محمدجواد ابطحی:
آقای ظریف! درباره برجام عذرخواهی کنید، مردم می پذیرند

0 ۱۵۹

سیدمحمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی مجلس در ادامه مطرح کردن سوال ملی خود از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه مبنی بر اینکه علت اظهارات وزیر خارجه درباره پولشویی به میزان ۳۰ هزار میلیارد تومان در ایران و انفعال در برابر وقت کشی سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس که به دلیل نشست اضطراری شورای عالی امنیت ملی مجبور به ترک صحن پارلمان شده بود، گفت: آقای ظریف! شما در باره مکانیسم ماشه و اروپایی ها چه کرده اید؟ در مورد برجام گفتید هدف اقتصادی نبوده است، لذا بهتر است توضیح دهید پس برای چه هدفی مذاکره کردید، مگر نباید همه تحریم های جمهوری اسلامی برداشته می شد؟

ابطحی خاطرنشان کرد: آقای ظریف! بیایید عذرخواهی کنید و همانطور که عراقچی معاون شما عذرخواهی کرد و گفت به پیام مقاومت و ایستادگی جواب می دهد، شما هم این کار را انجام دهید.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس اظهار داشت: رئیس جمهور متاسفانه بحث دوربین ها را در اتفاقات ۹۸ مطرح کرد و آقای ظریف هم بحث پولشویی را مطرح کردند که اصلا خوب نیست.

وی خطاب به ظریف گفت: مردم عذرخواهی شما را می پذیرند به شرطی که نگاه به داخل باشد. این در حالی است که یکی دیگر بحث مذاکرات خارجی را مطرح می کند و می گوید من این را بلد هستم در حالی که باید نگاه ها به داخل باشد.

ابطحی تصریح کرد: از ۱۸ اردیبهشت ۹۸ که نگاه به داخل شروع شد و گام های هسته ای برداشته شد، اروپایی ها ترسیدند؛ مجلس و ملت هم از این اقدام حمایت می کند به شرطی که نگاه به داخل باشد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس خاطرنشان کرد: پیام مقاومت و پایداری ملت ایران را در تشییع پیکر مطهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دیدید.

ابطحی گفت: آقای ظریف شما درباره مکانیسم ماشه چه کردید؟ البته از آن نترسید چون تاثیری ندارد. آمریکا تحریم های ثانویه را اجرا کرده پس تحریم های اروپا چیزی نیست و اتفاقی نمی افتد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.