نشست خبری سخنگوی جبهه پایداری:
اولویت جبهه پایداری لیست واحد است/ بزرگداشت حماسه نهم دی در تهران با حضور آیت الله مصباح برگزار می شود

0 ۴۳۲

مجید متقی فر سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در نشست خبری که صبح امروز در محل این خبرگزاری با حضور رسانه های جمعی برگزار شد، با اشاره به اهمیت پرداختن به حماسه نهم دی اظهار داشت: به همین مناسبت، روز هشتم دی ماه ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه در میدان فلسطین و مسجد امام صادق(ع) با حضور آیت الله مصباح یزدی مراسم بزرگداشتی برگزار خواهیم کرد.

۹ دی همسنگ با ۲۲ بهمن بود

وی با تأکید بر اینکه هنوز بعد از ۱۰ سال حق حماسه نهم دی ادا نشده است، تصریح کرد: ۹ دی مراسم حزبی و گروهی نبود، بلکه مراسمی همسنگ با ۲۲ بهمن و مشت محکمی بر دهان فتنه گران داخلی و خارجی بود.

ادعای حقوق شهروندی دارند، اما در رسانه هایشان خاموش از کنار ۹ دی عبور می کنند

متفی فر ادامه داد: در این روز معلوم شد که مردم به آرمان های نظام پایبند هستند و باعث تأسف است که عده ای که ادعای حقوق شهروندی دارند، در رسانه هایشان از کنار حماسه ۹ دی خاموش عبور می کنند.

سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه تبیین ابعاد نهم دی علاوه بر اینکه فرهنگ مقاومت را تقویت می کند، یک نوع دفاع هم است، گفت: ما چون یک جریان گفتمانی هستیم و کار سیاسی را در پرتو گفتمانی انجام می دهیم، خارج از گفتمان، کار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نمی کنیم.

متقی فر با بیان اینکه ۹ دی حقیقتی انکارناپذیر است و رسانه ها باید به آن بپردازند، گفت: رسانه هایی که در اختیار ماست، امکانات مردم است. قبل از انقلاب، اندک رسانه ضعیفی هم وجود نداشت، بنابراین رسانه های کنونی برآمده از خواست مردم است.

وی ادامه داد: برخی از همین رسانه ها با وجود آزادی هایی که در غرب هم وجود ندارد، باز می گویند در کشور آزادی وجود ندارد و این خلاف پیام ۹ دی است.

کسی که پیام ۹ دی را درک نکند، حذف می شود

سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه کسی که پیام ۹ دی را درک نکند، از سوی مردم حذف می شود، تصریح کرد: البته کسی که این افراد و جریان ها را حذف می کند خود مردم هستند نه دستگاه خاصی. چنانچه در فتنه هم این خود مردم بودند که فتنه را ختم کردند.

متقی فر ادامه داد: در ۹ دی، منطق اسلام پیروز شد و سرفصل جدیدی در انقلاب باز شد و دشمنان که همیشه حضور مردم در ۲۲ بهمن را ضعیف جلوه می دهند، به حضور میلیونی مردم اقرار کردند.

جلوی شعور مردم را نمی شود گرفت؛ مردم بودند که ۹ دی را خلق کردند

وی با بیان اینکه باید پیام ۹ دی را درک کنیم، تصریح کرد: مردمی بودن یعنی همین. آن قدر که برخی رسانه ها به سلبریتی ها بها می دهند به ۹ دی نمی پردازند. جلوی شعور مردم را نمی شود گرفت؛ مردم بودند که ۹ دی را خلق کردند.

سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه با ادبیات غربی، مردم سمت کسی نمی روند، اظهار داشت: خون امام حسین(ع) در رگ های مردم می جوشد و امام حسین(ع) تغییر رنگ نمی دهد و در همه اعصار، یکی است.

در ۹ دی، جمهوریت علیه اشرافیتِ فتنه انگیز شورید

متقی فر با بیان اینکه در ۹ دی، جمهوریت علیه اشرافیتِ فتنه انگیز شورید، افزود: اشرافیتی که برای براندازی نظام حرکت کرده بود، جمهوریت آمد و آن را کنار زد.

۹ دی در دل خود، اتحاد ملی را دارد

متقی فر در پاسخ به این سؤال که چرا ۹ دی را روز اتحاد اعلام نمی کنید؟ و آن را روزی می دانید که عده ای از مردم علیه عده ای دیگر، به خیابان آمده اند؟ گفت: اتفاقاً ۹ دی در دل خود، اتحاد ملی را دارد.

وی ادامه داد: یک زمانی تلقی ما از اتحاد این است که احزاب و نخبگان جمع شوند، امّا این به معنای اتحاد نیست. حضور مردم یعنی اتحاد. اینکه ائتلافی درست کنیم اتحاد مردمی نیست.

نمی شود مردم را رها کنیم و به آن افراد بپردازیم و نام آن را اتحاد بگذاریم

سخنگوی جبهه پایداری با طرح این سؤال که بالاخره ۹ دی برای چه اتفاق افتاد؟ افزود: اتفاق تلخی رخ داده بود و مردم ناراحت بودند و آن حماسه را آفریدند. برخی افراد، فتنه گران را تا آخر حمایت کردند. مردم این ها را می فهمیدند و ۹ دی را خلق کردند. نمی شود ما مردم را رها کنیم و به آن افراد بپردازیم و نام آن را اتحاد بگذاریم. ما باید هرچه مردم انتخاب کردند بپذیریم.

