آیت الله صدیقی:
یک مجلسی در تراز خون شهید سلیمانی باید تشکیل شود/ مجلسی می خواهیم که دولت را کنترل کند

0 ۴۳۸

آیت الله کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه های این نماز در سخنانی تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) و نیز میلاد حضرت امام خمینی(ره)، گفت: خداوند همراه، یار و کمک کار و گره گشاست، خداوند عزیز برای اهل تقوی جنود و عالم امکانش را در اختیارش قرار می دهد، امام(ره) احیاگر حکومت دین و تغییر دهنده مسیر تاریخ بود.

وی با اشاره به گوشه ای از زندگی حضرت فاطمه(س)، اظهار داشت: بانوان سعی کنند مثل حضرت زهرا(س) ایمان در وجودشان، مانع پرخاشگری ها و بی مسئولیت ها شود، پدرها دختری خداترس و عاشق خدمت به خانواده تربیت کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین نسبت به افزایش آمار طلاق در کشور انتقاد و ابراز تأسف کرد و گفت: در این آمار طلاق ها هم قصور ما، آموزش و پرورش و هم رسانه ها و اندیشمندانی که زبان و قلمشان اثر دارد، قصور داریم.

آیت الله صدیقی همچنین، بچه داری و شوهرداری را رسالت اول زن دانست و افزود: هیچ چیزی جای این مسئولیت را برای زنان نمی گیرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه های دوم این نماز در سخنانی به موضوع حفظ بیت المال از سوی مدیران اشاره کرد و گفت: اگر انسان بداند امانت دار خداست، این میزها برایش وحشتناک و ترسناک می شود، حق این میزها ادای حقوق مردم و حفظ بیت المال و رسیدن به دادِ مردم است، اگر اینها نباشد، این میزها جز وبال چیزی نیست.

آیت الله صدیقی اضافه کرد: تقوای سیاسی و اداری می خواهد، آدم عوض خدمت، حاشیه سازی بکند، عوض اینکه ملت اسلام را زیر یک پرچم قرار دهد، پرچم های انحرافی و بدلی درست کند، عوض اینکه مردم را به کشور و انتخابات دلگرم کنند، وجدان و فطرت شان و عقل شان و دین شان به آنها چه می گوید؟ چرا رعایت نمی کنیم، مگر بین ما و مرگ چقدر فاصله است؟

وی با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تشکر از آنها، گفت: مردم با روحیه انقلابی چهل سال این انقلاب را سال به سال جشن می گیرند و هیچ سالی کاهش نداشته است، با همه دو قطبی هایی که بعضی از دلدادگان به غرب و ناراضی های از اسلام و حکومت ولایی، سعی کردند جامعه را در انتخابات ها، فتنه ها مردم را مقابل هم قرار دهند و جامعه را دوقطبی کنند اما وقتی ۲۲ بهمن می شود، مانند اول انقلاب است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: انقلاب مربوط به حزب، گروه و نژاد و منطقه ای نبود، انقلاب اسلامی و مردم ایران و انقلاب مستضعفان بود، دیدید در ۲۲ بهمن هیچ حزبی مطرح نیست و عکس هیچ حزب و شخصیتی مطرح نیست، در این جشن سالانه مردم ما معجزه آسا حضور یافتند، در انقلاب های رژیم های دیگر، در تولد آن سالی که انقلاب شان به پیروزی رسیده، به طور تشریفاتی در اداره ای چند گل می آورند و بازیگری می کنند، اما جوشش مردم در بیش از ۵ هزار منطقه در ایران، آیا این تصرف امام زمان و هدایت خدا نیست، آیا این نعمت بزرگی نیست که همه ملت را یکپارچه می بینید. همه در این روز زیر پرچم ولایت هستند.

آیت الله صدیقی افزود: در بعضی از شهرها مثل شیراز و کرمانشاه تا ۳۰ درصد افزایش حضور مردم را شاهد بودیم. این حضور الهی و قرآنی است. حضور اقتدار، امید، دوام انقلاب و وابستگی دل ها برای خون های ریخته شده برای انقلاب و بیعت با نیابت امام زمان و یکپارچگی و پافشاری برای مقابله با استکبار است، انقلاب ما، انقلابی استکبارستیز است.

