نقوی حسینی:
دولت برای حل مشکلات برنامه ای ندارد/ استراتژی اشتباه نگاه به غرب

0 ۴۳۷

سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به نارضایتی مردم از نحوه عملکرد دولت، گفت: مردم انتظار دارند که دولت برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی آنان برنامه هایی داشته باشد اما از آنجایی که عملکرد دولت در این زمینه نامطلوب است، بی برنامگی و بی تدبیری دولت برای مردم محرز و ملموس است و مردم انتقاد شدیدی به وضعیت موجود دارند.

وی افزود: در واقع یکی از علل اصلی نارضایتی مردم از دولت این است که چگونه نهادهای حکومتی، نظامی و دفاعی می توانند توسعه و پیشرفت داشته باشند اما دولت نمی تواند مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را حل و فصل کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: از آنجایی که بخش های نظامی و دفاعی کشور در چارچوب دیگری عمل می کنند، در کارشان موفق هستند. چرا که آنان تمرکز اصلی خود را روی توان داخلی کشور گذاشته اند اما در دولت برنامه جامع و عملیاتی و همچنین مدیریت جهادی برای برون رفت از مشکلات موجود وجود ندارد و به همین جهت مردم از عملکرد دولتمردان بسیار ناراضی هستند.

نقوی حسینی با تاکید بر ضرورت توجه به ظرفیت های داخلی، افزود: دولت یازدهم و دوازدهم با نگاه به غرب و کشورهای خارجی، کار خودش را آغاز کرد و به اعتقاد بنده این مسئله اشتباه استراتژیک آنان بود.

وی تاکید کرد: در واقع دولت ها از ابتدا فکر می کردند که گره مشکلات داخلی کشور در عرصه های بین المللی حل می شود و بنابراین همه توان خود را برای ارتباط با غرب به کار گرفتند در حالی که این نگاه اشتباه بود چرا که مشکلات ما، داخلی و ماهیت آن اقتصادی است و دولتمردان باید بدانند که راه حل این مشکلات، نگاه به غرب نیست بلکه باید بر توان داخلی خودمان تکیه کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در واقع دولتمردان در این دوره فکر می کردند که مشکلات ما سیاسی است و به همین جهت همه توان خود را برای ارتباط با غرب و مذاکره با آنان به کار گرفتند و وعده های بسیار زیادی به مردم دادند اما نه تنها گره های کشور باز نشد بلکه مشکلات اقتصادی و معیشتی بسیار زیادی برای مردم ایجاد شد و دولت هم هیچ برنامه ای برای حل این مشکلات ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.