مهندس صادق خلیلیان:
حاشیه های احمدی نژاد را تایید نمی کنیم/ مجلس دهم کارآیی نداشت

0 ۱۹۰

صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم امروز پس از ثبت نام در انتخابات مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال «از کدام حوزه انتخابیه و در قالب چه گرایشی به انتخابات ورود می کنید، گفت: از حوزه انتخابیه تهران شرکت کردم و گرایش بنده در بستر اصولگرایی قرار دارد، هرچند الان به عنوان فرد مستقل شرکت کردم که ممکن است لیست هایی تهیه شود و افرادی را در آن لیست ها قرار دهند که ما هم استقبال می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به حضورش در دولت احمدی نژاد به جریان او تعلق دارید؟ گفت:جریان دولت های نهم و دهم را به لحاظ خدمات و کارهای بزرگی که انجام شد باید تفکیک کرد مانند هدفمندی که در سطح وسیع انجام شد. سال ۹۰ بهترین سال اقتصادی کشور در چند دهه گذشته بود.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: می بینید قسمت کوچکی از هدفمندی را خواستند اجرا کنند، مملکت را به آشوب کشیدند و شاید اگر امریکا می خواست حمله کند چنین ضربه ای به کشور نمی زد. در عین حال می خندند و می گویند صبح بلند شدیم و خبر دار نبودیم.

خلیلیان افزود: بنابراین در این فضای سیاسی کشور ابتدا ما باید مجلس کارآمد و در نهایت دولت کارآمد و با شهامت داشته باشیم تا بتوانیم اهداف نظام، انقلاب و آنچه خواست مردم هست را محقق کنیم.

وی با بیان اینکه بعد از چهل سال بد است که مردم ما همچنان در رفاه پایین و فاصله طبقاتی زیاد قرار داشته باشند، اظهار داشت: پس مجالس و دولت های ما چه می کنند و در کدام مسیر حرکت می کنند؟ فکر می کنم خدمات دولت نهم و دهم را چه درمجلس و چه در دولت آینده نیاز داریم.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد:در عین حال «احمدی نژاد» حاشیه هایی هم داشت که ما آنها را تایید نمی کنیم و امیدواریم حاشیه ها به متن غلبه نکند.

خلیلیان در رابطه با شفافیت هزینه های انتخاباتی، تاکید کرد: یکی از کارهای اساسی که قطعا باید چه در انتخابات ریاست جمهوری و چه مجلس انجام شود بحث شفاف شدن هزینه های انتخابات در ستادهای انتخاباتی، جناح های سیاسی و لیست هایی که منتشر می شود است. اگر شفاف سازی صورت نگیرد فکر می کنم جناح و فرد صلاحیت خود را از دست داده است.

وی در رابطه با نقطه ضعف مجلس دهم بیان کرد: نقطه ضعف مجلس دهم انفعال در خصوص مسائل و ضعف ارتباط با مردم است. مجلس ما کارآیی لازم را ندارد و در این چند سال اخیر هیچ نوع طرح اساسی که بتواند ریل گذاری در بخش اجرا باشد بیرون نیامد.

وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم خاطرنشان کرد: ما باید استراتژی های خود را در مجلس به قانون تبدیل کنیم و دولت و بخش اجرا را ملزم کنیم آن را طی کنند و آنها را ملزم به تحقق آن کنیم و در نهایت بعد از یک دهه متوجه می شویم ما چه بخشی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را محقق کردیم.

خلیلیان افزود: این کشور متعلق به مردم است نه اینکه عده ای به مجلس بروند و مردم را رعیت خود بدانند و ارتباط خود را قطع کنند و به دنبال رانت باشند و با یکسری زد و بند با دولت به وکیل الدوله تبدیل شوند.

وی تصریح کرد: نتیجه همین است که دولت کارهایی انجام می دهد که عملا نظارت کافی روی آن نیست و بی محابا هر کاری خواستند می کنند و هر قدری هم خواستند پوشش می دهند و کسی نیست آنها را به صحنه مجلس بیاورد یا بحث عدم کفایت آنها را مطرح و یا وزاری ناکارآمد را استیضاح کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.