ارز دولتی تاثیری بر سفره مردم نداشته است

0 ۴۰۱

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر با اشاره به گزارش دیوان محاسبات درباره تفریغ بودجه ۹۷ مبنی بر اینکه برخی از افراد ارز دولتی را برای وارد کردن کالاها دریافت کردند اما کالایی وارد کشور نشد، گفت: گزارش دیوان محاسبات پس از جلسات متعدد و بررسی ها و مباحث کارشناسی شده در صحن علنی مجلس قرائت شد و طبیعتاً کسی نمی تواند در مورد محتوای این گزارش تردید داشته باشد.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری متذکر شد: طبق گفته رئیس دیوان محاسبات گزارش مذکور به سران سه قوه ارائه شده است و بر این اساس انتظار ما از سران قوا این است که این موضوع را پیگیری کنند و با اشخاصی که در استفاده از ارز دولتی سوءاستفاده کرده اند برخورد جدی شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت باید درباره نحوه اختصاص ارز دولتی به مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه توضیح روشن دهد و هیچ ابهامی نباید در این زمینه باقی بماند تا با متخلفان برخورد شود.

پژمانفر بیان کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی تاکنون گره ای از مشکلات کشور را باز نکرده و تأثیری در قیمت کالاهای اساسی چون برنج و گوشت نداشته است.

وی افزود: همه امروز شاهد هستیم که پس از اینکه ارز دولتی برای واردات گوشت اختصاص داده نشد، وضع قیمت گوشت در بازار تفاوتی نکرد و بر این اساس ارز دولتی تأثیری روی قیمت کالاهای اساسی ندارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در این زمینه نظارت جدی صورت گیرد تا ارز دولتی روی سفره مردم تأثیر بگذارد نه اینکه دلالان از آن بهره ببرند تصریح کرد: باید نظارت کافی روی نحوه تخصیص ارز دولتی صورت گیرد و با متخلفان برخورد شود چرا که در حال حاضر ارز دولتی به مستحقان واقعی نمی رسد و صرفاً یک مشت دلال از این موضوع بهره می برند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.