میرهاشم موسوی:
ناکارآمدی دولت در برخی حوزه ها به حد انفجار رسیده است/ چهار مؤلفه جبهه پایداری در انتخابات

0 ۱۴۹

سیّد میرهاشم موسوی، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی و دبیر کمیته انتخابات مجلس جبهه پایداری در دیدار جمعی از جوانان و فعالان سابق دانشجویی گفت: یکی محورهای اساسی در هر انتخاب، داشتن معیار و چارچوب مشخص برای فرایند گزینش افراد است، به عبارتی درپس هر مصداق برای انتخاب، معیارهای گزینش و انتخاب هست که محتوا و جهت انتخاب را شکل می دهد، لذا هرچه که در گزینش و انتخاب ها هماهنگی حداکثری بین معیار ها و مصادیق فهم شود، شکاف جریانی در ادعا و عمل به حداقل می رسد و خروجی انتخاب هم در نتیجه خروجی مطلوبتر ی می شود.

**سیاست ورزی خارج از معیارها، محکوم به شکست است

وی با بیان اینکه زبان گویا و مشترکی که بین جریان ها و گفتمان های انقلابیِ هم سو می تواند زمینه توافق حداکثری را رقم بزند، زبان گفتمانی حول شاخص های معین و مشترک است، گفت: هرگونه همکاری های عملیاتی و سیاست ورزی ها خارج از معیارها و شاخص های مشخص بر اساس گفتمان انقلاب اسلامی محکوم به شکست بوده و نتایج خوبی را در بر نخواهد داشت.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ادامه داد: تجربه سال های گذشته این را نشان می دهد که اتفاقا مشکلات انتخابات آنجایی خود را نشان داده که به معیارها و شاخص های گفتمانی بی توجهی و یا کم توجهی شده است. در تجربه انتخابات گذشته مجلس متأسفانه دیدیم که چگونه التقاط گفتمانی و کم توجهی به شاخص ها و مصادیق انتخاب، باعث سردرگمی مردم انقلابی کشور و از دست رفتن فرصت های نظام در عرصه های مختلف شده است، لذا داشتن معیار و تبیین آنها برای مردم و همچنین انتخاب افراد بر آن اساس یکی از موضوعات مهمی است که می تواند زمینه انتخاب بهتر و ایجاد حرکت و جهش انقلابی را در عرصه های مختلف برای کشور فراهم بکند.

**زبان مشترک گفت وگو با مردم، معیارها باشد

دبیر کمیته انتخابات جبهه پایداری با بیان اینکه اگر جریان های انقلابی می خواهند صف آرایی دقیق و موثری مقابل گروهای های رقیب و لیبرال ها داشته باشند لازم است مسوولانه مردم را نسبت به شرایط فعلی و آینده روشن، حساس کنند، گفت: اعتقاد دارم زبان مشترک گفتگو با مردم قبل از هر چیزی، بایستی معیارها و شاخص های انتخاب باشد، و اگر در این زمینه عزم اجتماعی خوبی صورت بگیرد قطعاً مردم تکلیف خودشان را بهتر از احزاب انجام می دهند.

وی ادامه داد: جبهه پایداری انقلاب اسلامی طی جلسات مکرر در مرکز و استان ها، با رویکرد دینی و استفاده از فرمایشات حضرت امام (ره) و مقام معظّم رهبری، در چهار مولفه کلان شامل : تدین، تخصص، مردمی بودن و انقلابی بودن، شاخص های انتخاب افراد برای این دوره از انتخابات مجلس را تدوین و ارائه کرده است تا انشالله افرادی که به مردم برای انتخابات عرضه می شوند به معنای واقعی در طراز گفتمان انقلاب اسلامی باشند.

**چهار مؤلفه جبهه پایداری در انتخابات

موسوی با بیان اینکه در این چهار مولفه حدود ۴۰ زیر مولفه و شاخص وجود دارد که با تدقیق اشخاص نسبت به آنها می توان دست به انتخاب افراد انقلابی و کارآمد زد، اظهار داشت: ما در جلساتی که با برخی از نمایندگان جبهه انقلاب درباره وحدت داشتیم، رسیدن به وحدت گفتمانی حول شاخص ها را بیان کردیم که الحمدالله دوستان هم استقبال خوبی داشتند و امیدواریم همین طور این روند رو به تزاید برود.

دبیر کمیته انتخابات جبهه پایداری در بخش دیگری از سخنانش اهمیت این انتخابات را در شرایط فعلی بسیار مهم دانست و گفت: شرایط حاضر در کشور عمدتا محصول ناکارآمدی مطلق مسوولان و نمایندگانی است که از مسیر انتخاب و انتخابات مسئولیت گرفتند و می بینیم که این ایده اداره کشور بر اساس تفکر تقلیدی نئو لیبرالیزم به بن بست رسیده و متاسفانه پاسخ گو هم نیستند.

موسوی ادامه داد: متاسفانه دیدیم که چطور در مقابل جریان مبارزه با فسادی که شروع شده، مطالبه شفافیت و… ناراحت می شوند، فلذا ضمن اینکه تبیین شرایط شکست حاضر در سیاست ورزی در عرصه این انتخابات بسیار مهم هست، علاوه بر این ضروری است مبتنی بر شبکه مسائل اولویت دار کشور، ایده حکمرانی و حل مسائل موجود توسط جبهه انقلاب ارائه و تبیین شود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه اگر ایده حکمرانی مبتنی بر تفکر انقلابی برای مردم درست عرضه شود قطعاً مردم مبتنی بر این ایده دست به انتخاب مصادیق بهتری خواهند زد، اظهار داشت: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، تورم و کاهش ارزش پول ملی، مشکلات تامین کالا های اساسی، مسکن، مشکل بیکاری مردم و بویژه جوانان تحصیل کرده، بی عدالتی و افزایش شکاف طبقاتی، تبعیض در بهره مندی های عمومی، مشکلات اجتماعی و فرهنگی بر اساس تفکر نئولیبرالیزم و وابستگی و بلکه دلبستگی دولتمردان و همراهانشان در مجلس به غرب، نه تنها بهتر نشد بلکه در برخی از حوزه ها به حد انفجار و غیر قابل تحمل رسیده است.

موسوی ادامه داد: در این میان ضرورت ارائه ایده انقلابی و بومی اداره کشور بیش از پیش خواهد بود که مختصات آن در سیاست ها و فرمایشات مقام معظم رهبری به کرات گفته شده است که انشالله جبهه پایداری در این زمینه اقدام خواهد کرد.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری افزود: معتقدم اگر جبهه انقلاب با هم آوایی و همراستایی حداکثری وارد این انتخابات شوند قطعاً توسط مردم تکلیف دو دسته برای سالیان مشخص و به تبع آن دست نفوذ و خیانت از منافع ملی کشور قطع خواهد شد؛ اول جریان و افراد وابسته نئولیبرال، دوم جریان و افراد انقلابی نمای فرصت طلب و منفعت محور.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.