مرتضی آقاتهرانی در جمع دانشجویان مطرح کرد:
منشا بیشتر مشکلات داخلی است/ تلاش جبهه ی پایداری بر ارائه لیست مشترک است

0 ۱۱۵

مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری با حضور در جمع دانشجویان شرکت کننده در هجدهمین دوره آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، ضمن پاره ای از توضیحات پای سوالات و طرح دغدغه دانشجویان نیز نشست.

دبیرکل جبهه پایداری در این نشست گفت: بیکاری جوانان و مسکن و ازدواج جوانان، امروزه از مشکلات اصلی کشور است که متاسفانه عملکرد دولت فعلی در سال های گذشته دامنه ی آسیب این مشکلات را افزایش داده است، در خصوص این مشکلات، با متخصصین مربوطه، جلساتی برگزار شده و طرح هایی برای رفع نابسامانی های موجود ارائه شده است، برخلاف تصور بسیاری از افراد، منشا بیشتر مشکلات داخلی است که باید از داخل حل شود.

مرتضی آقاتهرانی، در دومین روز از هجدهمین دوره ی آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر بیان کرد: در خصوص بخش معنویت و اخلاق بیانیه گام دوم، تحقیقی در استان قم آغاز شد، از گذشته تاکنون بیشتر به جنبه ی فردی اخلاق می پرداختند، بعدها و با توسعه ی جوامع، بحث اخلاق اجتماعی مطرح شده و اکنون بحث اخلاق در این دو بخش خلاصه می شود، در حالی که در بیانیه گام دوم به این مطلب اشاره شده که حتی فکر جمعی نیز می تواند اخلاقی یا غیر اخلاقی باشد، حتی انقلاب نیز می تواند اخلاقی و غیر اخلاقی باشد، چرا که انقلاب خود برآیند یک حرکت جمعی و میلیونی مردمی است.

وی در پاسخ به سوال دانشجویان، بیان کرد: وحدت به معنای عدم مخالفت با یکدیگر نیست و ارائه لیست هایی با افراد مختلف، وحدت را نفی نمی کند، هرچند ایده آل ارائه لیست مشترک است، در اسلام نگاه ناسیونالیستی و قبیله ای پذیرفته شده نیست، در انتخاب نماینده باید صرفا به اصلح بودن و شایسته بودن نماینده توجه کرد.

دبیرکل جبهه پایداری عنوان کرد: بیکاری جوانان و مسکن و ازدواج جوانان، امروزه از مشکلات اصلی کشور است که متاسفانه عملکرد دولت فعلی در سال های گذشته دامنه ی آسیب این مشکلات را افزایش داده است، در خصوص این مشکلات، با متخصصین مربوطه، جلساتی برگزار شده و طرح هایی برای رفع نابسامانی های موجود ارائه شده است، برخلاف تصور بسیاری از افراد، منشا بیشتر مشکلات داخلی است که باید از داخل حل شود.

وی ادامه داد: جوان پرانرژی و دارای نشاط است، اما باید از تجارب لازم نیز بهره مند باشد تا بتواند در جایگاه خود ایفای نقش کند، برای مثال آقای نبویان مدت ها در حوزه برجام فعالیت کرده است، نمی توان تلاش این فرد را صرفا به خاطر جوان نبودن کنار گذاشت، در لیست های ارائه شده نیز بهتر است هم جوانان و هم افراد باتجربه حضور داشته باشند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: در سخنرانی نمازجمعه رهبری، به جای پرداختن به اصل مطلب، به حاشیه های مراسم هم چون زودتر برخاستن رییس جمهور پرداخته شد تا اصل مطلب پوشیده بماند، در حالی که این سخنرانی حاوی نکات مهمی بود و می توان اثر سخنرانی عربی رهبری در نمازجمعه را در قیام و نهضت کنونی مردم عراق مشاهده کرد.

وی ادامه داد: دشمن در فضای مجازی، افراد را آن طور که می خواهد هدایت می کند، برجسته سازی ماجرای خواب تعریف شده درمورد ولایت نیز از این دست برنامه ریزی های هدف دار است تا اصل مطلب پوشیده بماند.

آقاتهرانی گفت: رویه در جبهه ی پایداری این است که ابتدا باید برای انتخاب نماینده شاخص معین کنیم، یکدیگر را تخریب و تخطئه نکنیم، حتی المقدور باید با سایر گروه های فکری نزدیک، یک لیست مشترک ارائه دهیم و اگر امکان آن وجود نداشت، اشتراکات بین لیست ها را تا حداکثر ممکن افزایش دهیم، در مرحله آخر اگر واقعا امکان لیست مشترک وجود نداشت، می توان لیست مستقل ارائه داد، البته تلاش جبهه ی پایداری بر ارلئه لیست مشترک بوده است.

وی ادامه داد: کسی که در آمریکا زندگی می کند بعد از ۵ سال می تواند گرین کارت آن دولت را دریافت کند، وزارت امورخارجه ی آن دوره نیز برای سهولت رفت وآمد، گرین کارت را صادر کرد اما این به معنای تبعیت و قسم خوردن زیر پرچم آمریکا نیست، پس از پایان مدت گرین کارت و پس از آنکه دیگر نیازی به رفت وآمد به آمریکا نداشتم، دیگر اقدامی برای اخذ مجدد گرین کارت انجام ندادم.

دبیرکل جبهه پایداری گفت: اینکه صرفا در موعد انتخابات با یکدیگر ارتباط برقرار می کنیم بسیار اشتباه است و متاسفانه در بین اصولگرایان افتراق وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.