وی با بیان اینکه جشن سالانه انقلاب پدیده بی بدیل و نعمت مستمر پروردگار متعال است که معجزه وار همه ساله دشمنی که یک سال زحمت کشیده و فکر کرده در بعضی از مقاطع طوفان هایی به پا کرده، اما مردم پاسخ آنها را می دهد، اظهار داشت: روز ۲۲ بهمن عین عاشورایی که همه مردم زیر چتر عاشورا و حماسه می آیند، این پدیده ما هم عاشورایی و ولایی است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس در روز ۲ اسفند، گفت: این انتخابات پدیده انقلاب بود، قبل از انقلاب مردم در سرنوشت خودشان نقشی نداشتند و به حساب نمی آمدند، البته مردم ما به اعتبار فرمایش حضرت امام که روح و جانشان، امامت است و منتظر ظهور امام زمان هستند، به مثابه یک خانواده با دستوری که از مصدر حکومت اسلامی ندای ظهور امام زمان بلند می شود، تمام تشنگان عدالت، عبودیت، تشنگان تجلی حق دل شان آب می شود، در روزهای ابتدایی انقلاب عمل کردند.

آیت الله صدیقی اضافه کرد: ولایت یعنی همه ملت و ملت یعنی همه، ولی، بعضی ها بین جمهوریت و ولایت می خواهند کم و زیاد کنند، اگر امام ما دستور نداده بودند و نمی خواستند، جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه اضافه، آیا مردم حدود ۹۸ درصد به جمهوری اسلامی رأی می دادند؟ نظام ما نظام امامت و ولایت است، مردم جانشان رهبری است، همانگونه که شهید بزرگوار سلیمانی، سه قسم جلاله درباره مقام معظم رهبری می خورد.

وی به ویژگی های مجلس شورای اسلامی و نمایندگان اشاره و تأکید کرد: مجلسی باید تشکیل شود، در تراز این عظمت ملی شما مردم و در تراز شهید سلیمانی که برای شما آبرو قرار داد، بیدارگر و هدایت گر بود و دل ها را با خدا مربوط کرد، یک مجلسی در تراز خون شهید سلیمانی باید تشکیل شود، نمایندگانی که هم امانت دار انقلاب باشند و با چشم و ابروی بیگانگان توافق نامه های آنچنانی را امضا نکنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: نمایندگان مجلس باید در رأی دادن به کابینه به وزرای پرونده دار رأی ندهند، در تثبیت شوراهای شهر به اشخاصی که بدنام اند و بعد هم یکی پس از دیگری پرونده پیدا می کنند، رأی ندهند و مسئله شورای شهر را بدانند که آبادانی شهرستان ها به شوراهای امین است، چشم نبنند و گروهی، نسبت، حزبی و با هر کیفیتی رأی ندهند.

آیت الله صدیقی یکی از خصوصیت های نمایندگان مجلس را شجاعت عنوان کرد و گفت: به این معنی که از قدرت های بزرگ مثل امام و شهدا و شهید سلیمانی نترسند، نمایندگان مجلس باید این طور شجاعتی را داشته باشند، باید در تراز الگو بودن برای جامعه داشته باشند و در قله معرفت، عبادت، روح خدمت گذاری، زهد، بی توقعی، در افتخار به خدمت کردن، رفتن به سوی ذاقه نشین ها و پرهیز از گردن کلفت ها و پولدارهای آنچنانی، باشند، با قدرت ها نسازند و پابرهنه گان را فراموش نکنند؛ دیانت، امانت، صداقت، خدمت و شجاعت و بصیرت لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید فهیم باشند و زمان و یکپارچگی و نیازهای مردم را بشناسند، تناسب اولویت ها را تشخیص دهند، قانونی وضع کنند که دو روزه و گروهی نباشد، قانونی وضع کنند که ناظر بر ریل گذاری برای حرکت تکاملی جامعه اسلامی ما باشد، مجلسی می خواهیم که دولت را کنترل کند و بازرسی های مرتب داشته باشد، مجلسی می خواهیم که مردم به آن مجلس دل ببندند و بگویند مقدمات تسهیل حرکت قوه مجریه و قوه قضائیه را این مجلس می تواند فراهم کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به “معامله قرن”، گفت: این افتضاح و رسوایی برای رئیس جمهور رسوا و بی آبروی آمریکا و اسرائیل است، خانه های مردم و ملک آنها را گرفته اند، می خواهند بذل و بخشش کنند و اسم آن را “معامله قرن” گذاشته اند، این طرح از قدم اول شکست خورده و مایه خیزش فلسطینی ها شده و در دنیای اسلام یک حرکت و خیزش جدید و انقلاب جدیدی را به پا کرده است، در این هدف شوم اینها به مقصد نخواهند رسید.

آیت الله صدیقی با انتقاد از عملکرد مسئولان در رسیدگی به مردم مناطق گرفتار در برف در شهرهای شمالی کشور، خاطرنشان کرد: مردمی در آنجا گرفتارند، مسئولین زحمت می کشند، اما دیر است، این بحران ها باید پیش بینی می شد، باید از قبل تدارکات لازم تمهید می شد، کشور ما بحران زاست، لذا مسئولین باید برنامه ریزی های دقیق داشته باشند، از مردم و مسئولین توقع داریم به گرفتارانی که در این بحران ها گرفتار شده اند، کمک برسانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.