سیدمحمدجواد ابطحی:
هیئت رئیسه در مسیر اعلام وصول استیضاح زنگنه سنگ اندازی می کند

0 ۱۴۴

سیدمحمدجواد ابطحی عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی و یکی از استیضاح کنندگان وزیر نفت از تعلل هیئت رئیسه مجلس برای اعلام وصول نکردن استیضاح زنگنه در پارلمان انتقاد کرد و گفت: تاکنون بیش از ۴ جلسه برای بررسی استیضاح آقای زنگنه وزیر نفت، چه در کمیسیون انرژی و چه با استیضاح کنندگان برگزار شده و در همه این جلسات نیز استیضاح کنندگان از توضیحات وی قانع نشده اند.

وی افزود: در شرایطی که استیضاح کنندگان در تمامی جلسات از توضیحات زنگنه قانع نشده اند، می بایست طرح استیضاح وی به هیئت رئیسه مجلس ارسال شود، اما نمی دانیم چرا هیئت رئیسه مجلس از اعلام وصول طرح استیضاح وزیر نفت امتناع می کند.

نماینده مردم خیمنی شهر در مجلس با بیان اینکه هیئت رئیسه مجلس در مسیر اعلام وصول استیضاح زنگنه سنگ اندازی می کند، اظهار داشت: سنگ اندازی و ایجاد مانع در مسیر استیضاح وزیر نفت از سوی هیئت رئیسه مجلس کاملا مشهود است.

ابطحی تأکید کرد: برخی اعضای هیئت رئیسه مجلس به دلیل منافع شخصی که با زنگنه دارند، مانع اعلام وصول طرح استیضاح زنگنه می شوند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان به برخی محورهای استیضاح زنگنه اشاره و خاطرنشان کرد: علت حذف کارت سوخت و راه اندازی مجدد آن، افزایش قاچاق سوخت، ارائه اطلاعات غلط درباره افزایش قیمت بنزین، عدم صداقت درباره علت گران شدن نرخ بنزین، وجود دستگاه کارت خوان در دفتر وزارت نفت، نا کارآمدی در انعقاد قراردادهای میادین مشترک گازی و نفتی، اتخاذ برخی تصمیمات نادرست در واگذاری ها و همچنین عدم توجه به توسعه پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و فرآورده های نفتی از جمله محور های استیضاح وزیر نفت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.