سیدمحمدجواد ابطحی:
نظارت بر ارز دولتی منجر به تحول در ساختار بودجه می شود

0 ۱۳۳

سید محمدجواد ابطحی با انتقاد از کسانی که با ارز دولتی کالاهای غیرضروری را وارد کشور می کنند، گفت: کشور در شرایط جنگ اقتصادی است و باید با کسانی که واردات غیرضروری انجام می دهند و فقط به دنبال منافع شخصی خود هستند، برخورد جدی شود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری افزود: دولت معمولاً ارز دولتی را در اختیار افرادی قرار می دهد که نفوذ خاصی دارند و مشخص نیست که این افراد ارز ۴۲۰۰ تومانی را صرف چه کاری می کنند چرا که طبق گزارش دیوان محاسبات بسیاری از افرادی که ارز دولتی دریافت کردند، کالایی را وارد کشور نکرده اند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: گزارش دیوان محاسبات دقیق است و اگر مسئولی ادعا دارد که ارز دولتی برای واردات کالاهای اساسی تخصیص داده شده و در جای دیگر هزینه نشده است، گزارش آن را به مجلس و نهادهای نظارتی ارائه کند.

ابطحی اظهار داشت: رئیس قوه قضاییه به دادستان تهران دستور داد تا موضوع ناپدید شدن ۴.۸ میلیارد ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی به طور ویژه رسیدگی شود که اقدام بسیار مهمی است و امیدواریم که با متخلفان برخورد جدی شود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری گفت: مجلس دهم فرصت زیادی برای بررسی دقیق این موضوع ندارد و بر این اساس لازم است که نمایندگان مجلس یازدهم ریال به ریال ارز دولتی را که به افراد و بخش های مختلف تخصیص داده شده است، مورد بررسی قرار دهند و سرنوشت این دلارها را مشخص کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تعقیب و بررسی این پرونده موجب تحول در ساختار بودجه می شود و از سوی دیگر یکی از شاه کلیدهای تحقق اصلاح بودجه است و باعث می شود لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به خوبی بسته شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.