیگر اختلاف دارند. تفکر اول، تفکر حاکم است همانند تفکر آقای روحانی و دوستان ایشان، این تفکر با ادعای تعامل روی کار آمد و اعلام کرد دیگران به سراغ تقابل رفته اند.

وی افزود: اگر تعامل به معنای ارتباط است چرا در آغاز کار دولت با وجود تاکید مقام معظم رهبری برای ارتباط با کشورهای منطقه و بازار چند صد میلیونی آنها ارتباطی برقرار نشد، جواب این سوال یک کلمه است تعامل به معنای ارتباط با کشورهایی مانند آمریکا، آلمان، انگلستان، فرانسه و برخی از کشورها مدنظر قرار دارد.

نبویان ادامه داد: آقای روحانی در کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای خود صریحا اعلام می کند آمریکا بنز و کشورهای غیر متحد دوچرخه هستند اگر ما تدبیر داریم باید به سراغ بنز برویم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: برای بهتر مطرح شدن معنی تعامل به سراغ کتاب ایران و جهانی شدن مشاور اول آقای روحانی می ریم که از این کتاب تقدیر کرده اند، در این کتاب آمده است ایران برای پیشرفت باید جهانی شدن را بپذیرد، جهانی شدن دارای قوانینی دارد هرچه بیشتر این قوانین را بپذیرید پیشرفته تر میشوید و اگر در مقابل آن بایستید پسرفت می کنید، قوانین جهان را کشورهای قدرتمند باید تنظیم کنند و مراد از کشورهای قدرتمند آمریکا است نه بنگلادش لذا هرچه با آنچه که آمریکا می گوید سازش کنید کشور پیشرفته تر می شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کتاب ایران و جهانی شدن آمده است که باید عدالت طلبی که شعار امام زمان(عج) را کنار بگذاریم، تعامل یعنی سازش و تسلیم در برابر غرب لذا هر توافق نامه ای مانند برجام، CFT، FATF، سند ۲۰۳۰امضا شد، آقای روحانی در کتاب خود صریحا اعلام می کند “مشکل کشور این است که عده ای در داخل کشور به غرب بد بین هستند”. این نگاه بدبختی فعلی را برای کشور به همراه دارد و اعلام می کنند کاری از دست ما بر نمی آید و تنها می توانیم آبگوشت بزباش درست کنیم.

وی، افزود: اگر معنای تعامل، سازش و تسلیم این است آیا توانستید با سازش و تسلیم کاری را پیش ببرید، آیا ملت ایران و جوانان نخبه علی رغم تحریم در بعد نظامی پیشرفت نداشته اند تولید موشک های ایران حاصل نوکری کشورهای غربی است یا حاصل استقلال؟

نبویان گفت: آیا در زمینه پزشکی رشد و پیشرفت نداشته ایم، ارسال ماهواره به فضا حاصل پذیرش بدون چون و چرای دستورات آمریکا است؟هفت سال به آمریکا و غرب اطمینان کردید دستاورد این اعتماد نابودی صنعت هسته ای، بتن ریزی راکتور اراک، تعطیلی کارخانه های تولید سانتریفیوژ، نابودی مواد غنی شده ۲۰ درصد و اخراج متخصصین هسته ای بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تفکرات موجود دیگر در کشور تفکر امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری، مردم، سردارشهید حاج قاسم سلیمانی است یعنی تفکر مقاومت و دفاع از منافع ملت ایران در برابر زیاده خواهی کشورهای مستکبر، چنین تفکری که از سوی مردم و جوانان مومن انقلابی نمایندگی می شود موجب سربلندی ملت ایران شده و معادلات جهان را تغییر داده و به پایگاه اصلی آمریکا در منطقه حمله و چشم شیر آنها را کور کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس تفکر مقاومت و نه مذاکره به حدی از اقتدار رسیده که نفتکش های بدون اسکورت نظامی با پرچم پرافتخارترین ملت جهان ایران مرزهای تحریم را شکسته و از مرزهای اقتدار عبور و صادرات را انجام می دهد.

نبویان در پایان خاطرنشان کرد: راه شکست تحریم ها مذاکره نیست بلکه مقاومت، ایستادگی و موشک است. فکر برد برد را باید کنار گذاشت پیروزی تنها با مقاومت به دست می آید، با وجود مدیریت خسته و پیر سرمایه داری و برجامی هیچ زمانی مشکل کشور حل نمی شود و باید به سراغ تفکر مقاومت برویم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.