مگر با سوءتفاهم، اموال عمومی را به آتش می کشند و آدم می کشند؟

متقی فر ادامه داد: کسانی که شما از آن ها یاد می کنید، چرا نمی آیند پشت سر مردم قرار بگیرند؟ و بگویند «بله» فتنه بوده است؟ اینکه برخی، مسجد آتش زدند و کشته سازی راه انداختند، اینها که فراموش شدنی نیست. مردم علیه این ها قیام کردند. کسانی که فتنه را راه انداختند، چرا اکنون هم از آن ها اعلام برائت نمی کنند؟ در توبه باز است و همین الان هم می توانند توبه کنند. امّا آن ها می گویند «فتنه نبوده بلکه سوءتفاهم رخ داده است»، اما مگر با سوءتفاهم، اموال عمومی را به آتش می کشند و آدم می کشند؟

هر نظام دموکراتیک دیگری بود در مقابل فتنه می ایستاد و با فتنه گران برخورد می کرد

سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه کسانی که در حصر هستند، حاضر به توبه نیستند، گفت: این افراد از لحاظ فقهی، حکم شان اعدام است، با این حال می بینیم که در مجلس و تریبون های مختلف در حمایت از آنها سخن رانده می شود. هر نظام دموکراتیکی بود در مقابل این موضوع می ایستاد و با چنین افرادی برخورد می کرد.

کدام نظام دموکراتیک می پذیرد در شورای شهرش اصحاب فتنه حضور داشته باشند؟

متقی فر با بیان اینکه در شورای شهر تهران برخی اصحاب فتنه حضور دارند که پرونده امنیتی آن ها هنوز باز است، اظهار داشت: کدام نظام دموکراتیک این را می پذیرد؟

متقی فر با بیان اینکه گفتمان امام، هویت جبهه پایداری است، تصریح کرد: ما می خواهیم این گفتمان را بسط بدهیم. چنانچه این هویت را از دست بدهیم استکبار ما را می بلعد. در همین مذاکرات هسته ای دشمن نشان داد که نمی خواهد ما باشیم. حال باید پرسید نتیجه مذاکرات چه شد؟ آیا اقتصاد شکوفا شد؟ خود مذاکره کنندگان می گویند مذاکرات تحریم ها را بیشتر کرد. نظام همه این ها را تجربه کرد تا آن هایی که ابهام دارند، متوجه شوند.

وی ادامه داد: اکنون برای برجام و مذاکره کنندگان رفراندوم بگذارند و ببینند نتیجه چیست؟

سخنگوی جبهه پایداری در پاسخ به سؤالی درباره انتخابات مجلس گفت: ما گفته ایم که در انتخابات اولویت ما لیست واحد است. ما دوست داریم همیشه مثل ۹ دی «یک حرف» در وسط باشد و بر اساس شاخص ها حرکت کنیم نه اینکه هرکسی از طرف خودش حرفی را مطرح کند.

سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه در اسلام برای رفتارهای سیاسی، «مدل» وجود دارد، خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) اسوه ماست؛ ایشان مدل رفتار سیاسی داشتند.

متقی فر ادامه داد: پیامبر اکرم سخن خود را علنی گفته و قبیله گرایی را نفی و کسانی که حق را انکار کردند را از خود دور نموده و کسانی که دین را اجابت کردند به خود نزدیک کردند. این یک مدل برای رفتار سیاسی است؛ چقدر طبق این مدل عمل شده است؟ متأسفانه بعضاً در تقسیم مناصب دولتی این مدل دیده نمی شود.

وی با بیان اینکه باید به این موضوع آگاه باشیم که در انتخابات می خواهیم قدرت و اطلاعات کشور را در اختیار منتخبین قرار دهیم، تصریح کرد: کسانی که دیندارِ آگاه و توانمند هستند باید متصدی امور بشوند.

سخنگوی جبهه پایداری ادامه داد: ما گفته ایم آدم های خوب به مسئولیت برسند. حتی اگر یک نفر از آن ها هم از پایداری نباشد ما ناراحت نیستیم، زیرا در چنین شرایطی، یک مسئول دیندار متعهد و متخصص مسئولیت را در دست گرفته است.

جبهه پایداری ضد وحدت نیست

متقی فر با بیان اینکه جبهه پایداری طبق معارف اسلام، ضد وحدت نیست و وحدت فرموده قرآن است، اظهار داشت: مطابق اسلام اگر یک فرد ببیند که فردی دیگر مسئولیت را بهتر از او می تواند انجام دهد، و با این حال کنار نرود، فعل حرام مرتکب شده است.

با چه رویی FATF را پیگیری می کنند؟

سخنگوی جبهه پایداری در بخشی دیگر از نشست خبری عبرت گیری از برجام را ضروری دانست و گفت: مانده ام با چه رویی FATF را پیگیری می کنند؟ باید به دولتی ها گفت شما اول بروید برجام را به قول عراقچی از آی سی یو بیرون بیاورید، بعد بحث FATF را مطرح کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.