حجت الاسلام آقاتهرانی:
مجلس قوی، رئیس جمهور و وزرا را به خط می کند/ باید مقابل رانت خوارها ایستاد

0 ۱۴۶

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی، عصر یکشنبه ۸ دی ماه در ویژه برنامه بزرگداشت ۹ دی که از سوی جبهه پایداری برگزار شد گفت: فرار از فتنه و امتحان، محال است. قرآن می فرماید خلقت انسان هم جز برای این نیست که نشان دهیم عمل چه کسی بهتر است.

وی با بیان اینکه حق یکی است و دو نیست، افزود: این برخلاف پلورالیسم است که می گوید حق محض و باطل محض نداریم.

آقاتهرانی با بیان اینکه بعد از حق، گمراهی است، گفت: یادش بخیر یک زمانی در این کشور، مهاجرانی چقدر تلاش کرد تا گفتمان تساهل و تسامح را جا بیاندازد اما نتوانست.

دبیرکل جبهه پایداری، حمایت از ولی فقیه را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر سخنان مقام معظم رهبری را تفسیر به رای کنیم مثل این است که قرآن را تفسیر به رای کرده ایم.

وی افزود: برخی نگویند رهبر انقلاب، معصوم نیست؛ بله ایشان معصوم نیستند ولی اگر امام عصر می گوید ایشان حجت باشد شما چه می گویی؟

کارشناس مسائل دینی، ولایت فقیه را از محکم ترین بحث های دینی دانست و گفت: در دادگاه، شهادت چند نفر کفایت می کند اما درباره ولایت آیت الله خامنه ای، قریب به ۹۰ فقیهِ مجتهد عضو خبرگان، شهادت داده اند. برخی اگر امثال آیات مکارم شیرازی، مصباح یزدی، جنتی و مهدوی کنی را اسلام شناس نمی دانید پس چه کسی را قبول دارید؟ ما مگر دین خود را از همین افراد نگرفته ایم؟!

وی با انتقاد از مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس اگر قوی باشد، رئیس جمهور و وزرا را به خط می کند.

**روایتی از نظر آیت الله بهجت درباره انتخابات مجلس

آقاتهرانی با اشاره به مشورت گرفتن از مرحوم آیت الله بهجت در زمان ثبت نام برای انتخابات مجلس هشتم گفت: ایشان فرمودند که مجلس محل عناوین ثانویه است نه اولیه. یعنی مجلس برای این نیست که بگوید چه چیزی حرام است و چه چیزی حلال.

دبیرکل جبهه پایداری ادامه داد: با این حال متأسفانه در عمل این اتفاق رخ داده که ما به مجلس می رویم تا جلوی خوردن و بردن عده ای را بگیریم، یعنی عناوین اولیه.

شاگرد آیت الله بهجت با بیان اینکه آیت الله بهجت، عناوین ثانویه را از اختیارات زعیم، یعنی رهبر جامعه می دانستند، افزود: ایشان فرمودند به مجلس بروید تا مطالبات رهبر انقلاب را محقق کنید. آیا از آیت الله بهجت عارف تر و زاهدتر سراغ دارید؟

آقاتهرانی تصریح کرد: همانطور که آیت الله بهجت فرمودند، مطالبات رهبر انقلاب مهم است نه مطالبات کدخدا.

وی با اشاره به ایجاد فتنه در سال های ۷۸ و ۸۸ توسط یک جریان خاص و بسترسازی برای وقایعی چون آشوب های سال ۹۶ و ۹۸ گفت: مردم نگذارند این افراد به مجلس راه پیدا کنند.

** باید مقابل رانت خوارها ایستاد

آقاتهرانی در ادامه، تصریح کرد: باید مقابل رانت خوارها که لعنت خدا بر آن ها باد، ایستاد.

دبیرکل جبهه پایداری درباره عدم حضور آیت الله مصباح یزدی در این همایش، علی رغم اعلام قبلی گفت: ایشان من را صدا زدند و گفتند که واقعاً حالم خوب نیست و امکان حضور در برنامه را ندارم. من به ایشان گفتم که به مردم قول داده ایم و منتظر شما هستند، که ایشان جواب دادند جبران می کنم، و در نهایت برای این ویژه برنامه پیام تصویری ارسال کردند.

گفتنی است پیام تصویری آیت الله مصباح یزدی در انتهای برنامه بزرگداشت ۹ دی پخش شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.